Audio Civic V hb

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
KrzoQ
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 13:46:39
Lokalizacja: Malec

Audio Civic V hb

#1

Post autor: KrzoQ »

Witam, jestem zielony w tym temacie więc szukam porady - potrzebuje kompletnego audio do Civic'a - mianowicie:

- głośniki przód prawy/lewy
- radio - koniecznie z usb
- głośniki tył - mocowane w bagażniku
- ewentualny wzmacniacz.

Kolega pomoże mi to wszystko złożyć do kupy ale wlałbym sam wybrać sprzęt. Prosiłbym o konkrety.
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#2

Post autor: Davidho »

A może tak jakiś budżet byś podał ? Chyba że bez ograniczeń to spoko :D Napisz jeszcze jakiej muzyki głównie słuchasz zeby dorbać charakterystykę głośników .
Awatar użytkownika
AdiX
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: czw 15 gru 2011, 16:44:57
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 30

#3

Post autor: AdiX »

No właśnie , bez budżetu ciężko coś doradzić :)
KrzoQ
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 13:46:39
Lokalizacja: Malec

#4

Post autor: KrzoQ »

No wiec myslalem wydac ok 600 zl ale jezeli cena zostalaby przekroczona to mysle ze nic sie nie stanie :)
Glownie slucham rocka oraz muzyki tzw 'codziennej' czyli tego syfu z radia i muzyki klubowej.
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#5

Post autor: raizzo »

Przy tym budżecie raczej ciężko będzie coś sensownego skompletować, no ale coś się wymyśli :happy:

radio:
- KENWOOD KMM-257
- Pioneer MVH-160Ui

głośniki przód:
- Powerbass S-6C + dystanse MDF
- AUTOTEK by HIFONICS A6.2CS + dystanse MDF (mogą grać pod samym radiem)

wzmacniacz:
- Alpine MRV-F400 V12
- Alpine MRV-F400S V12
- Sony XM-4045
- Sony XM-5540F
- Kenwood KAC-943

Jest tego oczywiście o wile więcej ale wymieniłem tylko te, które aktualnie są dostępne na aukcjach i portalach z ogłoszeniami.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post autor: Proste71 »

Polecicie mi radio koło 300 zł i wzmaka za ok. 300 zł czterokanałowy minimum? Coś dobrego. Dzięki
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#7

Post autor: Davidho »

Proste71 pisze:Polecicie mi radio koło 300 zł i wzmaka za ok. 300 zł czterokanałowy minimum? Coś dobrego. Dzięki
napisz coś więcej ...jakies wymagania czy koniecznie nowe ? Czy ma mieć usb czy raczej do ambitniejszego grania ?
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#8

Post autor: Proste71 »

Usb to konieczność, bo generalnie z tego odtwarzam. Nowe dobrze by było radio, wzmak niekoniecznie, wolę coś lepszego a używkę. Generalnie planowałem 4 mocne jednostki - 2 w drzwach plus tweeterki i dwie mocne w tyle plus skrzynka w bagażniku, ale co do szkrzynki to nic pewnego. Narazie mam zestaw słabszy, 4 głośniki plus tweety, ale w przyszłości na przód chcę Audio system mxplus 165, a co do tyły jeszcze nie wiem.
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#9

Post autor: raizzo »

Głośniki z tyłu na twoim miejscu bym sobie odpuścił bo to psuje całą scenę, lepiej pomyśl nad małym subem maks. do 20L. Wracając do twojego pytania o radio to z nowych śmiało możesz celować we wszystkie modele Pioneer, Kenwood oraz Clarion wybór pozostawię tobie ponieważ do 300zł jest to ta sama półka i radia z tego segmentu mają prawie identyczne parametry i są dość rozbudowane. Jeśli szukasz mocnych kanałów mieszczących się w twoim budżecie to może być ciężko bo większość z starych klasyków jest raczej zbudowana bardziej z myślą o jakościowe brzmienie jak dużą ilość W, ale jeśli miał bym coś polecić to z pewnością Audio System Tister F4 xxx lub Blaupunkt Velocity z serii VR, są to jedynie dwie mocne serie wzmacniaczy jakie przychodzą mi aktualnie namyśl.
Kalix495
Podwójny As
Posty: 238
Rejestracja: śr 27 lut 2013, 19:52:06
Lokalizacja: Elbląg

#10

Post autor: Kalix495 »

Polecacie jakiś nie duży sub ? mam Radio kenowood KMM 257 planuje kupić PB s-6c
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#11

Post autor: raizzo »

Kalix495 pisze:Polecacie jakiś nie duży sub ? mam Radio kenowood KMM 257 planuje kupić PB s-6c
A jakiś wzmacniacz odpowiedni posiadasz żeby napędzić tego suba i zestaw PB? Bo samym radiem tego nie zrobisz, nawet wspomniany przez ciebie zestaw PB nie zagra pod radiem bo mu będzie brakowało mocy i nie usłyszysz nic po za ostro grającymi tweeterami oraz basem przypominającym walenie młotka o deskę.
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#12

Post autor: Davidho »

Kalix495 pisze:Polecacie jakiś nie duży sub ? mam Radio kenowood KMM 257 planuje kupić PB s-6c
Zamiast małego suba zainwestuj w maty wygłluszające i podłącz te pb s6c pod wzmaka ... efekt "małego suba" uzyskasz i myślę , że będziesz zadowolony . Zdziwiłbyś się jak głośniki w drzwiach potrafią kopnąć ; ) Ja mam u siebie el compy 6 w wygłuszonych drzwiach i każdy kto wsiada pyta się jakiego mam suba :D
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

Głośniki przód

#13

Post autor: Proste71 »

Witam, mam pytanko.. Planowałem wrzucić sobie na przód audio system mx plus 165 z tym, że ta impreza jak dla mnie jest trochę droga i zastanawiam się.. Widzę, że na forach często polecają powerbass'y do civica. Audio system jest warty swojej ceny ? Może jakieś inne głośniki zagrają podobnie, a będą połowę tańsze np. Moglibyście mi coś podpowiedzieć ? Planuje kupić nowe radio za ok. 300 zł jakiś pionier czy kenwood. Do tego wzmaka jakieś 4 kanałowca, ale nie wiem jeszcze jaki konkretnie, ale raczej lepsza używka za ok.300. Nie wiem jak dalej z rozbudową, gdyż często czytam, że montaż głośników w tylnej półce niszczy ' scenę'. W każdym razie na tę chwilę interesują mnie głośniki na przód 165 mm. Dzięki z góry za podpowiedzi !
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#14

Post autor: Davidho »

Głośniki z tyłu odpuść... AS mx plus gra w miare fajnie aczkolwiek ja bardziej poelcam u dimensiony el comp 6 w tej cenie , pb s6c grają gorzej zarówno od AS mx plus jak i El comp6 . Oczywiście to tylko moje zdanie . Radio do 300 to wszystko praktycznie gra tak samo - kup to co Ci sie podoba . Wzmaka szukaj tak jak wspomniałeś wśród używek -lepiej na tym wyjdziesz .

p.s. Rozumiem ,że furtki wygłuszone ? Bo bez tego to żaden głośnik Ci fajnie nie zagra .
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#15

Post autor: Proste71 »

Drzwi i cały bagażnik wygłuszony. Resztę będę dopiero robił ;). Podeślesz mi jakiś link do tych głośników ? I jakbyś mógł mi polecić jakieś wzmaki w tej cenie.. jestem całkowicie zielony. Najlepiej 4 kanałówki myślę..
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#16

Post autor: Proste71 »

Głośniki znalazłem ;)
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#17

Post autor: Davidho »

Z tego co przeglądałem dzisiaj na allegro to w tej cenei godne uwagi są :
http://allegro.pl/wzmacniacz-alpine-z-s ... 15736.html

http://allegro.pl/axton-c509-gwarancja-i3915890527.html

http://allegro.pl/blaupunkt-tha-475-pnp ... 19168.html

http://allegro.pl/hertz-wzmacniacz-do-t ... 12429.html

http://allegro.pl/wzmacniacz-hertz-ep4-i3932915516.html

Z tych co podałem skłaniałbym się ku Alpine albo Hertz , takiego Hertza nawet mam ale na razie czeka na montaż (brak natchnienia :D ) . Alpine świetny piec za dobrą kasę , a Hertz też gra na prawde fajnie (jako nowy kosztował ponad 800 zł ) Z tym kolesiem z aukcji za 400 zł śmiało się możesz targować , ew. ten za 200 zł i sprawdzić co jest nie tak . Pozdro !
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post autor: Proste71 »

Alpine wygląda jak dziadek, heh ;). Wysłałem zapytanie do tego Hertza. A powiedz mi.. co myślisz na ten temat : http://allegro.pl/renegade-hifonics-ren ... 92178.html . Sklep mam koło siebie i od razu wziął bym głośniki na przód. Cena podobna jak Hertz, a jak to się ma do jakości wzmacniacza ? Dla mnie parametry to tylko cyferki. Co myślisz o tym radiu : http://allegro.pl/pioneer-deh-x7500sd-u ... 92526.html ? Podoba mi się choć jest droższe jak te za 300 zł, ale wizualnie robi robotę, choć nie wiem jak parametrami odchodzi od tamtych. Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#19

Post autor: Davidho »

Renegade jest to bliźniacza firma z hifonicsem ...hifonicsa słyszałem tylko na basie (monoblock) i tam daje rade , czterokanałówki nie słyszałem więc ciężko mi cokowiek powiedzieć . Ten wzmacniacz co podałeś to jest monoblock ...czyli nie podłączysz sobie głośników z przodu . Radyjko może być ... ważne , że ma filtry lpf/hpf to istotne jesli będziesz chciał subwoofer w przyszłości . Ja bym się skłaniał ku tamtym wzmacniaczom , może i Alpine wygląda staro ale dźwiekiem robi robote , potrafi zbudować niezłą scenę ; ) Hertz też gra bardzo ładnie ... jakbyś miał bliżej do trójmiasta to moglibyśmy się ustawić na odsłuch to byś wiedział jak to gra ;D Ewentualnei jak chcesz moge nagrac jakiś filmik w samochodzie żebyś mniej więcej widział co i jak ; )
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#20

Post autor: Proste71 »

Do trójmiasta mam z 500 km, więc średnio. Chętnie odsłucham jakby Ci się chciało. Zobaczę, co mi właściciele Hartzów odpiszą, znalazłem dwa takie wzmaki za 400 . A co powiesz o radiu, które Ci wysłałem ?
ODPOWIEDZ