D15B7 zgasł i nie ma zamiaru odpalić ... Błąd 15 ...

Problemy z prądem.
Awatar użytkownika
Maty
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: pn 01 wrz 2008, 20:52:42
Lokalizacja: Słupsk

D15B7 zgasł i nie ma zamiaru odpalić ... Błąd 15 ...

#1

Post autor: Maty »

Witam . Więc sprawa wygląda tak : Odpaliłem cifa , jadę i słyszę , że dziwnie chodzi , jak by na któryś gar nie palił , więc po dojechaniu na miejsce otworzyłem maskę i okazało się ze jeden kabel od strony aparatu zapłonowego się wypiął ... Kolejny raz odpalam Hondę i znowu pali jakby na 3 gary , zgasiłem , a pod maską wypięty kabel od strony aparatu zapłonowego , ale tym razem inny - widzieliście takie cuda kiedyś ? No i po założeniu kabla , odpaliłem i zgasła .I od tamtej pory nie chce odpalić . Wywala błąd 15 . Aparat zapłonowy był zamieniany i nic , kable także . Ma ktoś jakieś pomysły co to może być ? Z góry dziękuję za pomoc .
Stoowa

#2

Post autor: Stoowa »

zazwyczaj na błąd 15 pomaga wymiana cewki lub modułu w aparacie zapłonowym. Masz pewność, że aparat, który miałeś na podmianę był sprawny?
Dla pewności sprawdź czy dochodzi zasilanie do aparatu zapłonowego, oraz sprawdź czy wszystko OK z wtykami, które są przy aparacie, pisałeś ze wypadają, co nie jest normalnym zjawiskiem.

ps.
po wszystkim dobrze jest zrobić reset komputera. Procedura resetu była już wielokrotnie opisywana, więc nie ma sensu tu tego powtarzać.
Awatar użytkownika
Maty
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: pn 01 wrz 2008, 20:52:42
Lokalizacja: Słupsk

#3

Post autor: Maty »

Dzięki za rady , posprawdzam to dokładnie co opisałeś , a reset nie jest mi obcy także sobie poradzę ;)
Awatar użytkownika
Maty
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: pn 01 wrz 2008, 20:52:42
Lokalizacja: Słupsk

#4

Post autor: Maty »

Wymieniłem cewkę zapłonową i pomogło ... Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ