Prędkościomierz działa / nie działa Civic 5 gen

Problemy z prądem.
Awatar użytkownika
Sebastiano
Nałogowiec
Posty: 536
Rejestracja: wt 09 lut 2016, 22:04:18
Lokalizacja: Międzychód
Wiek: 40

Prędkościomierz działa / nie działa Civic 5 gen

#1

Post autor: Sebastiano »

Witam, mam taki problem z prędkościomierzem w swojej Hondzie. Wskazówka od prędkościomierza raz działa raz nie. Jak dni są upalne to nie ma z tym problemu, wskazówka zawsze pokazywała odpowiednie wartości. Jednak kiedy jest zimno, to nie chce się podnieść, albo podnosi się po jakimś czasie. Niekiedy rusza się dopiero gdy przekroczę określone obroty na obrotomierzu, np. 3.000 rpm. Czasem się zdarzy, że wskazówka się przekręci przez całą skalę prędkościomierza i zostaje w jednym położeniu i podaje kilometry z drugą stronę - jakby to powiedzieć, jadę 50 a na liczniku jest 180 - np. jak odepnę aku i podłączę z powrotem. Jest to już wkurzające bo w tym miesiącu już 3 razy rozbierałem licznik żeby wskazówkę przekręcić na swoje miejsce. Przebieg i tachometr naliczają kilometry prawidłowo tylko kilometry się zjebały. W sumie to już wymieniałem z 6 lat temu z*****y na obecny, ale wtedy był w porządku. Jest to naprawialne czy trzeba szukać używanego licznika?

Proszę o pomoc.

EDIT:
Wygląda to mnie więcej jak na tym filmiku

Ostatnio zmieniony wt 01 sty 2019, 19:22:05 przez Sebastiano, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ