Paliwo 95 vs. 98 Czy jest różnica ?

teox
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: sob 26 sty 2013, 12:54:02
Lokalizacja: rzeszów

Paliwo 95 vs. 98 Czy jest różnica ?

#1

Post autor: teox »

Witajcie chodzi mi pogłowie ostatnio temat paliwa jakie lać do civica, od ponad roku jeżdżę na 98 ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy jest sens lać droższe paliwo jeśli nie przekłada się to na spalanie czy moc bo nie czuje większej mocy na 98 a i spalanie tez się jakoś nie zmniejszyło.
Jak to jest z tymi paliwami ? Co Wy o tym sadzicie które lepiej lać i czy jest jakaś wyraźna różnica pomiędzy 98 a 95 bo ja nie zauważyłem nic wielkiego.
Czekam na Wasze opinie :)
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Wg mnie lać cokolwiek. Przekaz ludowy mówi, że nasze auta były strojone na 92 okatany, więc 95 w zupełności wystarcza.
matt37137
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: pt 02 maja 2014, 10:36:12
Lokalizacja: Kraków

#3

Post autor: matt37137 »

Nie ma kompletnie żadnego sensu lanie 98 do starego civa. Jest tylko jeden wyjątek od reguły. Masz tak pomodzone auto, ze sprężanie znacznie się zwiększyło i na 95 masz spalanie stukowe. paliwo nie daje mocy, ono tylko pozwala silnikowi ją rozwinąć. W rajdowych maluchach leją paliwo lotnicze, które ma ponad 100 oktanów, bo nawet na Shell Racing jest problem z tym, żeby nie zarżnąć silnika, tylko oni mają moc podniesioną o 150% czyli koło 50km. jesli producent nie zaleca lania paliwa o wyższej wartości oktanowej, jak np. W clio sport, to tylko wyrzucanie kasy w błoto. W magazynie wrc robili testy na hamowni, jedynie Shell Racing dawał jakiś minimalny wzrost, ale nie dzięki liczbie oktanowej :) jednak był to chyba 1km czy coś w tym stylu, a kosztuje chyba z 7zł za litr :|
CrazyArek
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: pt 21 lis 2014, 02:01:44
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post autor: CrazyArek »

Współczuję jednego. Zadałeś to pytanie o jakiś rok za późno i pareset złotych wlanych nie potrzebnie do baku również za późno :)
pablo89
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 20:19:54
Lokalizacja: Poznań

#5

Post autor: pablo89 »

W autach które same nie potrafią zmienić wyprzedzenia zapłonu, silnik nie jest wstanie uzyskać większej mocy z takiego paliwa, a wręcz przeciwnie przez to że w takim paliwie jest mniej paliwa a więcej dodatków zapobiegający spalaniu stukowemu silnik osiąga mniej mocy z tej samej dawki paliwa.
draxardd60
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: pn 04 maja 2015, 08:10:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#6

Post autor: draxardd60 »

Mogę potwierdzić, że lanie 98 nie daje żadnych efektów, a na pewno nie takie, które bym odczuł.
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1957
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#7

Post autor: Drix »

Prawde mówiąc, ja odczułem mniejsze spalanie.. Tylko to tak też ciężko jednoznacznie powiedzieć czy tak samo ciągle latałem.. Natomiast wyszło mi spalanie o jakieś 0.5l /100 km czyli 2l (tankuje co 400 km).
Taknowałem bodajże 2x z rzędu 98 z orlena, aczkolwiek już tego nie robię :P bo jest droższa o 30gr /l czyli wychodzi praktycznie na to samo co tankując pb95..
ODPOWIEDZ