Wymiana pasa przedniego i zderzaka - koszt

sony2011r
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: sob 17 lis 2012, 15:21:14
Lokalizacja: Poznań

Wymiana pasa przedniego i zderzaka - koszt

#1

Post autor: sony2011r »

Dziś wracając z apteki zauważyłem że jakiś skurwiel przy parkowaniu wjechał mi w przód.
Oczywiście uciekł ( brak świadków i kamer) a ja zostałem z rozwalonym zderzakiem i kiedy otworzyłem maskę nie chce się już domknąć chwyta zaczep ale nie idzie jej docisnąć i jest źle spasowana. Ze strony uderzenia pas przedni (belka) dotyka chłodnicy. A z drugiej jest sporo miejsca, wyklepuje to ktoś czy całe do wymiany ?. Jaki jest koszt wymiany wraz z częściami ?
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2813
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#2

Post autor: K23 »

Pas przedni zależy u kogo, ale gadałem z koleżką niedawno, który w jajku miał wymieniać to wiem że za 150 zł. miał do kupienia. Przy wymianie trzeba go chyba wspawać, jeśli nie to niech mnie ktoś poprawi.
Prostować wiadomo, jak ktoś chce to można wszystko, podjedź do magika blacharza to Ci wszystko wyjaśni, bo tutaj możemy głupoty wymyślać, nawet zdjęć nie widzimy żadnych.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#3

Post autor: Danio »

To w koszta musisz liczyć:
Zderzak (jeśli uda Ci się dopasować kolor to cena zderzaka, jeśli nie to + koszta malowania)
Pas przedni + wspawanie
Ewentualnie maska jeśli ucierpiała moim zdaniem lepiej kupić drugą niżeli klepać i rzeźbić dupniętą ;<

Koszta to od 400zł w górę nawet na 1000zł bym się przygotował, wszystko zależy co kupisz, za ile i czy malujesz to ;)
jestem Danio - jakieś pytania?!
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#4

Post autor: JokerNH »

Są firmy co zajmują się prostowaniem pasów..ja mam też trochę inaczej jak ma być i się dowiadywałem tu u nas w Krakowie koszty są od 50 do 200zł w zależności od uszkodzenia..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
luxu$

#5

Post autor: luxu$ »

Zderzak - 100 zeta, pas - 150 zeta. Robocizna: to już na prawdę zależy od blacharza :) Musisz popytać u siebie "w terenie" najlepiej kilku bo przy blacharce rozrzuty cen są spore :)
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#6

Post autor: Danio »

Mnie czeka wspawanie pasa ;> prostowałem sobie sam no ale na myśl o tym dostaję gorączki i muszę :D
jestem Danio - jakieś pytania?!
sony2011r
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: sob 17 lis 2012, 15:21:14
Lokalizacja: Poznań

#7

Post autor: sony2011r »

Dzięki.
Jutro już na spokojnie przejadę się po blacharzach bo jeśli mówicie że są firmy które klepią pasy to wyjdzie mnie to taniej.
A wiecie jakiej jakości są te zderzaki z Allegro po 100zł nowe ?
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#8

Post autor: Danio »

A wiecie jakiej jakości są te zderzaki z Allegro po 100zł nowe ?
Pod żadnym pozorem nie kupuj tej podróby! Zaraz Ci pęknie, nie jest taki mocny jak OEM i nie jest taki giętki jedno doparcie do krawężnika i po zderzaku ludzie to przeklinają, kup uzywkę OEM dołóż więcej kasy ale nie kupuj tego chińczyka...

http://civic5g.pl/viewtopic.php?t=16306 za 80 puszczę go dotrzesz, pomalujesz i będzie malina ;) na tym czarnym jest dwa pęknięcia od spodu ale stary dasz nity i nie będzie widać albo dokładkę jakąś :)
jestem Danio - jakieś pytania?!
sony2011r
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: sob 17 lis 2012, 15:21:14
Lokalizacja: Poznań

#9

Post autor: sony2011r »

Dzięki ale cały samochód maluje w wakacje a nie chcę jeździć z niebieskim zderzakiem.
Czarny bym jeszcze przeżył dlatego pytałem
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#10

Post autor: JokerNH »

Haha danio coś ci handel nie pyknął..
Raczej że tak czarny a nie niebieski jeszcze porysowany..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Cichacz
Forumowy As
Posty: 170
Rejestracja: czw 01 gru 2011, 19:39:22
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Post autor: Cichacz »

Dokładnie jak Lux napisał, wspawanie to około 100 zł
Jak chcesz to ja mam pas przedni, za 100 zł sprzedam.
sony2011r
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: sob 17 lis 2012, 15:21:14
Lokalizacja: Poznań

#12

Post autor: sony2011r »

Odezwę się do ciebie w tym tygodniu jak podjadę do blacharza bo może da radę to wyklepać.
A i maska i zderzak też mnie zainteresowały.
Więc będę dzwonić jak załatwię sprawę z tym pasem :laugh:
sony2011r
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: sob 17 lis 2012, 15:21:14
Lokalizacja: Poznań

#13

Post autor: sony2011r »

Ps. Zastanawia mnie tylko jakim czołgiem jechał ten kretyn że przy parkowaniu aż mi pas wgniotło :furious:
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#14

Post autor: Danio »

JokerNH pisze:Haha danio coś ci handel nie pyknął..
Raczej że tak czarny a nie niebieski jeszcze porysowany..
A skąd mam wiedzieć jaki kolor ma nadwozie? Znajdź czarny za 200zł a potem go pomaluj a tu za 80zł oferowałem. Poza tym wnosisz tylko OT do wątku bo jakoś nie dostrzegłem tam nic pomocnego.
jestem Danio - jakieś pytania?!
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#15

Post autor: JokerNH »

danioeg4 pisze:
JokerNH pisze:Haha danio coś ci handel nie pyknął..
Raczej że tak czarny a nie niebieski jeszcze porysowany..
A skąd mam wiedzieć jaki kolor ma nadwozie? Znajdź czarny za 200zł a potem go pomaluj a tu za 80zł oferowałem. Poza tym wnosisz tylko OT do wątku bo jakoś nie dostrzegłem tam nic pomocnego.
Jak byś chwilę pomyślał to byś mógł wywnioskować że mógł mieć gdzieś swój temat albo wysłać mu to na PW , bo to Ty wkładasz wszedzie swoje 2 grosze w każdy temat lub wątek..ps co do tego niebieskiego zderzaka co masz na sell to bym nawet czegoś jakiego nie wciskał komuś..sorry za OT ale już nie wytrzymałem mam nadzieje że Uszy zrozumie ból..:D
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#16

Post autor: Danio »

JokerNH pisze:Jak byś chwilę pomyślał to byś mógł wywnioskować że mógł mieć gdzieś swój temat albo wysłać mu to na PW ,
JokerNH pisze:bo to Ty wkładasz wszedzie swoje 2 grosze w każdy temat lub wątek
bo to Ty wkładasz wszedzie swoje 2 grosze w każdy temat lub wątek..ps co do tego niebieskiego zderzaka co masz na sell to bym nawet czegoś jakiego nie wciskał komuś..sorry za OT ale już nie wytrzymałem mam nadzieje że Uszy zrozumie ból..:D
Czytam posta 10x i masz taką składnię bądź literówkę, że nic nie rozumiem z tego...
JokerNH pisze:bo to Ty wkładasz wszedzie swoje 2 grosze w każdy temat lub wątek
chyba napisałeś to z myślą o sobie.
JokerNH pisze: co do tego niebieskiego zderzaka co masz na sell to bym nawet czegoś jakiego nie wciskał komuś
nie wciskam mu tylko napisałem, że mam na sprzedaż a to różnica. Facet daj sobie spokój bo nadal nic nie wniosłeś a ja muszę tracić swój czas odpisując na jakieś Twoje aluzje z d*py wzięte. Gdybyś nie napisał tu swojego "nic" nie było by OT! Wszelkie uwagi do mnie kieruj na PW!
jestem Danio - jakieś pytania?!
Tomeszek
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: pn 28 lis 2011, 15:02:34
Lokalizacja: Poznań

#17

Post autor: Tomeszek »

że się tak wtrące w temat - czy ktoś ma informacje czy pas przedni różni się pomiędzy sedanem a hb/cp ?
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#18

Post autor: JokerNH »

pas w sedanie masz inny w hb i qp taki sam..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
Tomeszek
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: pn 28 lis 2011, 15:02:34
Lokalizacja: Poznań

#19

Post autor: Tomeszek »

czyli różnica w ryju wynika z innego pasa, a podłużnice są tej samej długości w sedanach i hb/cp?
JokerNH
Natchniony
Posty: 1176
Rejestracja: sob 14 kwie 2012, 13:37:52
Lokalizacja: KrakoFF / Nowa Huta

#20

Post autor: JokerNH »

ogólnie z sedana cięzko coś spasowac maskę drzwi..można powiedziec że inne wymiary ryjka i nie tylko ryjka..
"Nie trąb gdy zwalniam, jadę na glebie, zaraz wahaczem, o coś przyjebie"
ODPOWIEDZ