Wymienność pomp hamulcowych

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

Wymienność pomp hamulcowych

#1

Post autor: Grzesieek »

Dobra Panowie i Panie, potrzebuje pomocy. Muszę zmienić pompę na większą niż seryjna, bo przy obecnym setupie (242/239mm) wystarcza na styk i generalnie mnie nie satysfakcjonuje. Myślę, że pompa 15/16" będzie w sam raz. I tutaj pojawia się pytanie- skąd wziąć taką pompę (wraz z serwem) jak najniższym kosztem? No pobliskim szrocie stoją Accordy Vgen i VIgen (co prawda nie wiem jak duże mają pompy, ale obstawiam że wystarczające) i tak pomyślałem, żeby je "podebrać". Ktoś wie czy to ma szanse pasować?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

Dowiedziałeś się już?
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
arhano1
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: ndz 03 lut 2013, 18:11:28
Lokalizacja: Warszawa/Molde

#3

Post autor: arhano1 »

Pasuje , mam w eg3 od aco usa 5geny z 2.2 motoru tylko przewody sa inaczej na pompie .
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1957
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#4

Post autor: Drix »

arhano1 pisze:Pasuje , mam w eg3 od aco usa 5geny z 2.2 motoru tylko przewody sa inaczej na pompie .
moglbys uscislic? ;) mnie tez czeka wymiana, bo strasznie miekki pedal mam po przejsciu z 242 na 262
Awatar użytkownika
arhano1
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: ndz 03 lut 2013, 18:11:28
Lokalizacja: Warszawa/Molde

#5

Post autor: arhano1 »

Pompa w civicu ma wejsca na przewody hamulcowe z lewej a w acordzie usa z prawej strony ( pisze usa gdyz nie wiem jak jest w europejskich ? )
Ja dorabialem nowe przewody wiec sie tym nie przejmowalem zbytnio ,
pewnie wystarczy powyginac stare i jazda.
Awatar użytkownika
AdiX
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: czw 15 gru 2011, 16:44:57
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 30

#6

Post autor: AdiX »

Drix pisze:
arhano1 pisze:Pasuje , mam w eg3 od aco usa 5geny z 2.2 motoru tylko przewody sa inaczej na pompie .
moglbys uscislic? ;) mnie tez czeka wymiana, bo strasznie miekki pedal mam po przejsciu z 242 na 262
Spokojnie dogniesz odziwo stalowe wcale nie są wbrew temu co się mówi że są nie elestyczne zbyt , miałem pompy z UK , US i JDM w jednym aucie i zawsze się udało
ODPOWIEDZ