Wysokie obroty

Serce samochodu niedomaga ?
Raizo601
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: sob 13 wrz 2014, 19:59:20
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Wysokie obroty

#1

Post autor: Raizo601 »

Witam!
Problem tyczy się mojej Hani a mianowicie ma za wysokie obroty.
Na ssaniu to jest logiczne ale kiedy ssanie jej się wyłączy to i tak za wysoko chodzi, niestety nie mam obrotomierza ale na słuch sądzę że ma coś koło 1.100 obr/m.
Ciekawa sprawa jest kiedy silnik się zagrzeje już na maxa i bym ją zostawił na postój jakieś 10 min - 15 min. odpalam jadę kawałek wrzucam luz i silnik niemal że wyje jak by zaraz miał wyskoczyć, po przejechaniu kilku km. znowu spadają na te koło 1.100
Wyczyściłem kopułę gaźnika, wsadziłem nowy filtr powietrza bo wiem że np. przy Mazdach czysty filter to podstawa bo potem też głupieją im obroty, czytałem gdzieś że winna może być przepustnica ale chciałem jeszcze porady zasięgnąć tutaj.

Dzięki!
Kub@
Pełnoprawny User
Posty: 53
Rejestracja: śr 19 lut 2014, 00:31:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post autor: Kub@ »

Pierwsze co to wyreguluj gaźnik, masz na forum opisane krok po kroku jak to zrobić ;)
HASAUKF
Berbeć
Posty: 42
Rejestracja: sob 25 paź 2014, 22:53:27
Lokalizacja: Łuków

#3

Post autor: HASAUKF »

1. Sprawa licznik z rpm. . . Mi sie napoczatku zdawalo ze do 4tys na kazdym biegu ciagne a ledwo co jechal i wyl jak glupi po zamontowaniu licznika z rpm wyszlo ze 2-2,5 tys xD i u mnie jest tak ze spada z ssania jest jakies 1100obr lekko gaz i jest 800-900 na lajtowym biegu bez cisnien. :D

P.S jest jeszcze chyba jakis zawor-czujnik od wolnych obrotow i jakos sie tam nazywa i za cos odpowiada ale nie wiem czy dobrze mowie jak cos poprawcie mnie :)
Nowa przygoda? Civic.........?
WoHa
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: śr 25 mar 2009, 12:43:09
Lokalizacja: Rumia

#4

Post autor: WoHa »

Jak sprawa się wyjaśni to daj znać bo mam ten sam problem
Awatar użytkownika
syndicate
Nałogowiec
Posty: 856
Rejestracja: czw 04 wrz 2014, 00:48:02
Lokalizacja: Kraków

#5

Post autor: syndicate »

1100 to dużo? ja bym się cieszył jakbym takie miał, bo (jak się okazało) przy załączeniu wiatraka spadają mi do 700 i boję się, że mi zaraz zgaśnie.
czubek
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: ndz 24 sie 2014, 14:01:27
Lokalizacja: Słomniki

#6

Post autor: czubek »

to trzeba podwyższyć jak spadają do 700 tą śrubą za gaźnikiem tak z ćwiartkę obrotu wkręć.
Awatar użytkownika
syndicate
Nałogowiec
Posty: 856
Rejestracja: czw 04 wrz 2014, 00:48:02
Lokalizacja: Kraków

#7

Post autor: syndicate »

już temat nieaktualny.. uszczelka w silniczku krokowym :)
ODPOWIEDZ