Dobry efekt muzyki w hani oraz OEM zabudowa

Tematy związane z odsłuchem muzyki w samochodach.
Awatar użytkownika
memek
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 13:43:47
Lokalizacja: DWR

Dobry efekt muzyki w hani oraz OEM zabudowa

#1

Post autor: memek »

Witam.
Mam pytanie. dla niektórych może błahe, ale ciekawi mnie pewien fakt.

Ogólnie chciałbym kupić radyjko. do tego kupić konkretne głośniki w drzwi.
Oczywiście głośniki trzeba by było podłączyć pod wzmacniacz bo radio by pewnie nie wydoliło, druga informacja jest taka że chciałbym zamontować też głośniki z tyłu w Hance takie jak w drzwiach, więc do nich też trzeba by było wzmacniacz.

A teraz pytanie:
*do wszystkich głośników jeden wzmacniacz czy na przód jeden a na tył drugi?
* i jak zrobić efekt stereo skoro głośniki będą podłączone pod wzmacniacz a nie pod radio
Ostatnio zmieniony czw 19 gru 2013, 12:45:13 przez memek, łącznie zmieniany 1 raz.
D15Z6+ Rally zobacz i skomentuj :):)
viewtopic.php?t=12532
DGL_Lolek
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: wt 14 maja 2013, 22:32:03
Lokalizacja: [DGL] Głogów

#2

Post autor: DGL_Lolek »

ad.1
może być jeden wzmacniacz 4kanałowy :)

ad.2
radio daje sygnał - wzmacniacz odbiera i przesyła do przetworników

Nie zapomnij o wygłuszeniu furtek :)
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#3

Post autor: Piooner »

Zrób konkretny przód na odseparowanym zestawie (midbass 16cm i tweeter ,zwrotnica) naprawdę głośniki z tyłu to Zło,jedziesz na koncert ulubionego zespołu i odwracasz się plecami do sceny ???
Radio to przyszłościowy zakup więc kup coś z min 2 wyjsciami na wzmak (chinch) Polecam stare alpiny seria CDA
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
Awatar użytkownika
memek
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 13:43:47
Lokalizacja: DWR

#4

Post autor: memek »

Piooner pisze:Zrób konkretny przód na odseparowanym zestawie (midbass 16cm i tweeter ,zwrotnica) naprawdę głośniki z tyłu to Zło,jedziesz na koncert ulubionego zespołu i odwracasz się plecami do sceny ???
Radio to przyszłościowy zakup więc kup coś z min 2 wyjsciami na wzmak (chinch) Polecam stare alpiny seria CDA
Może i się nie odwraca tyłem do sceny, ale efekt jest lepszy jak coś gra w koło a nie tylko z przodu.
Dlaczego dobre kina domowe mają głośniki do montażu w każdym rogu pokoju?
Żeby był lepszy efekt.
Ja nie chce montować głośników w półce ani nic takiego. Mam inny patent żeby zamontować je w boczkach z tyłu i żeby wyglądało wszystko jak oem, żadnego agro-tuningu :P
D15Z6+ Rally zobacz i skomentuj :):)
viewtopic.php?t=12532
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#5

Post autor: raizzo »

Żeby się nie rozpisywać to na przód proponuję DLS R6A lub Morel Tempo 6, na tylne boczki GMS 1865, żeby miało do detaliczne brzmienie najlepiej poszukaj pieca ze starych serii Alpine V12 lub black series, Sony XM (bez Xplode), Blaupunkt Velocity, Kenwood Kac, Audio System, Pheonix Gold. Z nowszych konstrukcji u-Dimension jr. 4300, Helix HXA 435 prócz tego jest masę innych fajnych piecy ale nie będę tu wymieniał wszystkiego. Nie zapomnij o wygłuszeniu przednich furtek matami np. GMS, STP. Na koniec pozostaje radyjko np. z serii CDA, Clarion CZ70xE, Pioneer DEH-PxxR/RS.
Awatar użytkownika
memek
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 13:43:47
Lokalizacja: DWR

#6

Post autor: memek »

Troche kolego przesadziłeś z ceną tego sprzętu.
Ja stawiam bardziej na niskobudżetowy sprzęt, ale żeby fajnie i przyjemnie grał
D15Z6+ Rally zobacz i skomentuj :):)
viewtopic.php?t=12532
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#7

Post autor: raizzo »

Napisałeś że chcesz konkretne głośniki na przód to ci wymieniłem konkretne modele, napisz najprościej jaki masz całkowity budżet na głośniki to ci coś ciekawego dobiorę.
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#8

Post autor: Piooner »

memek,
Albo grubo albo wcale :)
No zgodzę się ale tu jest ta różnica że to samochód a nie pokój.Musiał byś usłyszeć jak gra dobrze zrobiony przód i myślę że zmienił byś zdanie no ale zrobisz co będziesz chciał. Morel Tempo 6 polecam
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
Awatar użytkownika
memek
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 13:43:47
Lokalizacja: DWR

#9

Post autor: memek »

wzmacniacz musi być na wolnej przestrzeni czy może być zamknięty w schowku bagażnika jaki jest w eg6?
D15Z6+ Rally zobacz i skomentuj :):)
viewtopic.php?t=12532
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#10

Post autor: Piooner »

Zależy jakiej wielkości i czy lubisz grać długo i ostro.Sprawdź najwyżej się włączy zabezpieczenie od przegrzania o ile Twój wzmacniacz jest wyposażony w owakie.
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
Awatar użytkownika
memek
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 13:43:47
Lokalizacja: DWR

#11

Post autor: memek »

Ja nie mam jeszcze takowego wzmacniacza.
Rozmyślam nad zabudową.
A nie chce żeby coś było widać.
Według mojego założenia wszystko ma wyglądać oem
Nawet tweeter'y chce zamontować tak jak były seryjnie w obiciu boczka przedniego
A że mam wnętrze EG6 to jest lekki problem. ale coś się wykombinuje.
Wzmacniacz może pracować np. do góry nogami?
I czy gra jest warta świeczki wkładając głośniki o mocy RMS 70W i kupować wzmacniacz czy lepiej wsadzić głośniki o RMS 50W i wtedy chyba nie trzeba by było bo radio by pociągało, czy się mylę?
D15Z6+ Rally zobacz i skomentuj :):)
viewtopic.php?t=12532
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#12

Post autor: gruszecky »

Ale radio te 4x50 to też jest szczytowa a nie RMS, w RMS to tam chyba jest zwykle ok 22,5 ;]. Zawsze głośniki będą grały lepiej pod wzmakiem, co nie znaczy że pod samym radiem będą grały źle. Jak słuchałem DLSów podłączonych pod samo radio to nie mogłem w to uwierzyć że to są głośniki podłączone pod radio i to 10cm owe ;]
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Piooner
Obeznany
Posty: 105
Rejestracja: ndz 04 mar 2012, 22:48:40
Lokalizacja: Pińczyce/T.Góry/UK

#13

Post autor: Piooner »

Wszystko zależy od Ciebie jeśli cenisz jakość muzyki w aucie to dokupuj wzmacniacz da się go ukryć np za schowkiem pasażera,może grać we wszystkich stronach nie w nim żadnych żyroskopów xD
viewtopic.php?t=14426 szalone d13b7
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#14

Post autor: raizzo »

Może przypasuje ci ten typ zabudowy ja planuje zrobić identyczną zabudowę na wiosnę z tym że przebuduje ją nieco bo zależy mi na tylnych fotelach. Taką zabudowę zrobić łatwo wystarczą odpowiednie narzędzie i trochę zapału, z tego co ja wyliczyłem na wszystko łącznie z materiałem wyjdzie mi +- 100zł zamiast ponad 300$ bo tyle kosztuje gotowy .zestaw
Awatar użytkownika
memek
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 12 cze 2008, 13:43:47
Lokalizacja: DWR

#15

Post autor: memek »

bardzo fajna zabudowa, ale ja już mam wnętrze z EG6 i nie chce go jakoś zwieśniaczyć tylko chce żeby było jak oryginalnie tylko fajnie grało.
Bez jakiejś łupaniny.
już pomału zaczynam widzieć w wyobraźni jak ma to wyglądać
D15Z6+ Rally zobacz i skomentuj :):)
viewtopic.php?t=12532
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#16

Post autor: ceelx »

żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.

chcę dołożyć glośniki do oem "ramek" gathersa w ferio.
Obrazek
potrzebuję jakieś propozycje ciekawych głośników o śr. 13cm średnio i wysokotonowych.
ma to grać pod radiem raczej. myślałem o clarionie, gdyż większość już jest tej że samej firmy. macie jakieśsklepy sprawdzone, gdzie można poszperać, a nie łatwo je znależć w necie ?? na stronach dyskontuf typu trv/euro/agd, media etc nie ma zbyt dużo :/ oczywiście w grę wchodzą inne firmy prócz pionka :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
raizzo
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: śr 23 lis 2011, 01:05:48
Lokalizacja: Koszalin

#17

Post autor: raizzo »

ceelx pisze:żeby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod ten.

chcę dołożyć glośniki do oem "ramek" gathersa w ferio.
Obrazek
potrzebuję jakieś propozycje ciekawych głośników o śr. 13cm średnio i wysokotonowych.
ma to grać pod radiem raczej. myślałem o clarionie, gdyż większość już jest tej że samej firmy. macie jakieśsklepy sprawdzone, gdzie można poszperać, a nie łatwo je znależć w necie ?? na stronach dyskontuf typu trv/euro/agd, media etc nie ma zbyt dużo :/ oczywiście w grę wchodzą inne firmy prócz pionka :D
Niestety nie mam żadnego doświadczenia z głośnikami 13" więc nie jestem w stanie pomóc, ale skoro szukasz nowych głośników to polecę tobie kilka profesjonalnych sklepów siedzących w temacie CA, cenami się nie sugeruj zawsze możesz do nich napisać i dogadać się co do ceny.

http://www.sklep.axel2.pl/index.php
http://www.caraudiosklepy.pl/
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#18

Post autor: ceelx »

ok dzięki coś poszukam wolnym czasem ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
ODPOWIEDZ