Piszczą opony na zakrętach po wypadku

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
wwa00
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: pn 28 lip 2014, 22:51:00
Lokalizacja: Zgorzelec

Piszczą opony na zakrętach po wypadku

#1

Post autor: wwa00 »

Ostatnio wymieniałem w Hance dużo rzeczy z przodu typu tuleje dolnego wahacza, drążki, górne wahacze, sworznie itp. Po tym wszystkim ustawiłem zbieżność. Auto pewnie się prowadziło więc troszkę zbyt pewnie się poczułem. Kilka dni po ustawieniu zbieżności jechałem w deszczową pogodę (opony z przodu miałem takie, że jak na mokrym asfalcie dałem delikatnie gazu to od razu boksowały) i na zakręcie ja w lewo a ona prosto. Wleciałem na chodzik, opony z przodu przebite a alusy pogięte :(

Niestety po tej akcji kierownica się przestawiła trochę w lewo a opony piszczą na zakretach.
Auto nie prowadzi się już tak pewnie. Co się mogło stać ? Drążek, maglowanica, wahacz czy możę coś jeszcze innego ?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Geometria się rozjechała. Dlaczego? Coś jest krzywe prawdopodobnie. Przez forum nie wywróżymy.
CrazyArek
Potrójny As
Posty: 320
Rejestracja: pt 21 lis 2014, 02:01:44
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post autor: CrazyArek »

jak wjechałes mocno w krawężnik, a sugerując się tym co napisałeś, to nie tak lekko, to nie dość że geometria do zrobienia to na 100%, to zapewne powykrzywiałeś drążki lub końcówki kierownicze. Miałem kiedyś takie zaliczenie krawężnika jeszcze w Focusie. To z drążka, który jest prostym prętem, zrobiło mi się prawie L ... więc sprawdź to wszystko na początek ;)
Awatar użytkownika
Drix
Natchniony
Posty: 1957
Rejestracja: pn 23 cze 2014, 22:19:12
Lokalizacja: Kraśnik / Lublin
Wiek: 29

#4

Post autor: Drix »

U mnie była taka historia, że lewe koło było cofnięte o 12 mm w porównaniu do prawego. Winowajcą był dolny wahacz albo zwrotnica (bo wymieniałem oba elementy na raz) Górny wahacz, drążek kierowniczy raczej bym odpuścił, bo są na sworzniach. Zaczął bym najpierw od dolnego wahacza. Cały ten trójkątny element.
ODPOWIEDZ