Centralny zamek

Problemy z prądem.
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

Centralny zamek

#1

Post autor: Artur7723 »

Witam , jestem swiezym posiadaczem Hondy. troche probuje ja poprawiac no i zastanawiam sie nad zamkiem centralnym, poniewaz on jest i pilot tak samo tylko ze nie dziala, sprzedawca mowil ze trzeba zakodowac kluczyk i bedzie ok ale nie wiem jak to zrobic i czy w ogole to pomoze? prosze o pomoc bo otwieranie i zamykanie za kazdym razem dwoch drzwi jest troche uciazliwe

[ Dodano: Sob 14 Lut, 2015 23:25 ]
Nikt nie pomoze?
Awatar użytkownika
Kaliś
Podwójny As
Posty: 248
Rejestracja: pn 13 paź 2014, 00:51:56
Lokalizacja: Chojnice || Gdańsk
Wiek: 30
Kontakt:

#2

Post autor: Kaliś »

A pilot Ci działa? Ma sprawną baterię?
Jest Coupeta jest okejka. :p
viewtopic.php?t=25146
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

#3

Post autor: Artur7723 »

Tak dziala. mam dwa dzialajace bo dioda sie swieci.
WoHa
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: śr 25 mar 2009, 12:43:09
Lokalizacja: Rumia

#4

Post autor: WoHa »

Artur7723 pisze:Tak dziala. mam dwa dzialajace bo dioda sie swieci.
Dioda to nie wszystko. Jak bateria jest słaba to dioda może się świecić ale sygnał z pilota do sterownika będzie niewystarczający. :kid:
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

#5

Post autor: Artur7723 »

Kupilem nowa baterie i to samo czyli nic. Moze jakis bezpiecznik? bo jak nie to chyba zostaje demontaz taicerki drzwi i sprawdzenie silownikow itp?
Awatar użytkownika
syndicate
Nałogowiec
Posty: 856
Rejestracja: czw 04 wrz 2014, 00:48:02
Lokalizacja: Kraków

#6

Post autor: syndicate »

ale chwila - nie działa sam pilot, czy w ogóle centralny?
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

#7

Post autor: Artur7723 »

no chyba centralny bo na pilocie dioda sie swieci, zreszta mam dwa i ani jednym ani drugim nic nie dziala.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#8

Post autor: ceelx »

ale jak otwierasz z klucza drzwi to wszystkie się otwierają ?? czy tylko te które otwierasz ??
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

#9

Post autor: Artur7723 »

Tylkote ktore otwieram , w dodatku ten guzik do zamykania drzwi od pasazera jest zepsuty i na okolo za kazdym razem musze zapierdzielac zeby pozamykac i to samo po otwierac :/
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#10

Post autor: ceelx »

czyli centralny nie dziala a nie pilot. w manualu znajdziesz podpowiedzi jak zrobic test co dlaczego nie dziala. strony od 920 chyba jak dobrze pamietam
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

#11

Post autor: Artur7723 »

O jakim manualu mowisz ?
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#12

Post autor: ceelx »

ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

#13

Post autor: Artur7723 »

Jest po angielsku a taki biegly w tym jezyku nie jestem :( pozostaje chyba zdjac tapicerke i zobaczyc co jest grane tam
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#14

Post autor: ceelx »

Układ centralnego blokowania drzwi jest uruchamiany za pomocą dwukierunkowych siłowników magnetycznych umieszczonych w drzwiach.
Przełączniki zamków mają dwa położenia: zamknięte i otwarte. Przełączniki te powodują zadziałąnie przekaźnika, który z kolei doprowadza napięcie do siłowników w drzwiach. W zależności od sposobu włączenia przekaźnik zmienia biegunowość, co umożliwia alternatywne wykorzystanie dwóch części obwodu, jako zasilającej ( dodatniej) i łączącej z masą (ujemnej)

nie opisuję jak zdemontować boczki czy dostać się do skrzynki bezpieczników, bo zakładam że sobie poradzisz

Najpierw zawsze należy sprawdzić zabezpieczenie obwodu. W niektórych wersjach samochodu zastosowano połączenie przerywaczy obwodu i bezpieczników.

Przy włączonym silniku użyj przełączników zamka drzwi w obu kierunkach ( położenia otwarte i zamknięte). Sprawdź czy słyszysz delikatne kliknięcie działającego przekaźnika.

Jeśli nie słychać wspomnianego kliknięcia, sprawdź czy na przełącznikach jest napięcie. Jeśli nie ma napięcia, sprawdź przewody między zespołem bezpieczników i przełącznikami, czy nie ma zwarcia lub przerw.

Jeśli jest napięcie na przełączniku, ale nie słychać kliknięcia przekaźnika, sprawdź czy nie ma przerwy na przełączniku. Wymień przełącznik, jeśli w jednym z jego położeń jest przerwa.

Jeśli nie ma przerwy na przełączniku i nie słychać kliknięcia, sprawdź czy nie ma przerwy na przewodach łączących przekaźnik z przełącznikiem.

Jeśli do przełącznika doprowadzone jest napięcie z przełącznika, lecz nie przekazuje on napięcia do siłowników, sprawdź czy nie ma przerwy w połączeniu przekaźnika z masą.

Jeśli nie pracuje jeden z siłowników, sprawdź napięcie na siłowniku podczas działania przełącznika. Jeden przewód powinien być pod napięciem w położeniu zamkniętych drzwi przełącznika, zaś drugi otwartych.


Jeśli na nie działającym siłowniku jest napięcie, trzeba go wymienić.

Jeśli natomiast na nie działającym siłowniku nie ma napięcia od strony wiązki przewodów, należy sprawdzić czy nie ma przerwy lub zwarcia w przewodzie miedzy siłownikiem i przekaźnikiem.

Często zdarza się, że pękają przewody wiązki łączącej nadwozie z drzwiami . Otwieranie i zamykanie drzwi powoduje zmęczenie materiału i pękanie przewodów.



Może to pomoże :afro:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

#15

Post autor: Artur7723 »

Ale super , dzięki Ci bardzo ceelx , w sobote zastosuje sie do tego co napisales i dam znac :)
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#16

Post autor: ceelx »

na zdrowie ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Artur7723
Berbeć
Posty: 32
Rejestracja: sob 14 lut 2015, 13:01:02
Lokalizacja: Łowicz

#17

Post autor: Artur7723 »

Problem rozwiazany- w tych polaczeniach co mam pod kierownica okazalo sie ze kabel minusowy byl odlutowany :) centralne dziala z kluczyka i z pilota. dziekuje za pomoc :)
ODPOWIEDZ