sciaga na lewo

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

sciaga na lewo

#1

Post autor: Wojtek92 »

Siemka przyjaciele

Ostatnimi czasy sciagało mi delikatnie samochód w lewo...
Miesiac temu założyłem wspomaganie i po ustawieniu zbieżności tylko minimalnie go sciagało, praktycznie niezauważalnie

Teraz jest tragedia! kierownica sama skręca o około pół obrotu w lewo... żeby jechac na wprost walczę z niewyobrażalną siłą... Co to moze być? jeszcze nie miałem czasu ogarniać tego na dniach gdyż do późna pracuje ;/
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1656
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#2

Post autor: Logan »

Sprawdź ciśnienie w oponach.
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post autor: Wojtek92 »

sprawdzę dziś... a jakość opon ma wielkie znaczenie ? :)
Awatar użytkownika
RaDar
Nałogowiec
Posty: 605
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 21:11:03
Lokalizacja: LTM
Wiek: 30

#4

Post autor: RaDar »

może śruba od zbieżności 'ci lata'? Może za długo zawieszenie było rąbnięte cięło oponę i teraz jak wszystko zrobiłeś a opony te same to może tak ściągać... No nie wiem co jeszcze.
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#5

Post autor: Wojtek92 »

zaraz założę stalusy i powiem co i jak :)
Jasko93
Pełnoprawny User
Posty: 86
Rejestracja: śr 10 kwie 2013, 19:51:59
Lokalizacja: Łódź

#6

Post autor: Jasko93 »

ostatnio walczylem z takim przypadkiem ustawialismy geometrie i te sprawy idealnie cisnienie wszystko. Po wymianie kol na ziomowe reka odioł powod H***E opony :D.
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#7

Post autor: Wojtek92 »

Podchodzę do samochodu, patrze na lewe koło i co widzę ? Flak!!! I nic nie byłoby w tym dziwnego gdyby nie to, żze zrobiłem na nim... 70km ! i to wgl nie czułem że twardo czy coś.... chyba ze w nocy zeszło wszystko... Winowajca: damski flek... widać baba to i jak jej nie ma potrafi nieźle dokopać... Przełożyłem na zimówki stalusy: mini mini minimalne sciaganie zostało, praktycznie niezauważalne... Jutro w trasie jeszcze obadam na 100% co i jak...

Cop z felgą? sprawdziłem na wyważarce: prosta nie pogięta ani nic ( bogu dzięki) : kapcie lecą w śmieć... szukamy nowych, lepsiejszych...

To chyba na tylo :)
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#8

Post autor: Wojtek92 »

Dobra teraz co do wyniku badania:

Honde dalej sciąga w lewo... nie wiem czy objawem nie jest to, że auto delikatnie stoi pochylone właśnie na to lewe koło ( co może być tego przyczyną? nie wiem, amor? sprężyna? Dzwon poprzedniego niemca o którym nie wiem :O ? )

Generalnie są dni gdzie sciaga mocniej i dni gdzie mniej... Dramat
kaczka208D
Berbeć
Posty: 44
Rejestracja: sob 09 lut 2013, 13:31:33
Lokalizacja: TG

#9

Post autor: kaczka208D »

Strona kierowcy zawsze na seryjnym zawieszeniu będzie niżej - w każdym tak jest .
Kub@
Pełnoprawny User
Posty: 53
Rejestracja: śr 19 lut 2014, 00:31:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10

Post autor: Kub@ »

Ja nie zauwarzylem aby moje hondy z jednej strony staly nizej ;) a co do tematu to mi 2 lata temu kierownica sama krecila sie w lewo i za chu*a nie szlo jej utrzymac w miejscu, powod ? Jakis syf dostal mi sie najwyrazniej do plynu bo po zlaniu starego i przeplukaniu oraz zalaniu nowym plynem problem znikł :)
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#11

Post autor: Wojtek92 »

Tyle że ja tak miaęłm przed załozeniem wspomagania, i po załozeniu jest tak samo jak opisujesz...
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#12

Post autor: Grzybohun »

Albo był walony ten Twoj samochod albo tylne kola mają wujową zbieżność albo masz wywalone zawieszenie albo krzywo założoną maglownice albo krzywą zwrotnice/wahacz no cos tam sie musi dziać
Niestety takie są te nasze hondziny... Przepłukanie ukladu wspomy nie wyniesie Cie wiecej jak 120 za płyn plus kogos kto wezmie od Cb ten stary, zuzyty płyn. Sprobuj no my Ci auta tak nie sorawdzimy...
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#13

Post autor: Wojtek92 »

Grzybohun, czarodzieja potrzebuje co wymodzi problem :-D . Z resztą szukać trzeba dalej
Wojtek92
Podwójny As
Posty: 268
Rejestracja: wt 02 kwie 2013, 00:30:12
Lokalizacja: Rzeszów

#14

Post autor: Wojtek92 »

Problem to wyrobiona sprezyna. Po wymianie bede w stanie powiedziec czy to jest wina w 100%. Mysle ze to bedzie koniec przygod z zawiasem. Ostateczna odpowiedz niebawem
ODPOWIEDZ