Wygłuszanie drzwi

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#21

Post autor: Grzybohun »

ja bym dał butylową tam gdzie masz fabrycznie najmniej wygłuszeń (np tylne błotniki) a na drzwi, podsufitke, podłogę (tam gdzie cokolwiek tłumi) dał jakąś tańszą, tą bitumiczną np.

Szczerze to Ci powiem że wolałbym zrobić wsio raz, a porządnie zamiast potem poprawiać ;). Tylko blacha oklejana -np błotnik tył- powinna być dobrze zabezpieczona
sx200293
Forumowy As
Posty: 157
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 14:31:33
Lokalizacja: Sanok

#22

Post autor: sx200293 »

Ale tak jak mówiłem, narazie do wygluszenia ma pójść bagażnik i drzwi. Wiec niestety mój wybór stoi między bitumiczna a polimerowa. Ale jeszcze myślę tak żeby na drzwi wykorzystać polimerowa a w bagażniku wolność porostu taśmę dekarska. W tym miejscu nie jest ani narażona na warunki atmosferyczne, ani na utrzymywanie ciepła w aucie co myślicie?
polime
merowa. Jeszcze
Black_Devil
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: pn 17 mar 2014, 07:49:16
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 30

#23

Post autor: Black_Devil »

raizzo pisze:
jblQ pisze:I o taką odpowiedź mi chodziło dziękuję :inlove:

A którą matę lepiej byłoby wybrać, różnica w cenie jest a wydaje mi się bardzo podobne :P

http://allegro.pl/app-mata-miekka-wyglu ... 65273.html

http://allegro.pl/boll-app-mata-wyglusz ... 65991.html
Szczerze to żadne z tych, po za ceną to są to jedne z kiepskich mat, fakt coś tam tłumią ale ich wadą jest to że w okresie letnim potrafią spłynąć jeśli odpowiednio się ich nie położy a w zimie po prostu pękają. Osobiście na twoim miejscu kupił bym maty butylowe nie są one aż tak drogie a są o wiele lepsze i nie posiadają takich wad jak maty bitumiczne. Aktualnie jest sporo okazji gdzie za nieduże pieniądze można kupić porządne maty np:

http://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-08-LEKKA- ... -ROLKI/229
http://www.bitmat.pl/pl/p/GMS-05-GMS-04 ... ASZYNY/202
Tu podał kolega linki do mat, mogą być faktycznie dobre, a cena raczej nie zwala z nóg. A skoro robić już coś takiego, to może lepiej odłożyć trochę i zrobić raz a porządnie i później się nie wkurzać że coś jest nie tak. Jak to mówią 'oszczędny dwa razy płaci'
sx200293
Forumowy As
Posty: 157
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 14:31:33
Lokalizacja: Sanok

#24

Post autor: sx200293 »

No rzeczywiście, jak za butylowa to cena dobra. A jeśli chodzi o bagażnik, tj. miejsce na zapasowke oklejac tez tym czy wystarczy taśma dekarska?
Black_Devil
Berbeć
Posty: 46
Rejestracja: pn 17 mar 2014, 07:49:16
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 30

#25

Post autor: Black_Devil »

Według mnie to już robić raz a dobrze i to co masz zamiar wygluszać to porządnie, tak więc chyba jednak wszystko wygluszał bym matami
sx200293
Forumowy As
Posty: 157
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 14:31:33
Lokalizacja: Sanok

#26

Post autor: sx200293 »

Ok, dzięki
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#27

Post autor: Grzybohun »

Black_Devil pisze:Według mnie to już robić raz a dobrze i to co masz zamiar wygluszać to porządnie, tak więc chyba jednak wszystko wygluszał bym matami
x2, ale jak hcesz coś robić NA JUŻ to kup po prostu mniej tej butylki ;)
froscio
Pełnoprawny User
Posty: 92
Rejestracja: ndz 23 maja 2010, 18:26:55
Lokalizacja: Nakło Śląskie

#28

Post autor: froscio »

Grzybohun pisze:ja bym dał butylową tam gdzie masz fabrycznie najmniej wygłuszeń (np tylne błotniki) a na drzwi, podsufitke, podłogę (tam gdzie cokolwiek tłumi) dał jakąś tańszą, tą bitumiczną np.

Szczerze to Ci powiem że wolałbym zrobić wsio raz, a porządnie zamiast potem poprawiać ;). Tylko blacha oklejana -np błotnik tył- powinna być dobrze zabezpieczona
po wymienie kilku emaili z konsultantem firmy bitmat , doradził by dach oklejac butylem, :P mniej podatny na zmiany temperatur ,
Awatar użytkownika
Electrolit
Podwójny As
Posty: 261
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:37:53
Lokalizacja: łódzkie

#29

Post autor: Electrolit »

Ja kupiłem tą najtańszą na Allegro i to się trzyma zaledwie przez tyle dopóki nie zamkniesz drzwi.
Gdzieś mi polecili Soudaband z Castoramy, obkleiłem jakiś czas temu i muszę przyznać, że te maty są idealne, spełniły swoje zadanie - dla porównania miałem jedne drzwi obklejone, drugie jeszcze nie i było słychać różnicę.
Będzie dobre pół roku jak operacja została ukończona powodzeniem w pełni i ostatnio zaglądałem to trzymają się należycie.
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#30

Post autor: Walnuts.inc »

Soudaband czyli popularna taśma dekarska?
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
sx200293
Forumowy As
Posty: 157
Rejestracja: pn 10 lut 2014, 14:31:33
Lokalizacja: Sanok

#31

Post autor: sx200293 »

Powrócę do tematu. Otóż zdecydowałem się wtedy nie kupować mat ale już przyszła na nie pora. Mam zamiar zamówić te z linku powyżej ale nie wiem dokładnie ile będę potrzebował. Drzwi jaka będą miały powierzchnię? Chce położyć jeszcze na podłodze, bagażniku i tylne boczki. Wystarczy mi tej maty za 300 zł? Czy będę potrzebował więcej?
Awatar użytkownika
Electrolit
Podwójny As
Posty: 261
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:37:53
Lokalizacja: łódzkie

#32

Post autor: Electrolit »

Ja kupiłem rolkę w Castoramie za 90 zł, nie pamiętam ile to metrów, chyba 25x0,5 i starczyło na oboje drzwi, jeszcze zostało na tylne nadkola, bo one przynajmniej u mnie trochę hałasowały..
Za 300 zł kupisz 2 największe rolki (szersze się bardziej opłacają) i jeszcze ci zostanie, a starczy ci chyba na wszystko co zapragniesz :D
Walnuts.inc pisze:Soudaband czyli popularna taśma dekarska?
Dokładnie,
dobrze się klei, jest elastyczna, nie pochłania wody i sprawdza się w swoim zadaniu.
ODPOWIEDZ