"Gaśnie" w trakcie jazdy

Problemy z prądem.
Emeref
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:01:47
Lokalizacja: Brzeg
Wiek: 33

"Gaśnie" w trakcie jazdy

#1

Post autor: Emeref »

Witajcie.
Panowie i Panie, dziwna przypadłość spotkała moją Hanię na przeszło 900 kilometrowej trasie. Mianowicie kilka razy w trakcie jazdy "umierały" zegary - mimo pracy silnika obrotomierz i prędkościomierz wskazywały 0, samochód nie reagował na redukcję czy dodawanie gazu. Problem jest nieciekawy gdyż kilka razy na autostradzie trzeba było uciekać na pas awaryjny :dontgetit: Co ciekawe w trakcie toczenia się samochodu już po takim "zgonie" przy próbie kręcenia rozrusznikiem zegary odżywały, ale tylko na czas "kręcenia". Kilka razy samochód w trakcie takiej sytuacji sam zaskakiwał, ale tak jak pisałem wcześniej, w większości trzeba było się zatrzymać, stacyjkę dać na zero i ponownie odpalić silnik. Jeden raz było nawet tak że po przekręceniu kluczyka nie zapaliła się żadna kontrolka, a mimo to silnik odpalił. Szanowni Koledzy i Koleżanki, cóż to może być? Za kilka dni wracam do domu i wolałbym wiedzieć co może być nie tak. Silnik to D13b2.
Awatar użytkownika
szymonch3
Forumowy As
Posty: 195
Rejestracja: sob 12 sty 2013, 20:46:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

#2

Post autor: szymonch3 »

Na początek Sprawdził bym aparat zaplonowy ,ja tak kiedys mialem ze przez niego auto mi samo gaslo podczas jazdy. A co do problemow z licznikiemi nie pomoge :/
Emeref
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:01:47
Lokalizacja: Brzeg
Wiek: 33

#3

Post autor: Emeref »

Szczerze mówiąc to wydaje mi się że aparat zapłonowy można wykluczyć - kopułka, palec, przewody i świece wymienione zostały kilka dni przed moim wyjazdem. Tak się teraz zastanawiam czy przypadkiem winna nie jest kostka od stacyjki? Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#4

Post autor: gruszecky »

stacyjka może robić takie numery
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
pit
Potrójny As
Posty: 324
Rejestracja: wt 14 kwie 2009, 19:24:09
Lokalizacja: Lublin/Piaski

#5

Post autor: pit »

na bank sprawdź stacyjkę,
Jest gdzieś know how jak zrobić reanimację bębenka ze stykami w stacyjkach.
Emeref
Berbeć
Posty: 43
Rejestracja: wt 13 sie 2013, 17:01:47
Lokalizacja: Brzeg
Wiek: 33

#6

Post autor: Emeref »

Faktycznie winna była stacyjka. Zdemontowałem kostkę, wyczysciłem styki (cała ich powierzchnia była zaśniedziała) i przesmarowałem delikatnie wazeliną techniczną. Problem ustąpił jak ręką odjął.
Dzięki Koledzy za support :cowboy:
ODPOWIEDZ