Wskaźnik paliwa wariuje.

ejec

Wskaźnik paliwa wariuje.

#1

Post autor: ejec »

Witam.
Kupiłem ostatnio Civica i zatankowalem za 100zl i wskaznik pokazywał ponad pół baku. Auto postawiłem do mechanika w celu wymiany rozrządu, filtrów itp. Jak wyjechałem od mechanika to wskaźnik pokazuje 1/4 baku (przejechalem 10km dosłownie) i jak teraz jade to wskaznik wariuje (spada nagle do 1/8 baku a nawet mniej i pozniej wraca :/ czy ten model tak ma? I czy pan mechanik mogl sobie cos odlac (kilometrow na pewno nie zrobil nim bo wiedzialem ile mialem przejechane).
luknow27

#2

Post autor: luknow27 »

ja ci powiem ze w civicach sa mechaniczne wskazniki paliwa i czasami pod czas jazdy roznie wskazuje wiadomo tam roznica jednej kreski poniewaz w polsce sa drogi jakies sa. W swoim civicu raz mialem tak ze nie mialem nic paliwa wedlug wskaznika pojechalem na stacje zalalem za 100zl i nagle mi sie zrobilo w baku pelno co jest nie mozliwe poniewaz bak ma 40l a wlalem 20l po przejechaniu 5km wskaznik opadl o jedna kreske :D wiec jak ci nie skacze po calej tarczy to byms ie tym nei przejmowal
ejec

#3

Post autor: ejec »

Czyli mozliwe ze plywak sie zaciol. Jak zatankuje to bede wiedziec czy mechanik sobie nie zabral troche paliwa.
luknow27

#4

Post autor: luknow27 »

jezeli jest caly czas w tym samym miejscu to mozliwe ale masz racje zatankuj i zobaczysz wtedy czy wskaznik jest dobry czy nie :)
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#5

Post autor: AriN »

Raczej nie odlał, 5 geny mają to do siebie, że wskazówka paliwa jest "umowna" i trzeba ją traktować z lekkim dystansem :) Ja i inni użytkownicy qpie mamy niby bak 35L ponieważ gdy wjadę na stację wlewam na max to wchodzi 30L (zaznaczam iż wskazówka jest już na rezerwie), a przeciętnie rezerwa to ok. 5L, śmieszna sprawa z tymi wskazówkami no ale trzeba się do tego przyzwyczaić :)
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
ejec

#6

Post autor: ejec »

Dzieki za odpowiedzi. Juz jestem bardziej spokojny. Chyba podjade na stacje i zatankuje do pelna i bede wiedziec czy odlal. Civici maja 45l bak ??
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#7

Post autor: AriN »

Jeżeli masz HB to możesz być pewien, że jest tam 45L, ponieważ tak jak pisałem z coupetami nigdy nic nie wiadomo :P
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
ejec

#8

Post autor: ejec »

Wracam do problemu. Wskaznik juz pokazuje juz zero a przejechalem razem 70km a zatankowalem 21l :/. Czy ktos czy idzie sie dostac do pływaka zeby go wyciagnac ?? Bo rozebralem siedzenie, pokrywke odkrecilem no ale sam mechanizm zamkniecia baku jest dla mnie zagadka. Czy ktos juz to robil??
ODPOWIEDZ