Sworzeń dolny przód

Coś puka i stuka? Trzeba to wymienić, a nie wiesz jak ?
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

Sworzeń dolny przód

#1

Post autor: EmpTy212 »

Padła u mnie diagnoza, że zaczął skrzypieć sworzeń dolny lewy, chciałem się dowiedzieć ile wytrzyma uszkodzony już skrzypiący sworzeń. Z wymianą muszę zwlekać koło tygodnia półtora bo na kasę czekam, a teraz kiedy wsiadam do auta to zaczyna skrzypieć przy każdym skręcie kół i mam lekkie obawy poruszać się autem przez co zacząłem jeździć super ekonomicznie. Słyszałem, że lubią się urywać więc mam obawę ale muszę też się przemieszczać. Proszę nie umieszczać odpowiedzi typu wymień teraz albo nie jeździj bo to nie wyjście, chce dać sobie trochę czasu aż będę miał pieniądze oraz świeże wahacze.
dawid257

#2

Post autor: dawid257 »

myśle ze nie ma jakiegos konkretnego terminu ile ci to wytrzyma bo albo bedziesz jezdzil jeszcze albo Ci walnie i sie kolo polozy. mi jak zaczal skrzypiec to wymienialem odrazu. wymienilem na febi bilstein co prawie 100zl kosztowal i po chyba dwoch miesiacach zaczal skrzypiec kurde i zalozylem delphi i do dzis jezdzi
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#3

Post autor: Grzesieek »

Nikt Ci tego nie powie. Może się rozwalić teraz, może za miesiąc... Taka jazda to skrajna głupota. Tak jakbyś dał nabity pistolet nadpobudliwej małpie z Parkinsonem i dobrą delirką i puścił ją w duże skupisko ludzi...
Awatar użytkownika
Przemekstd
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 17:18:53
Lokalizacja: Stare Drzewce

#4

Post autor: Przemekstd »

Mi tez tak skrzypialo i pojezdzilem z 2-3 tygodnie i naszczescie sie nic nie urwalo, moze wytrzma ci ten tydzien, ale lepiej uwazaj, bo jak wymienialem swoje sworznie to wystarczylo jak udezylem mlotkiem to sie urwal, wiec mozesz wjechac w dziure i mozesz urwac..
Awatar użytkownika
Przemekstd
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 17:18:53
Lokalizacja: Stare Drzewce

#5

Post autor: Przemekstd »

Moj stary sworzen mial dosyc duzy luz a skrzpiał bo sie guma rozsypala nalecialo syfu i sie zatarł..
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#6

Post autor: Danio »

Sworzeń pięniądz od 45 do 70 nawet kupowałem go i robiłem ;) to jest tak zwany przegub kulowy nie powinno się rozlecieć bo przecież kula jest większa od otworu do gniazda. Bez przesady skrajnej głupoty tu nie widzę, ale fakt o wymianę się prosi. Moja uwaga: Jak wymieniasz ten sworzeń/przegub kulowy z jednej strony to wymień z drugiej też raz dla świętego spokoju, a dwa dla zrównoważenia właściwości jezdnych. Nie oszczędzaj PLN-ów na to jak chcesz pośmigać.
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#7

Post autor: Grzesieek »

No faktycznie nie ma skrajnej głupoty, najwyżej złoży Ci się zawias wraz z kołem, auto wpadnie Ci na chodnik i pojeździsz po ludziach (trochę czarnowidztwo, ale jednak możliwe). danioeg4, nigdy nie widziałeś/słyszałeś jak komuś rozleciał się sworzeń?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#8

Post autor: Laskosz »

Jest temat na forum jak komuś koło odpadło przez ten sworzeń. Dobrze że przy małej prędkości to się nie zabił
edit: proszę ten temat
http://civic5g.pl/viewtopic.php?t=11433
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#9

Post autor: Danio »

Panowie nie słyszałem jeszcze o czymś takim ;D ale nie wykluczam tego ;) samo skrzypienie by mnie wku***ło przechodziłem przez to tyle że cudem dostałem je od reki w sklepie ;) a skrzypi bardzo hamsko jak na furmance się czułem ;D


Tak btw. mam z tyłu wybite gumy na wahaczu co lepsze poliuretan czy zamiennik?
jestem Danio - jakieś pytania?!
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#10

Post autor: EmpTy212 »

Ogółem mam już na oku sworznie 555 za 150zł z wysyłką oba mam.
wojskowy
Obeznany
Posty: 135
Rejestracja: śr 23 maja 2012, 22:38:32
Lokalizacja: Gdansk

#11

Post autor: wojskowy »

u mnie skrzypialo i jezdzilem z tym ponad miesiac śmialo. i wytrzymal do wymiany
Kazała mi wybrać.
Ona lub Honda..
Czasami za nią tęsknię
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#12

Post autor: Danio »

Przegub przegubowy nie równy ;]
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#13

Post autor: gruszecky »

EmpTy212 pisze:Ogółem mam już na oku sworznie 555 za 150zł z wysyłką oba mam.
ja zamontowałem 555 do siebie jakieś 3 lata temu i do dziś pięknie działają, natomiast słyszałem że ostatnio albo jakaś partia była słaba albo coś ale dużo słyszałem o tym że tez się wytrzepują. Enyłej wymienić sworzeń trzeba z powodów opisanych przez kolegów powyżej, a 555 jest chyba najwyższą półką z zamienników .
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
kieszek08

#14

Post autor: kieszek08 »

jest gdzieś jakiś poradnik, jak wymienić ten sworzeń ?
dziś Mi się urwał :/ wystarczył skręt kierownicy podczas gdy samochód stał w miejscu
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#15

Post autor: EmpTy212 »

Zdejmujesz tą, gumową osłonę, i tam masz zawleczkę (pierścień segera), zdejmujesz go i wybijasz sworzeń który zapewne jest zapieczony.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#16

Post autor: Danio »

Polecam potraktować cały sworzeń najpierw WD-40 lepiej zejdzie jak wyżre wszystko.
jestem Danio - jakieś pytania?!
kieszek08

#17

Post autor: kieszek08 »

samochód stoi już przed domem ;) udało się go ściągnąć . Mam pytanie. Jak włożyć z powrotem przegub wewnętrzny ? bo wypadł, wyleciała jakaś tuleja, no ale po włożeniu pół osi samochód ciągnie i dało się ruszyć kawałek dla sprawdzenia.
krecik2003

#18

Post autor: krecik2003 »

najlepiej go napasowac i lekko nabic on musi wskoczyc dobrze i tyle cala filozofia ;)
EmpTy212
Forumowy As
Posty: 171
Rejestracja: pn 16 kwie 2012, 17:06:35
Lokalizacja: Łódź

#19

Post autor: EmpTy212 »

Obeszło się u mnie bez wymiany, okazało się, że brakło smaru po nasmarowaniu sworznie chodzą pięknie, zero luzu.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#20

Post autor: gruszecky »

smaru zabrakło z jakiegoś powodu-z tego samego niedługo znowu go zabraknie. Idealny przykład leczenia syfa za pomocą pudru
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
ODPOWIEDZ