Gwint TA Technix problem nie działa regulacja wysokości

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
QVidaLibre
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: śr 07 wrz 2016, 11:24:18
Lokalizacja: Szczecin

Gwint TA Technix problem nie działa regulacja wysokości

#1

Post autor: QVidaLibre »

Siemanko mam pewien problem. Posiadam eg5 na seryjnym zawiasie i sprężynach, jak wiadomo taki setup to krowa straszna. Postanowiłem, że na pierwszy gwint kupię coś w stylu MTS, żeby zobaczyć czy gleba to coś dla mnie. Kupiłem używany gwint MTS na tył i Ta Technix na przód. Zamontowałem wszystko, spuszczam auto i jakie zdziwko. Tył MTS skręcony na max w dół usiadł na kołach 15' ET35 195/50 tak, że od opony do błotnika jest 0,5cm czyli idealnie jakbym się spodziewał, natomiast Ta Technix na przodzie skręcony prawie na max w dół usiadł tak, że nie mogłem nawet ruszyć kołami. Koła wylądowały tak mocno w błotnikach i z takim negatywem, że były niezdolne do jazdy. Postanowiłem więc, że skręce gwint do góry, kręcę kręcę kręcę i nic. Skręciłem do połowy, poprawa może 0,5cm. Skręciłem na max do góry i dalej eg5 siedzi tak nisko, że przy każdym skręcie szoruje o nadkola a najmniejsza dziurka to stukot opony o błotniki. Auto prowadzi się żałośnie, wcześniej na serii wlatywałem w zakręty przy 60 i jechałem sztywno, teraz auto to ping-pong. Skacze, podskakuje, gubi się i o poprawie jazdy na coś w stylu "przecinak, sportowo, zakręty na sztywno" mogę zapomnieć a seria przy tym wypada o niebo lepiej. Moje pytanie brzmi, zostałem zrobiony w wała i kupiłem rozje*any gwint na przód czy coś jest nie tak i zapomniałem o czymś? Widełki z gwintu takie same jak z serii, więc to nie ich wina.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

Re: Gwint TA Technix problem nie działa regulacja wysokości

#2

Post autor: Grzesieek »

Może to gwint z IVg?
Awatar użytkownika
Bandi24
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: czw 23 paź 2014, 20:22:48
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 34

Re: Gwint TA Technix problem nie działa regulacja wysokości

#3

Post autor: Bandi24 »

Grzesieek pisze: śr 02 sie 2017, 00:43:36 Może to gwint z IVg?
Trzeba by było zmierzyć średnicę Amora w miejscu montażu widełek. Lub poprostu amorki się zlały i sprzedawca tylko umył i sprzedał.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

Re: Gwint TA Technix problem nie działa regulacja wysokości

#4

Post autor: Laskosz »

Może jakieś sprężyny z najgorszych coiloversow + niesprawny amor. Ile cm jest tej regulacji? Bo aż dziwne że nie chciał iść do góry
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1652
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

Re: Gwint TA Technix problem nie działa regulacja wysokości

#5

Post autor: Logan »

Stawiałbym na wylane przednie amory. Najlepiej rozebrać amor i sprawdzić jak chodzi tłoczysko. Jeśli luźno to wiadomo, że ich wina.
ODPOWIEDZ