Jaki symbol przewodów NGK do D15B7 ej2 ??!!

Serce samochodu niedomaga ?
Awatar użytkownika
Maty
Pełnoprawny User
Posty: 88
Rejestracja: pn 01 wrz 2008, 20:52:42
Lokalizacja: Słupsk

Jaki symbol przewodów NGK do D15B7 ej2 ??!!

#1

Post autor: Maty »

Siemanko.

Myślałem, że wymiana przewodów to banalny temat, idziesz do sklepu kupujesz lub zamawiasz z neta, podajesz VIN, symbol silnika, montujesz i wszystko jasne, a tu jak się okazuje walka z wiatrakami :P Chcąc wymienić kable w mojej QP odkryłem, że katalogi NGK są pomylone i nie jeden sprzedający się zdziwił. Według katalogu NGK do D15B7 przypisane są RC-HE73 , jak się okazuje niekoniecznie, mają inne "kapturki"(za małe) które nachodzą na pokrywę zaworową. Z kolei próby przypasowania z innych modeli kończyły się podobnie, ponieważ fajki były za krótkie, albo blaszki które montujemy do aparatu zapłonowego za duże... Wszystkie hurtownie mają ten sam problem, w katalogu jest niezły bałagan i nic do tego silnika nie pasuje jak trzeba. Stąd pytanie jaki jest symbol zamiennika kabli NGK, miał ktoś z was podobny problem? Jutro będę próbował z RC-HE80 od Accorda, ale już wiary brak. Z góry dzięki za fachowe podpowiedzi !
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

Re: Jaki symbol przewodów NGK do D15B7 ej2 ??!!

#2

Post autor: Grzesieek »

Te niepasujące kable są prawdopodobnie z nowszej D serii ze świecami od strony wydechu :)
ODPOWIEDZ