Pomoc! Element pod tylnym zderzakiem.

kazik331
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 paź 2015, 22:04:48
Lokalizacja: Łomża

Pomoc! Element pod tylnym zderzakiem.

#1

Post autor: kazik331 »

Witam, czy mógłby mi ktoś udzielić odpowiedzi czym jest plastikowy element znajdujący się pod tylnią lewą lampą pod tylnym zderzakiem? Domyślam się że jest to jakiś element wentylacji, cyrkulacji czy huk wie czego. W mojej hondzie niestety brak jest tego elementu więc stąd zwracam się z prośbą o pomoc. Czym jest ten element, do czego służy, jaka spełnia funkcję, jak się nazywa, czy jest potrzebny do nienagannego komfortu bądź prawidłowej eksploatacji auta? Jeśli ktoś będzie w stanie udzielić jakiejkolwiek odpowiedzi to z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#2

Post autor: Kaliś »

Masz może zdjęcie? Będzie szybciej...
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
Bado

#3

Post autor: Bado »

Pewnie chodzi o klapkę która się otwiera przy zamykaniu drzwi.
Nie pamiętam jak to się fachowo nazywa
kazik331
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 paź 2015, 22:04:48
Lokalizacja: Łomża

#4

Post autor: kazik331 »

A oto i zdjęcie elementu, o którym mowa. Zaznaczony na zielono: http://wrzucaj.net/images/2015/10/15/Klapka1.jpg
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#5

Post autor: pit »

to nic innego jak klapka od wentylacji. Zamykając drzwi czy klapę robisz nadciśnienie w kabinie, przez tą klapkę owe ciśnienie ma szansę wyjść.

Dodatkowo jest to jednokierunkowa klapka więc w pewnym sensie wentylujesz też auto chociażby jak masz włączony nadmuch na full więc wtłaczasz powietrze aby przy zamkniętych szybach to powietrze musi którędyś musi ujść.
kazik331
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 paź 2015, 22:04:48
Lokalizacja: Łomża

#6

Post autor: kazik331 »

pit, dzięki wielkie. O taką odpowiedź mi chodziło. Rozumiem, że ta klapka pełni wyżej wymienioną funkcję i nie jest to część jakiegoś "bardziej skomplikowanego układu" więc w przypadku jej braku po małym dzwonie w tył (a takowy w przeszłości był) wystarczy tylko dokupić ten element, zamontować i po prostu cieszyć się ze już tą klapkę mam? :D po czasie zauważyłem że do bagażnika w niewielkim stopniu dostaje się woda i piasek. Domyślam się że to również poprzez posiadanie zwykłej dziury w karoserii w miejscu tej klapki, która zapobiegłaby wilgoci w bagażniku w pewnym stopniu.
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#7

Post autor: pit »

dokładnie brak tej klapki powoduje że woda i piasek dostają się do przestrzeni bagażowej.

Możesz szukać klapki albo jakąś fizelinę wstawić będzie filtrowało co wchodzi do karoserii.

Czasami proste rzeczy są zbyt proste dla niektórych..
ODPOWIEDZ