Instrukcja montażu autoalarmu barakuda c1 altim-plus

Problemy z prądem.
Boluś
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: sob 29 sie 2015, 20:28:48
Lokalizacja: WPY w Łodzi;)

Instrukcja montażu autoalarmu barakuda c1 altim-plus

#1

Post autor: Boluś »

Witam!
Mam w aucie zamontowany taki alarm jak w tytule. Poprzedni właściciel mówił,że jak syrena sie załączy to sie już nie wyłącza sama więc z niego nie korzystałem żeby mi aku np przez noc nie rozładowało. A po drugie kto by chciał go kraść :D
Teraz nie działa wogóle. Zero reakcji. Sprawdzałem na 2 pilotach. Baterie ok.
Z grubsza w przewodach wygląda ok ale potrzebowałbym instrukcji montażu żeby posprawdzać czy jest dobrze zamontowany.
Szukałem w internetach ale jest tylko instrukcja użytkowania.

Jakby ktoś miał taką instrukcje to byłbym wdzięczny :-)
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1957
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#2

Post autor: Drix »

Nie wiem jak dlugo szukales, ale zajelo mi to 3min ;)
http://www.altimplus.pl/index.php?optio ... &Itemid=20
Wybierz odpowiednia instalacje i na samym dole masz dwa screeny do pobrania. Jeden to instrukcja obslugi, a drugi to schemat

Natomiast apropo alarmu to bylbym wdzieczny, gdyby ktos mi powiedzial jaki kolor ma przewod biegnacy od czujnika drzwi prawych i klapy bagaznika lub w jaki sposob to namierzyc?

Albo interesuje mnie fachowa nazwa czujnika zamknietych drzwi moze byc po angielsku to sobie znajde na schemacie
Boluś
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: sob 29 sie 2015, 20:28:48
Lokalizacja: WPY w Łodzi;)

#3

Post autor: Boluś »

Tak widziałem to ale nie wiem czy tylko u mnie jest problem (sprawdzałem na dwóch przęglądarkach) czy jest błąd na stronie bo na altim plus jest niby 4 strony alarmów barakuda c1 a ja nie moge sprawdzić 2,3 i 4. A na 1 nie ma mojego modelu.
Jakby ktoś mógł sprawdzić to było by fajnie.
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1957
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#4

Post autor: Drix »

Tam masz napisane 4 wyniki, nie 4 strony ;)
Natomiast C1 Barakuda to jest model autoalarmu. Także jeśli tu nie ma tego co szukasz, to być może masz inną instalacje ? Może C2 Barakuda ?
Boluś
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: sob 29 sie 2015, 20:28:48
Lokalizacja: WPY w Łodzi;)

#5

Post autor: Boluś »

Myślałem, że to błąd na stronie albo wina mojej przeglądarki a to było tak zagmatwane.
Nie znalazłem mojego modelu (chyba już nie produkują) :D A mam barakuda C1.
Przyjrzałem się dokładnie kabelkom i okazało się, że jeden przewód był przetarty a drugi urwany. Teraz już bangla.
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1957
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#6

Post autor: Drix »

Wg tej stronki to jest Barkuda C1: http://www.altim.pl/sklep/instrukcje/is ... nia_c1.pdf
Natomiast jak już wygrzebałeś kabelki, to mógłbyś może wybadać, które przewody masz od czujników w drzwiach i klapie?
Boluś
Pełnoprawny User
Posty: 56
Rejestracja: sob 29 sie 2015, 20:28:48
Lokalizacja: WPY w Łodzi;)

#7

Post autor: Boluś »

Z tego co kojarze to niebieski idzie do bagażnika lub do drzwi kierowcy. Z tym, że nie wiem czy jest to niebieski wychodzący z centralki oryginalnie czy ktoś akurat przedłużył takim kolorem sobie inny przewód.
A Ty masz taki sam alarm?
Bo jak inny to mogą być inne kolory. Też najlepiej poszukaj instrukcji albo zobacz co sie w kablach dzieje.
Wystarczy odkręcić 3 śrubki między kierownicą a pedałami i wychodzi fajnie cała duża osłona i wtedy widać wszystko dobrze. Ja już poukładałem tam wszystko i spiąłem na "tytyrtki" bo było "wrzucone" a nie zamontowane :/
i pewnie dlatego przetarł sie przewód...
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1957
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#8

Post autor: Drix »

Tzn. miałem na myśli jaki masz kolor przewodów w instalacji samochodu :) bo moj alarm aktualnie podłączony jest tylko pod drzwi kierowcy, a przez drzwi pasażera jak i bagażnik można wchodzic :D
ODPOWIEDZ