Swap d13b2 --> d16z6 problem z lampami

Problemy z prądem.
methot
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: ndz 03 maja 2015, 16:39:04
Lokalizacja: Krk

Swap d13b2 --> d16z6 problem z lampami

#1

Post autor: methot »

Witam, zacznę od poczatku. Jajko eg3 przelozylem z ej1 całą wiązkę silnikowa, silnik i wiązkę kabinowa. Została stara wiązka ( z eg3 ) kabinowa od lamp z tylu, łączy się w połowie auta z lewej strony. Po odpaleniu ( gdy światła są zgaszone ) działają kierunki z lewej i z prawej strony ( mijają 5 x szybciej niż powinny ) po zapaleniu świateł na desce rozdzielczej zapala się lewy kierunkowskaz , po włączeniu kierunków na zapalonych światłach działa tylko prawy tak samo szybko jak poprzednio. Natomiast co do lamp z tyłu , nie świecą ani mijania ani kierunki ani postojowki . Jeśli ktoś miał podobny problem lub jest na forum elektryk co może wiedzieć co się dzieje bardzo proszę o pomoc .
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

Re: Swap d13b2 --> d16z6 problem z lampami

#2

Post autor: pit »

Wiązki ciąłeś i lutowałeś ?
Jeśli nie a łączysz tylko i wyłącznie w OEM miejscach to na bank nie przykręciłeś gdzieś masy ( lub punktu masowego - kilka pojedyńczych czarnych kabelków zebrane w jedno miejsce - przykręcane pod śrubkę M6 ).
To że miga szybciej to normalne w przypadku nie podłączonej lampy lub spalonej żarówki).
Jeżeli nie działa nic z tyłu samochodu ( nic z podświetlenia ) to na bank coś jest nie podłączone.
Ale pytanie czy ciąłeś i lutowałeś wiązki ?
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 30

Re: Swap d13b2 --> d16z6 problem z lampami

#3

Post autor: RaDar »

Problem jest taki że w pinach z eg3 przy łączeniu na tylnym kielichu jest inaczej niż w wiązkach z coupe, miałem ten problem i trzeba sprawdzić schematy potem przekładać chyba trzy piny...
Awatar użytkownika
TypeR
Berbeć
Posty: 29
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 11:40:07
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Swap d13b2 --> d16z6 problem z lampami

#4

Post autor: TypeR »

Przerabiałem temat i jest dokładnie tak jak Radar pisze. Z tym że jak bez zastanawiania się rozprułem starą wiązkę i wyciągnąłem wszystkie kable które idą od końca kostki do bezpieczników, przełączników itp.
ODPOWIEDZ