Dławienie silnika w akresie obrotów 2000 - 4000 rpm

Serce samochodu niedomaga ?
Awatar użytkownika
gorme250
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: ndz 05 cze 2016, 07:38:13
Lokalizacja: Brzeg

Dławienie silnika w akresie obrotów 2000 - 4000 rpm

#1

Post autor: gorme250 »

Witam Was

Mam "mały" problem ze swoją Hanią ej2. Mianowicie chodzi o to, że podczas przyspieszania w zakresie 2000-4000 rpm auto strasznie zamula i szarpie, tudzież dławi się. Powyżej 4000rpm jedzie już jak pan bóg przykazał. Dodam, że na biegu jałowym obroty są strasznie niskie ( 400, 500 rpm i "falują" ). Nie ma problemu z odpalaniem auta (pali podręcznikowo).
Wiem, że część z Was odesle mnie do opcji szukaj ... ale gwarantuję, że przeleciałem wszystkie podobne tematy i w każdym podobnym są róznice w objawach.
Mam pewne domysły gdzie szukać usterki, ale nie chcę podsuwać autosugestii ... interesuja mnie opinie kumatych hondziarzy.

Pozdrawiam
gorme250
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#2

Post autor: Grzesieek »

Najlepiej podmień na początek takie rzeczy jak przewody, świece i kopułkę. Na wolnych delikatnie "strzela/pierdzi" z wydechu raz na jakiś czas? Falowanie obrotów to może być np. zapowietrzony układ chłodzenia.
Awatar użytkownika
gorme250
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: ndz 05 cze 2016, 07:38:13
Lokalizacja: Brzeg

#3

Post autor: gorme250 »

Przewody i swiece zamierzam wymienic bo auto mam od 8 lat i jeszcze ich nie wymienialem. Czytałem o odpowietrzeniu układu chłodzenia i w najbliższym czasie chciałbym to zrobic, tym bardziej że regularnie co 3 miechy dolewam borygo do zbiorniczka wyrównawczego bo go ubywa. Czy to normalne ?
Możesz mi po krótce podpowiedzieć jak się powinno odpowietrzać ukł. chł. ?

aha ... jeśli chodzi o strzlanie/pierdzenie to owszem pierdzi dalikatnie na wolnych ... mysłalem ze dziura w tłumiku sie zrobila ale nie ma takiej opcji, gdyż w zeszłym roku wymieniłem tlumiki (od kata do konca). Wczoraj sprawdzałem jeszcze rurę kolektorową i też jest cała.

Z góry wielka dziękówa
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#4

Post autor: Grzesieek »

Zaopatrz się w książkę Sam Naprawiam Honda Civic (albo w PDF), tam masz opisaną m.in. procedurę odpowietrzania.

A to popierdywanie to prawdopodobnie wypadające zapłony. Wymień tą kopułkę i świece, zobacz jak będzie (albo podmień od kogoś najlepiej).
ODPOWIEDZ