BLAUPUNKT GTB 1200 Mk2 - jaki wzmacniacz?

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Rekawek199
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: pn 15 wrz 2014, 22:11:03
Lokalizacja: Gostynin

BLAUPUNKT GTB 1200 Mk2 - jaki wzmacniacz?

#1

Post autor: Rekawek199 »

Witajcie :)

Wczoraj zakupiłem sobie takową tubę - BLAUPUNKT GTB 1200 Mk2 (okazja i tanio) i teraz mam pytanie - jaki wzmacniacz do tego? Z tego co czytałem to dobry by pasował wzmacniacz Blaupunkta GTA 260 ponieważ jest dwukanałowy i dobrze razem współpracują. Dodam że posiadam również głośniki z przodu(dwudrożne).
Tak więc: chciałbym się od was jeszcze dowiedzieć jaka jest różnica między wzmacniaczami dwukanałowymi i czterokanałowymi? Jaki lepiej dobrać to tylko i wyłącznie dwóch głośników w drzwiach oraz subwoofera w bagażniku? Nie ogarniam tego więc dlatego pytam.. W najbliżych trzech tygodniach mam zamiar wygłuszyć drzwi więc też jeszcze coś będzie się działo :)

Dodam też że nie chcę jakiegoś nie wiadomo jakiego nowego wzmacniacza, interesują mnie ewentualne używane zamienniki i najważniejsze tanie, ale dobre :D

Nie znam się car audio więc dlatego moje pytanie do Was! :D
Mam nadzieję że chociaż w małej części mi pomożecie :)
Awatar użytkownika
Electrolit
Podwójny As
Posty: 261
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:37:53
Lokalizacja: łódzkie

#2

Post autor: Electrolit »

Jeśli chcesz mieć wzmacniacz służący do podłączenia głównych głośników oraz subwoofer'a no to na logikę musi być ponad 2 kanałowy, czyli 3 lub 4 kanałowy.
Często 4 kanałowe mają możliwość mostkowania, czyli zbierania mocy z 2 kanałów na 1 kanał i jest do właśnie rozwiązanie do subwoofera.
Ten GTA 260 będziesz mógł sobie podłączyć w mostku jedynie do samego subwoofera.
Pochwal się jakie masz te głośniki dwudrożne w drzwiach, czy jest sens je w ogóle zasilać wzmacniaczem, bo możliwe że radio jest dla nich odpowiednie.
Możesz również przedstawić swoje radyjko.
Jeśli chcesz używki wzmacniaczy czy czegokolwiek pisz do mnie.
ODPOWIEDZ