Gaz w 1.6 vti vtec Hatchback??

roman

Gaz w 1.6 vti vtec Hatchback??

#1

Post autor: roman »

mam pytanie, chce kupić 1.6 vti vtec hatchback i nie wiem czy jest sens zakładać gaz. podobno spalanie jest nie duże ale cena benzyny rosnie :/
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#2

Post autor: ceelx »

a ruscy przykrecaja kurek z gazem :D

ogolnie ja jestem przeciwnikiem gazu i nie mam w zadnym samochodzie.
nawet w poldolocie nie mialem :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#3

Post autor: AriN »

Jak dla mnie głupotą jest zagazowywanie B16 a lub nawet D16, jeżeli nie masz sianka na wachę kup coś słapszego, ci mniej pali. Takie jest moje zdanie.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
zonk
Podwójny As
Posty: 221
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 23:51:08
Lokalizacja: 3city
Wiek: 39

#4

Post autor: zonk »

na forum h3m.pl kolega Ikor mial b16a2. Zalozyl do tego gaz. zrobil testy na hamowni zabralo mu to chyba 10 konii lecz byl zadowolony spalaniem. Po 2-3 miesiacach pojawilo sie na forum ogloszenie ze kupi blok do b16a2... niewyrobil od gazu...
Wnioski: GAZ W VTi to nieporozumienie... !!

A po 2 poco kupowac szybkie auto i zabierac mu moc gazem? kup sobie 1,3 i zagazuj albo 1,5.. tu jak cos sie stanie z silnikiem to nastepny kosztuje max 1000zł a nei jak b16 4-5tys...
biedrona
Potrójny As
Posty: 450
Rejestracja: pt 06 cze 2008, 18:10:52
Lokalizacja: Trójmiasto

#5

Post autor: biedrona »

zonk pisze:na forum h3m.pl kolega Ikor mial b16a2. Zalozyl do tego gaz. zrobil testy na hamowni zabralo mu to chyba 10 konii lecz byl zadowolony spalaniem. Po 2-3 miesiacach pojawilo sie na forum ogloszenie ze kupi blok do b16a2... niewyrobil od gazu...
Wnioski: GAZ W VTi to nieporozumienie... !!

A po 2 poco kupowac szybkie auto i zabierac mu moc gazem? kup sobie 1,3 i zagazuj albo 1,5.. tu jak cos sie stanie z silnikiem to nastepny kosztuje max 1000zł a nei jak b16 4-5tys...
Dokładnie do 1,3 instalacja 800 zł kosztuje i masz spokój. Może będzie wolniej chodził ale oszczedniej ;) coś za coś :D
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#6

Post autor: Uszy »

Stary ja mialem gaz w 2 hondach i generalnie odradzam, w pierwszje w V gen 1.5 coupe, gaz pozowlil mi zaoszczedzic kaske, ale nie moglem dokonac prwie zadnych modow od stozka oczynajac bo jak wiadomo gaz nie lubi nadmiaru powietrza, poza tym hmmmm, tak jak wyzej pisali koledzy b16a2 to nie silnik do gazu, jak masz na auto z takim silnikeim musisz miecna benzyne, no i powtorze to co napisal zonk, gaz zamula auto, a po bardzo dlugim uzytowaniu auto robi sie mulowate nawet na benzynie, wiem to poniewaz u mojego taty tak sie zrobilo w aucie :p
aurii

#7

Post autor: aurii »

a ja ci powiem ze jak robisz serwis gazu i dbasz o to zeby skład mieszanki był prawidlowy to nic nie bedzie z silnikiem!!!

A z kad wiadomo ze w kolego b16 nie był juz wczesniej blok walniety?!?!?!?

Pozatym temat gazu jest strsznie upierdliwy bo jest tyle samo zwolleników jak i przeciwników !!!! Ja generalnie mam wszystkie auta z gazem i mi to bardzo odpowiada !!! Przy dobrej instalacji i dbaniu o silnik nic sie nie dzieje !!!! A gaz jak by nie było to kolejna alternatywa dla paliwa samochodowego.
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#8

Post autor: AriN »

Jeszcze rozumiem gazowanie D13, D15 ale nie B serii gdzie silniki są jednak trochę wyżylone.

Kolega z b16 bodajże pisał, iż silnik był zdrowy.
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
hukal

#9

Post autor: hukal »

jak sama nazwa mowi to jest silnik benzynowy a nie gazowy;) moze i nic powaznego sie nie stanie ale na 100% nie bedzie mial tej zywotnosci jak na benzynie
dzilas.2

#10

Post autor: dzilas.2 »

..gaz do junkersow i zapalniczek :)


tyle ode mnie :)
tfidos

#11

Post autor: tfidos »

a ja mam druga honde z gazem i jest ok
mialem d15b2 z gazem IIgen i bylo w miare ok, nie narzekalem
teraz mam d15b7 z sekwencją i jest wypasik, minimalnie slabszy na wysokich obrotach, spalanie ok ~10l/100km miasto, no i tankowanie do pelna 85zł :D
zonk
Podwójny As
Posty: 221
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 23:51:08
Lokalizacja: 3city
Wiek: 39

#12

Post autor: zonk »

no ale nieporownojmy d15 do b16 :)
Moja girl tez chce kupic cupete d15 i tez bedziemy ja gazowac zeby malo palila... ale b16 z gazem to co innego...to tak jakby RObert Kubica jezdzil na gazie...
jamal

#13

Post autor: jamal »

silnik jak silnik gaz jak gaz wciepniesz i bedziesz jezdzil oszczednie majac pod noga malego potwora a wsadzasz blosa i nie zadusisz silnika o ile niemasz jakis innych planow na mody silnika
ODPOWIEDZ