prędkościomierz przekłamuje ok 10 km/h

Problemy z prądem.
danio13
Pełnoprawny User
Posty: 81
Rejestracja: pt 13 lut 2009, 14:18:13
Lokalizacja: Ropa

prędkościomierz przekłamuje ok 10 km/h

#1

Post autor: danio13 »

mam problem z przekłamującym prędkościomierzem mam EH3 z tempomatem
ale on nie działa myślałem że to jest przyczyną więc kupiłem nowy licznik w milach z kontrolką tempomatu .
ale dalej nic tempomat nie działa a licznik jak przekłamywał tak dalej przekłamuje !
dodam ze czujnik w skrzyni sprawdzony reset też robiłem
jak by ktoś miał jakiś pomysł to proszę o jakieś sugestie
pozdrawiam
forum/viewtopic.php?t=1745
zobacz moje EH3...
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#2

Post autor: BRNK »

po czym wiesz ze przekłamuje o 10km/h ??
danio13
Pełnoprawny User
Posty: 81
Rejestracja: pt 13 lut 2009, 14:18:13
Lokalizacja: Ropa

#3

Post autor: danio13 »

po tym ze jechał za mną kolega i wyszło że około 10 i w ogóle ledwo sie tocząc jest na liczniku 20 km/h
forum/viewtopic.php?t=1745
zobacz moje EH3...
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#4

Post autor: BRNK »

jesli serio widac to gołym okiem no to nie wiem co jest grane.
ogolnie w autach osobowych z przecietnej firmy zegaramy pomiary nie są dokladne a wrecz zazwyczaj sa specjalnie zawyżane żeby kierowca jadac 90 mogl sie jarac ze jedzie 100km/h :)

najlepiej wsiadz w jakas hanke ktora rzekomo dobra jest, podlacz gps i sprawdz roznice predkosci miedzy licznikiem a gpsem, a nastepnie powtorz to u siebie, jak bedzie podobnie to osraj temat, jak nie to szukaj dalej.

pozdro
Awatar użytkownika
reg1n
Obeznany
Posty: 107
Rejestracja: pt 12 wrz 2008, 02:03:51
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

#5

Post autor: reg1n »

BRNK pisze:najlepiej wsiadz w jakas hanke ktora rzekomo dobra jest, podlacz gps i sprawdz roznice predkosci miedzy licznikiem a gpsem, a nastepnie powtorz to u siebie, jak bedzie podobnie to osraj temat, jak nie to szukaj dalej.
a nie lepiej sprawdzic na gpsie od razu u siebie? u mnie przekłamuje o ok 2km/h słyszalm juz o takim problemie lecz nie wiem jak rozwiązać ten problem... z tego co pamietam jogal miał taki problem
ceter
Pełnoprawny User
Posty: 80
Rejestracja: śr 25 lis 2009, 18:12:03
Lokalizacja: Łódź

#6

Post autor: ceter »

sprawdz na gpsie, a jezeli przeklamuje az tyle to albo masz znacznie za male kola albo jebniety czujnik predkosci w kole taka moja diagnoza :P
umek

#7

Post autor: umek »

chlopaki,przecie prawie kazdy predkosciomiez ma przeklamania.To normalna sprawa wg.mnie.Jakies 5-10 km/h ,to jakies uwarunkowania firmy robiacej go.Nie spotkalem sie z takim idealnym,co by do nawet 2km pokazywal dokladnie jakiego masz speeda.W bajkach swiadomie zaczeli obnizac predkosc na zegarach by nikt nie kusil sie liczba 300km/h,a i tak taki speed jest bez 2 zdan - sprawdzone - kolega z polizei zmierzyl suszarka.tylko,ze pokazuje 299 km/h,czyli tu akurat jest przeklamanie o 1km/h.Wg.mnie od 5 do 10km/h to nie jest zaden powod by szukac rozwiazania.co do gpsu to on tez ma przeklamania,niezaleznie od marki sprzetu.
Awatar użytkownika
reg1n
Obeznany
Posty: 107
Rejestracja: pt 12 wrz 2008, 02:03:51
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

#8

Post autor: reg1n »

umek pisze:
W bajkach swiadomie zaczeli obnizac predkosc na zegarach by nikt nie kusil sie liczba 300km/h,a i tak taki speed jest bez 2 zdan
... Piłeś? Paliłeś?... Nie pisz :P
Co nie zmienia faktu ze problem nadal nie rozwiazany, a przeklamania 10 km/h to za dużo..
BRNK
Podwójny As
Posty: 280
Rejestracja: pn 20 paź 2008, 19:52:16
Lokalizacja: Łask/Łódź

#9

Post autor: BRNK »

Matiz ma przekłamanie 11 km/h :gunsmilie:
Awatar użytkownika
reg1n
Obeznany
Posty: 107
Rejestracja: pt 12 wrz 2008, 02:03:51
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

#10

Post autor: reg1n »

BRNK pisze:Matiz ma przekłamanie 11 km/h :gunsmilie:
Obrazek
umek

#11

Post autor: umek »

[quote="reg1n"]

... Piłeś? Paliłeś?... Nie pisz :P [quote="reg1n"]

heheheh,akurat tak sie sklada ze nie cpam i nie pije mocnych trunkow:)(no chyba,ze musze - to max 3 razy w roku łykne ).Sytuacja w 100% autentyczna,ustawka byla miedzy znajomymi - moj koles ,swirek na punkcie zamykania predkosciomierza zostal wysuszony:)Miejsce niedaleko,zeszly sezon.Chcialem tylko potwierdzic tym,ze przeklamania do 10km/h to chyba normalna sprawa ,tym bardziej ze jezdzimy furaczami nie pierwszej mlodosci.Chodz i w nowszych gablotach tez pewnie to wystepuje.Czesto jest to swiadome zalozenie producenta i zawyzenia zazwyczaj wystepuja na + ( tu popieram to co napisal odnosnie problemu BRNK ) .Jezeli czujnik jest sprawny,predkosciomierz plynnie dziala to podmianka zegarow moze dac( oczywiscie warto tego sprobowac ) mizerny efekt.
czareek
Pełnoprawny User
Posty: 72
Rejestracja: czw 29 paź 2009, 15:15:22
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12

Post autor: czareek »

Przeklamania licznika czesto moga byc spowodowane rozmiarem kół, OEM sa 13 wiec do nich jest dostosowany licznik. Na stronce http://www.miata.net/garage/tirecalc.html mozna latwo obliczyc ile bedzie przeklamywal licznik. Podajemy oryginalny rozmiar i wpisujemy jaki mamy i otrzymujemy wynik ile nasz predkosciomierz przeklamuje. Musimy tez przelaczyc na skale METRIC zeby po naszemu bylo:) I pod tym kolem bedzie podane ile procent przeklamuje licznik i podaje np jadac 100 licznik bedzie pokazywal 103 itp.
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#13

Post autor: muzammil »

u mnie jest to samo. przeklamuje jakies 10, nawet 15 km/h. mam 195/50 r15(na stalowkach 13 jest nieco lepiej).Wydaje mi sie ze problem zaczal sie po zmianie skrzyni na krotsza(albo wczesniej nie zwracalem na to uwagi. teoretycznie krotsza skrzynia nie ma nic do tego no ale ja to wtedy zauwazylem). zegary tez wymienione i dalej to samo. Akurat umarl mi czujnik predkosci w skrzyni wiec zobaczymy jak bedzie po wymianie ale raczej marne szanse na poprawe. Stawiam na roznice w kolach oraz przeklamania fabryczne tudziez zwiazane z konstrukcja oraz wiekeim zegarow. Generalnie olalem sprawe bo taki problem to nei problem:)
danio13
Pełnoprawny User
Posty: 81
Rejestracja: pt 13 lut 2009, 14:18:13
Lokalizacja: Ropa

#14

Post autor: danio13 »

ok problem już rozwiązany
muzammil pisze:bo taki problem to nei problem:)
no może i tak... ale mnie to wkurzało :P
okazało się że poprzedni właściciel coś kombinował ze wskazówką i źle ją założył...
tak ze temat można zamknąć
forum/viewtopic.php?t=1745
zobacz moje EH3...
ODPOWIEDZ