Co to za ustrojstwo?

Serce samochodu niedomaga ?
airtuna
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: śr 28 wrz 2011, 21:46:02
Lokalizacja: Gdańsk

Co to za ustrojstwo?

#1

Post autor: airtuna »

Więc jestem w trakcie wymiany bloku w moim mini-me. Jako, że to poprzedni właściciel dokonywał modyfikacji silnika, odłączając bebechy natrafiłem na coś takiego.

http://img225.imageshack.us/img225/1953 ... 155602.jpg

Nie jest to nigdzie podłączone (oprócz wiązki- przewody żółto/czarny i żółto/niebieski). Czy wie ktoś może co to jest? Z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Post autor: Piterex »

To jest czujnik podciśnieniowy z filterkiem jest podłączony do filtra węglowego i gdzieś do przepustnicy w d15b2 nie pamietam gdzie dokładnie, ale w mini mi to musisz podłączyć to chyba to z tyłu kolektora obok węża od serwa jak coś to mogę ci pomóc jak nie bd wiedział jak :happy:
airtuna
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: śr 28 wrz 2011, 21:46:02
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post autor: airtuna »

Dzięki:) Postaram się to sam rozpracować. Ale jakbym nie dawał rady to nie omieszkam się odezwać:)
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Post autor: Piterex »

Spoko nie ma problemu :happy:
Awatar użytkownika
kubczak88
Obeznany
Posty: 107
Rejestracja: śr 18 lis 2009, 14:38:00
Lokalizacja: Tczew

#5

Post autor: kubczak88 »

można ten filtr wykorzystać (przy przejściu na mpfi w d15b2) z d15b2?, bo w b7 jest on na kolektorze ssącym, ale w moim jest urwany :P
No ABS, no airbags die like a man!
airtuna
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: śr 28 wrz 2011, 21:46:02
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post autor: airtuna »

Wiec sprawa wygląda tak...na kolektorze z y8 nie ma wejścia na to. Doszedłem, że nazywa się to Evap Purge Control Solenoid i teraz moje pytanie. Czy jest to potrzebne? Różne opinie znalazłem na stronach hamerykańskich wiec pytam rodaków:P Czy ECU wyciągnie konsekwencje z braku tego?:)
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#7

Post autor: Hakier »

masz to w y8 tylko że jest to przykręcane do listwy paliwowej, czy to potrzebne to mnie nie pytaj, ja tego nie mam.
airtuna
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: śr 28 wrz 2011, 21:46:02
Lokalizacja: Gdańsk

#8

Post autor: airtuna »

Dobra. W przerwach w pisaniu pracy dyplomowej pogrzebałem jeszcze i w końcu na honda-tech znalazłem coś takiego:http://honda-tech.com/showthread.php?t=2978362
Wnioski: przy OBD1 nie ma to żadnego znaczenia oprócz aspektu eko:P więc... do piekła z tym :devil: może komuś się kiedyś przyda ta informacja :-) pozdrawiam i dzięki za wszystkie odpowiedzi :thumbsup:
ODPOWIEDZ