Radio z epoki i zmieniarka.

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

Radio z epoki i zmieniarka.

#1

Post autor: Piecho »

Witam!
W Civku mam radio 2501 strojone na USA, więc w Polsce połowy stacji radiowych nie odbiera.

Zdjęcie

Najlepiej gdyby się dało radio przestroić. Ja się na tym nie znam, w internecie nic nie znalazłem.
Druga opcja to kupić identyczne lecz ze strojeniem EU. Nigdzie takiego nie znalazłem - głównie różnią się wyświetlaczem.
Trzecia myśl to kupić jakieś CD z epoki. Macie jakieś pomysły? Nie chcę, żeby ta zabawa drogo mnie wyszła.

Normalnie to wrzuciłbym jakieś markowe radio z USB, ale wnętrze ma taki klimat, że żal mi go psuć świecącym, nowoczesnym radiem ;)

EDIT: Co sądzicie o tym CD? Przewody będą pasować? Jak kolorystycznie się wpasuje do szarego wnętrza? Nie potrzeba żadnych ramek itd?
Ostatnio zmieniony ndz 18 maja 2014, 10:55:11 przez Piecho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdiX
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: czw 15 gru 2011, 16:44:57
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 30

#2

Post autor: AdiX »

Do tego radia możęsz dokupić samą jakby kieszeń z cd (jest specjalnie wejście z tyłu radia) i jak masz konsole długą wstawić sobie tam napę cd o taki : http://handa-accessories.com/odyssey/05odyCdChanger.jpg

lub ewentualnie kup kasetę z kabelkiem WYSOKIEJ JAKOŚĆI i będziesz miał AUX i to radyjko naprawdę da radę wtedy , gra o wiele lepiej co nie które pionery z tamtych lat
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#3

Post autor: Piecho »

Czyli dobrze rozumiem, jest wyjście na zmieniarkę?
Konsoli nie zamierzam zmieniać, jeśli jest taka opcja to pomyślę nad zmieniarkę pod fotelem pasażera lub innym miejscu.

Kasetę zamówiłem, jak przyjdzie to można wlutować leszy przewód, czemu by nie.

Rozumiem, że o przestrojeniu/zmianie rasta nic nie wiesz?
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#4

Post autor: ceelx »

nie wiem czy akurat w tym modelu, ale powinno być wejście na cd, zmieniarkę itp. w opcji zmieniarka siedziała w długim podłokietniku, albo w bagażniku przykręcona do półki ;)

wnioskuję że masz sedana i pokaż konsolę ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#5

Post autor: Piecho »

Zdjęcie mogę wrzucić później.

Dokładnie jak tutaj, lecz z ręczną skrzynią. Szare wnętrze, krótka konsola:

Obrazek

Generalnie jak teraz pomyślałem, skoro to była opcja wyposażenia to można by wrzucić tą pełną konsolę + zmieniarkę. Kwestia, jaki to byłby koszt.

Jeśli nie, to pasuje tutaj zmieniarka Hondowska czy to jakiś standard, mogę wrzucić coś innego?

EDIT: Tak, sedan. Jak w profilu LX z USA, tylko chyba w tej budzie siedziały.

EDIT2: Czytałem instrukcję i te radio obsługuje zmieniarkę. Mowa jest tam o 6-płytowej ale domyślam się, że dlatego, bo taka była dostępna przy zakupie auta.

Szukałem, ale modelu jaki podał AdiX nie znalazłem. Nie będzie problemu, jeśli zamontuję coś w tym stylu?



http://olx.pl/oferta/zmieniarka-cd-sony-kenwood-clarion-panasonic-honda-alpine-CID5-ID5vlJ3.html?requestFromAd=1

W tym temacie jestem zielony, wszelkie uwagi mile widziane.

EDIT3: Zależy mi, żeby czytała też nagrane płyty. Słyszałem, że niektóre czytają tylko oryginały. Takowe mam, ale do auta i tak zawsze robię kopie, szkoda mi zniszczyć oryginalna płytkę.
Awatar użytkownika
AdiX
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: czw 15 gru 2011, 16:44:57
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 30

#6

Post autor: AdiX »

Koszt zmieniarki OEM z tego dokładnie modelu to kosmiczne pieniądze na ebay-u ;\ plus dochodzi konsola 2 din co też tania nie jest i podłokietnik którego prawie nie ma nigdzie
Piecho pisze:EDIT: Tak, sedan. Jak w profilu LX z USA, tylko chyba w tej budzie siedziały.
Opcje w USA miały takie radyjka czyli hb i coupe też i to nawet z tweeteerami ale nie o tym teraz ;)
Piecho pisze:EDIT3: Zależy mi, żeby czytała też nagrane płyty. Słyszałem, że niektóre czytają tylko oryginały. Takowe mam, ale do auta i tak zawsze robię kopie, szkoda mi zniszczyć oryginalna płytkę.
Jak te z olx.pl mają wyjście na 6 lub 7 pinów jak te radyjko to myślę ze powinno działać bo inaczej każdy model miał by swoje wyjścia a w to wątpie , jak nagrasz płytę jako audio cd czyli 12 utworów na płycie to zadziała ale inaczej nie bo mp3 nie było wtedy :)

Ten model co ci wysłałem czyli sam odtwarzacz to ostatnio na ck.pl był od 6 gena za parę złotych , chodzi o same wtyczki :)
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#7

Post autor: Piecho »

Odnośnie Hondy wiele w internecie nie znalazłem, ale przy innych autach ludzie piszą, że radia zmieniarki nie widzą. Dlatego chciałbym konkretnie wiedzieć.

Nowsze Hondowskie zmieniarki na 10cd można za 50-80zł kupić, a inne od 30zł można szukać. Kwestia jak pisałem, czy zobaczy oraz przewodów.

Mam jakąś starą wieżę w domu. Przegraną oryginalną płytę, na audioCD nie widzi. To samo na PC/w aucie działa, stąd moje pytanie o przegrywane płytki.
Emeref
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:01:47
Lokalizacja: Brzeg
Wiek: 33

#8

Post autor: Emeref »

Piecho pisze:Mam jakąś starą wieżę w domu. Przegraną oryginalną płytę, na audioCD nie widzi. To samo na PC/w aucie działa, stąd moje pytanie o przegrywane płytki.
Ja miałem podobny problem z poprzednim odtwarzaczem w samochodzie. Problem rozwiązałem nagrywając muzykę na płycie metodą DISC AT ONCE (DAO). Płyta musi być nagrana jako płyta typu AudioCD. Prędkość zapisu jak najwolniejsza, aczkolwiek musiałem ją dobrać doświadczalnie by odtwarzacz obsłużył płytę.
Choć tego nie sprawdziłem, podobno pomaga też nagranie na nośniku z czarnym spodem.


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Piecho
Forumowy As
Posty: 152
Rejestracja: śr 14 maja 2014, 23:22:14
Lokalizacja: Rypin/Olsztyn

#9

Post autor: Piecho »

Dzięki Emeref.
Zawsze nagrywałem jako AudioCD.
DAO to jak się domyślam zamknięta sesja - brak możliwości późniejszego dogrywania. Też to stosowałem.
Jedynie prędkością się nie bawiłem, spróbuję kiedyś nagrać najniższą i przetestuję.
Awatar użytkownika
AdiX
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: czw 15 gru 2011, 16:44:57
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 30

#10

Post autor: AdiX »

Piecho pisze:Dzięki Emeref.
Zawsze nagrywałem jako AudioCD.
DAO to jak się domyślam zamknięta sesja - brak możliwości późniejszego dogrywania. Też to stosowałem.
Jedynie prędkością się nie bawiłem, spróbuję kiedyś nagrać najniższą i przetestuję.
Właśnie zapomniałem że wtedy płyty cd były do 600-650 mb pojemności i prędkość ich to była max 12x lub 16x i tak mają zakodowane czytniki te a teraz są m.in 700mb możę też dlatego nie czytać takich płyt w przypadku bardzo starych odtwarzaczy, choć nie zawsze do końca , druga sprawa to akurat to radio u mnie nie chcę działać dopóki nie podłączy się odtwarzacza CD ;\ którego nie mam i używam kasetki bo nawet transmiter nie zadziała bo jest na AM zamiast FM a europejskiego zamiennika takiego próżno szukać , ktoś musiał mieć pełną opcje z konsolą także myślę żę to kwestia tylko wejścia kabli
ODPOWIEDZ