ODMA - Filtr odmy co daje ?

Serce samochodu niedomaga ?
maxkb88

ODMA - Filtr odmy co daje ?

#1

Post autor: maxkb88 »

Mam pytanie co do filtra odmy, co dokladnie daje zalozenie takiego filtra. I jak honda lubi na zakopcic przy ruszaniu lub jezdzie na biegu bez gazu a potem wcisnieciu gazu w podloge zostawia siwy dym :P czy cos da taki filtr czy to inna bajka ;)
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#2

Post autor: wojtu »

daj głównie to że ssący nie jest zawalony syfem ze skrzyni korbowej, pozwala też niejako jej "oddychać".
Ogólnie fajny bajerek bez wpływu na osiągi wg mnie.
W Twoim wypadku nic raczej nie dal, dolewaj tylko olej ;)
RadekTymecki
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: wt 01 mar 2011, 20:55:46
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Kontakt:

#3

Post autor: RadekTymecki »

Osiągi może bardzo nieznacznie. Opary są dość ciepłe i niepotrzebnie syfią i podnoszą temperaturę powietrza w dolocie
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#4

Post autor: CYkada »

genaralnie do performencu to nic nie daje, + do wyglądu, i większosc aftermarketowych dolotów wymusza zalozenie filterka na odme, bo nie maja miejsca na wezyk...
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#5

Post autor: grrruby »

może to ma jakiś związek, że nie ma miejsca na wężyk, z tym, że ciepłe opary syfią i podnoszą temperaturę?
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#6

Post autor: CYkada »

byc moze, ale nie kazdy aftermarketowy dolot jej nie ma, moj aem np ja mial, zalezy od fantazji producenta, bez miejsca na rurke tez wygląda lepiej;p
Awatar użytkownika
SiVy
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: ndz 01 mar 2009, 22:33:45
Lokalizacja: Wielgie/Włocławek
Kontakt:

#7

Post autor: SiVy »

a taki filterek nie bedzie brudził pod maską? bo jeśłi syf leci wezykiem do dolotu to jak sie załozy filterek to ten syf raczej szybko zapcha filterek i on wtedy "gówno" daje. dobrze myśle czy to nie o ot chodzi?:P
Części Honda OEM, markowe zamienniki. Zapraszam
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#8

Post autor: CYkada »

"podobno brudzi" ja sie z takim czyms nie spotkałem zeby rzygał olejem.... zawsze mozna zalozyc catch tanka i po klopocie...
c00li
Pełnoprawny User
Posty: 65
Rejestracja: czw 10 lut 2011, 00:24:43
Lokalizacja: Sopot

#9

Post autor: c00li »

Mówicie o odpowietrzeniu pokrywy, a odma, czyli odpowietrzenie skrzyni korbowej, idzie z dołu z tyłu silnika. Do bloku jest przykręcona taka czarna puszka, z której wężyk idzie do góry, przez zawór zwrotny pomiędzy dolotem do 1 i 2 cylindra i dalej do góry do bańki kolektora.
Tam już raczej się nie da założyć takiego małego filterka, tylko trzeba catch-tank'a.
Ksawi

#10

Post autor: Ksawi »

Filtr na odme jest zakładany na "rurkę" wychodząca z pokrywy zaworów....
ODPOWIEDZ