Kto pomoze z okolic trojmiasta ??

Dyskusje ogólne.
Andzelala
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 wrz 2013, 12:52:04
Lokalizacja: Gdynia

Kto pomoze z okolic trojmiasta ??

#1

Post autor: Andzelala »

mam problem
gdzie znajde kogos kto mi za male pieniadze wymieni termostat , sprawdzi pompe wody i ogolnie zajrzy fachowym okiem na chlodnice i caly uklad chlodzacy, bo mi sie strasznie grzeje , na benzynie szarpie i przerywa, a parownik zamarza. :(

pozdrawiam Andzela
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#2

Post autor: gruszecky »

A masz gdzieś swoje zdjęcie ? :gunsmilie:


Pompę wody można sprawdzić w dwojaki sposób- albo na oko zobaczyć czy cieknie zdejmując osłonę rozrządu-a jeśli chcesz obejrzeć jej stan, trzeba zdemontować rozrząd i wtedy już najlepiej po prostu zakładać nowy rozrząd z nową pompą. W trójmieście prężnie działa grupa H3M - honda trójmiasto - wpisz sobie w szukajkę google, tam jest sporo szpeców od hond to Ci naprawią autko. A wymiana termostatu to nic trudnego więc to kosztuje z 4 dyszki+ koszt termostatu.


A z tym zdjęciem to serio mówiłem :gunsmilie:
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Andzelala
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 wrz 2013, 12:52:04
Lokalizacja: Gdynia

#3

Post autor: Andzelala »

dwoch kolegow pasjonatow Hondy juz pytalam i kierowali mnie na ta strone ;p

a co do zdjecia to tak szczerze po co Ci ? ;))

milo z twojej strony, ze chccesz pomoc ;)

jezeli chodzi o pompe wydaje mi sie ze sama tam zagladac raczej nie powinnam ;p


a termostat juz mam kupiony :)


nie wiem co sie dzieje z moja Hondzinka , wariuje , grzeje sie , woda wylewa sie gora przez chlodnice, a raz jej w ogole nie ma :( martwie sie o Hanke </3
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#4

Post autor: Grzesieek »

Andzelala, jak zdjęcie będzie odpowiednio fajne, to rzucimy się do niesienia pomocy ;) 150km to nie jest aż tak daleko, więc nie zdziw się jak moderator we własnej osobie zapuka do drzwi twojego garażu :P

Tak już bardziej poważnie, to zaglądnij tutaj: http://www.honda.gda.pl/ Jest masa kumatych ludzi z 3miasta chętnych do pomocy ;)

(OMG! OMG! Jeszcze nigdy w historii forum nie użyłem tylu emotikonek w jednym poście! Co te kobiety robią z ludźmi :laugh: BTW, wiedzieliście jakie mamy kozackie emotki? Patrzecie: Żółw Ninja: :donatello: , Jedi raz: :jedi: , Ninja bez żółwia: :terror: , Domo: :bije: , Laskosz za kierownicą: :driver: , i forumowa elita K23 & negro w kilku wcieleniach! : :fish: :wstyd: :wstyd: :piwko: :piwko: :geje: ( ;) ) !!!
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#5

Post autor: gruszecky »

Andzela, tak szczerze to dlatego że lubię wiedzieć z kim gadam, tu gdzieś jest temat do któego wrzucamy nasze facjaty:

http://civic5g.pl/viewtopic.php?t=775

a że jesteś dziewczyną to spoczywa na Tobie wręcz taki obowiązek :).

Jeśli chodzi o to patrzenie na pompe wody to pisałem Ty w domyśle mechanik ,po prostu przedstawiłem zasadę działania przy tego typu wymianach.
Pompa wody GMB, ok 150. PLN, Pasek rozrządu mitsuboshi ok 120PLN, napinacz-nie pamiętam, pewnie z 70 PLN. Do tego robocizna.

Najpierw wymień termostat i zobacz co się dzieje, do wymiany termostatu możesz wziąć byle kogo, grunt to spuścić płyn chłodniczy, zdjąć obejmę, odkręcić 2 śrubki i wymienić termostat-potem zalać płynem i odpowietrzyć układ. pół godziny-45min roboty.

A przy okazji-bo ostatnio na to moda na tym forum-odkręć na wyłączonym silniku (ale zimnym!) korek chłodnicy i zobacz czy ma takie masełko, maź taką od środka. To samo z korkiem oleju. Jak będzie biała maź, daj se spokój z wymianą termostatu i kołuj kasę na wymianę uszczelki pod głowicą :).

I wrzuć fotkę do w/w działu bo więcej nie pomogę
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Andzelala
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 wrz 2013, 12:52:04
Lokalizacja: Gdynia

#6

Post autor: Andzelala »

juz wrzucilam dla Was to zdjecie ;) ale cos mi chyba dobrze nie poszlo, bo sie nie wyswietla ...


ale moge wam pokazac swoja strone gdzie mam zdjecie :) jak juz Wam tak zalezy ..


byl mechanik obejrzec Hanke i stwierdzil pompe wody do wymiany i krzyknal 350 zl ale za tym idzie rozrzad a o to wole go nie pytac bo juz w ogole krzyknie taka cene ze zrezygnuje z jego uslug ..
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#7

Post autor: Piterex »

chyba potrzeba pomocy :happy: wysłąłem pw. :kiss:
Andzelala
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 wrz 2013, 12:52:04
Lokalizacja: Gdynia

#8

Post autor: Andzelala »

Piotrek byl sprawdzil i pomogl :) dziekuje :)))
ODPOWIEDZ