Problem ze wskaźnikiem temperatury

Problemy z prądem.
Awatar użytkownika
dam01ian
Podwójny As
Posty: 212
Rejestracja: pt 27 sie 2010, 12:42:17
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Problem ze wskaźnikiem temperatury

#1

Post autor: dam01ian »

https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... ideo%2cmp4

Panowie podpowiedzcie cos co to moze byc... Opisze sytuacje, wiec podczas pracy silnika (tylko w momencie pełnego nagrzania silnika) w chwili dosuwania szyberdachu do konca gdy powstaje opór po dosunięciu wskazówka rośnie jak na załączonym filmie... Dodam ze podczas dosuwania np. szyb problem nie występuje... Podobnie jest podczas załączania sie wentylatora z tym że wskazówka rośnie tylko o 1 kreskę a po jego wyłączeniu spada o ta 1 kreskę... Nadmienię ze włącznik wentylatora oraz czujnik wody sa nowe. Silnik d16z6 świeżo po remoncie.

Druga sprawa to podczas jazdy "w trasie" (ponad 120km/h) lub podczas postoju i trzymaniu na obrotach powyżej 4k wskazówka rośnie sukcesywnie pod czerwone pole, nie nagle lecz powoli...po odpuszczeniu wentylator chwilke pochodzi i temp. wraca do normy. Silnik nie okazuje żadnych śladów przegrzania, nie gotuje wody ani nic z tych rzeczy... Dodam ze chłodnica nowa i termostat po niewielkim przebiegu, z tym że to pozostałość gdy mialem blok B2.
Proszę o odpowiedź.

[ Dodano: Czw 02 Lip, 2015 21:38 ]
ogarnołem to zwarcie z szyberdachem, znaczy narazie tylko doraźnie podpiąłem sie pod licznik bezpośrednio z czujnika oraz dałem minus na zegary prosto z akumulatora. Natomiast drugi problem z grzaniem na wyższych obrotach nie ustąpił czyli to raczej nie sprawa elektryki a sam juz nie wiem czego...
crysis006
Berbeć
Posty: 28
Rejestracja: czw 15 mar 2012, 19:05:56
Lokalizacja: sandomierz

#2

Post autor: crysis006 »

A ładowanie jest w normie ? i kiedy wymieniana pompa wody moze wirnik uszkodzony?
Pawel
ODPOWIEDZ