Wysokie obroty na jałowym w D13B2

Serce samochodu niedomaga ?
Awatar użytkownika
REJDYN
Obeznany
Posty: 108
Rejestracja: sob 01 mar 2014, 20:45:20
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 27

Wysokie obroty na jałowym w D13B2

#1

Post autor: REJDYN »

Siema. Moja Honda wymagała czyszczenia gaźnika. Auto nierówno trzymało obroty w granicach 250-600rpm i się dusiło. Wszystko zdemontowałem, poczyściłem, przy okazji wyczyściłem silniczek krokowy, przewody i inne duperele. Złożyłem jak było. Odpalam i jest wszystko okej, silnik chodzi równiutko, ale trzyma 3000-4000rpm. Próbowałem wypiąć czujnik temperatury, żeby sprawdzić czy jest różnica, linka gazu jest dobrze ustawiona, śruba regulacji obrotów jest na 0, zrobiłem reset kompa. Nic nie pomogło. Ktoś ma jakieś pomysły? :)
Awatar użytkownika
REJDYN
Obeznany
Posty: 108
Rejestracja: sob 01 mar 2014, 20:45:20
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 27

#2

Post autor: REJDYN »

Regulacja tylko podkręca obroty, śruba jest na 0 i dalej odkręcić się nie da. A tą regulację ssania to jak zrobić? ;)
Awatar użytkownika
REJDYN
Obeznany
Posty: 108
Rejestracja: sob 01 mar 2014, 20:45:20
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 27

#3

Post autor: REJDYN »

W sumie to ta śruba nawet blaszki nie dotyka i wcześniej nie dotykała, a było dobrze ;) A jak ją wkręcę tak, żeby dotykała, to obroty chyba wzrosną, co? :)
Awatar użytkownika
REJDYN
Obeznany
Posty: 108
Rejestracja: sob 01 mar 2014, 20:45:20
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 27

#4

Post autor: REJDYN »

Ona jest już odkręcona do max. Jak dokręcam to rosną. Najprościej byłoby z tą linką, ale ona ma nawet lekki luz i płynnie działa, nic się nie zacina
Awatar użytkownika
REJDYN
Obeznany
Posty: 108
Rejestracja: sob 01 mar 2014, 20:45:20
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 27

#5

Post autor: REJDYN »

Wszystko dokładnie czyściłem, wszystkie dysze, wszystko szczelne. A ta kwadratowa przepustnica to ona u mnie jest cały czas otwarta, ma taki jakby luz trochę. Gdy zamknę ją całkowicie to i tak troszkę się otworzy i jest kilka mm szczelina. Zauważyłem już to przy odkręcaniu gaźnika
Awatar użytkownika
REJDYN
Obeznany
Posty: 108
Rejestracja: sob 01 mar 2014, 20:45:20
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 27

#6

Post autor: REJDYN »

Chyba EACV jest sypnięte, bo po odłączeniu wtyczki nie ma żadnej różnicy. Czyszczone było
Awatar użytkownika
REJDYN
Obeznany
Posty: 108
Rejestracja: sob 01 mar 2014, 20:45:20
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 27

#7

Post autor: REJDYN »

Wymieniłem EACV i gaźnik (wyregulowany) na nowe, bez zmian
ODPOWIEDZ