Szarpie przy przyspieszaniu

Serce samochodu niedomaga ?
Ciaman
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 22:36:54
Lokalizacja: DLW i ZS

Szarpie przy przyspieszaniu

#1

Post autor: Ciaman »

Witam! Posiadam d16z9 i od pewnego czasu szarpie przy przyspieszaniu do ok 3,5tys obrotow, bardziej przy mocnym wciskaniu gazu (przy delikatnym operowaniu gazem szarpania prawie nie czuc). Przy normalnym przyspieszaniu wyglada to tak, ze na 2,3 biegu szarpnie raz lub dwa, na 4,5 biegu czuc lekkie poszarpywanie do momentu odpuszczenia gazu lub osiagniecia wyzszych obrotow. Ostatnio zdarzylo sie pare razy, ze ruszajac spod swiatel auto zgaslo w momencie wcisniecia gazu. Moc wydaje mi sie jest w porzadku, w zakresie wysokich obrotow szarpania nie czuc, chociaz czasami jest tak, ze np przy wyprzedzaniu np jadac na 3 biegu przy ok 4tys obrotow, w momencie gdy chce zaczac wyprzedzac i od razu wciskam gaz do podlogi to sie przez ulamek sekundy zawaha po czym ogien. Przy stopniowym dodawaniu gazu tego nie ma.

Pierwsze symptomy pojawily sie ok 5tys km temu i stopniowo od tamtego czasu szarpie coraz bardziej. Czasami jest lepiej ,czasami gorzej, nie wiem od czego to moze zalezec... Swiece, przewody nowe, zawory wyregulowane. Po wymianie swiec wydawalo sie, ze na chwile problem znikl czym znowu bylo tak samo. Podobnie bylo po wymianie przewodow i regulacji.

Prosze Was o pomoc: co powinienem sprawdzic, wymienic w pierwszej kolejnosci?
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1693
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#2

Post autor: gruszecky »

mapsensor?
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Ciaman
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 22:36:54
Lokalizacja: DLW i ZS

#3

Post autor: Ciaman »

A zapomnialem powiedziec, ze mam lpg co pewnie ulatwi diagnoze. Szarpie tu i tu aczkolwiek na gazie bardziej i objawy pojawily sie wczesniej. Czy w tej sytuacji mapsensor nadal do sprawdzenia?
wwa00
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 28 lip 2014, 22:51:00
Lokalizacja: Zgorzelec

#4

Post autor: wwa00 »

Dużo pali Ci oleju ? U mnie w D15B2 też szarpie tak do 3tyś, tylko że u mnie winny jest olej, który przedostaje się do świeć. Sprawdź czy nie masz zaolejonych fajek, świec od góry.
Ciaman
Żółtodziób
Posty: 16
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 22:36:54
Lokalizacja: DLW i ZS

#5

Post autor: Ciaman »

Max 1l/10tys. km

edit dla potomnych: civic pewnego dnia nie odpalał, mechanik wymienił palec i kopułkę i śmiga jak nowy :)
ODPOWIEDZ