pomoc w doborze zawieszenia na tył

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
zawi
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lip 2013, 10:36:42
Lokalizacja: Bytom

pomoc w doborze zawieszenia na tył

#1

Post autor: zawi »

Po wspawaniu nowych reperaturek opony trą mi o nadkola, dodatkowo jeden amortyzator padł więc zamierzam kupić nowe z sprężynami. Auto kupiłem na dużej glebie i jak się jechało w 4 to opony tarły z tyłu, ale teraz to nawet jak sam jadę to mi haczy na zakrętach. Nie wiem o ile auto jest obniżone więc wrzucam fotki poglądowe. Dodam, że z przodu nic nie ociera.
Obrazek
Obrazek

Chciałbym żeby podnieść trochę auto ale nie tak jak w standardowym zawieszeniu. Zastanawiam się nad zestawem mts
amory:link
sprężyny 40/35: link

Felgi są 16 calowe z oponami 215/40/16R, dodam że koła wystają trochę poza nadkola. Czy powyższy zestaw da rade żeby nic nie tarło?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

To nie jest kwestia (przynajmniej nie tylko) zawieszenia. Bo co z tego, że obniżysz (czy tam podniesiesz) o/do -40mm jak zawieszenie i tak pracuje i i tak chwilami będzie się opona stykała z nadkolem? Wg mnie kwestia ET felgi i szerokości opony.
zawi
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lip 2013, 10:36:42
Lokalizacja: Bytom

#3

Post autor: zawi »

A czy te sprężyny z linku powyżej podniosą troche auto w stosunku do tego co jest na fotkach? I tak musze kupić nowe amortyzatory i chciałem jeszcze zapytać czy tez z linku dają rade czy lepiej inne kupić? Jestem oczywiście ograniczony budżetowo. I jeszcze pytanie odnośnie ustawienia negatywu z tyłu. Czy wystarczy tylko zamontować górne wahacze regulowane, czy jeszcze coś trzeba przerabiać?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#4

Post autor: Grzesieek »

Wg mnie nie będzie duże różnicy w wysokości, jeśli w ogóle będzie.

Do negatywu z tyłu wystarczą te wahacze o których wspomniałeś.
zawi
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lip 2013, 10:36:42
Lokalizacja: Bytom

#5

Post autor: zawi »

Takie wahacze tylnie z allegro dadzą rade? Nie chciał bym żeby się coś rozkraczyło w czasie jazdy. Ewentualnie gdzie można takowe zakupić w przystępnej cenie?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#6

Post autor: Grzesieek »

zawi, osobiście nie ruszałbym cholera wie jakich regulowanych wahaczy- zbyt ważny element, żeby ładować byle co... ale nie jeździłem na tym, także nie wiem.
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1658
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#7

Post autor: Logan »

zawi pisze:Takie wahacze tylnie z allegro dadzą rade? Nie chciał bym żeby się coś rozkraczyło w czasie jazdy. Ewentualnie gdzie można takowe zakupić w przystępnej cenie?
Jeśli nie zrobisz mega kątów i nie załadujesz 400kg na tył to nic się nie będzie dziać ;)
Kolega petro ma camery w dobrej cenie http://civic5g.pl/profile.php?mode=viewprofile&u=3451 .

Jakie masz parametry felg?
zawi
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lip 2013, 10:36:42
Lokalizacja: Bytom

#8

Post autor: zawi »

Loganek pisze:Jakie masz parametry felg?
Szczerze to nie pamiętam, czekam jeszcze tylko na springi i jak ściągnę koło to napisze.
zawi
Berbeć
Posty: 36
Rejestracja: wt 02 lip 2013, 10:36:42
Lokalizacja: Bytom

#9

Post autor: zawi »

Amory i sprężyny już siedzą. Niestety narazie coś strasznie wysoko, mam nadzieje że buda osiądzie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co do wymiarów felg to:
ET45
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4498
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#10

Post autor: Grzesieek »

Szeroka ta felga...
ODPOWIEDZ