Wymiana silnika (SWAP) - artykuł

Serce samochodu niedomaga ?
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

Wymiana silnika (SWAP) - artykuł

#1

Post autor: Civic5g.pl »

Wymiana silnika na inny niz oryginalny, w tym takze na silnik od samochodu innej marki, wiaze sie z koniecznościa przeprowadzenia dodatkowych badan technicznych pojazdu. Zmiana stanu faktycznego polegajaca na wymianie silnika powoduje koniecznosc zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym a wiec i zawiadomienia organu rejestracyjnego, ktory dokona odpowiednich zmian w dowodzie rejestracyjnym. Do zawiadomienia o zmianie danych wynikajacych z wymiany silnika w pojezdzie zarejestrowanym, do3acza sie:

a) dowód w3asnosci silnika
b)dowod odprawy celnej przywozowej jezeli silnik zostal sprowadzony z zagranicy
c)dowod rejestracyjny pojazdu z ktorego pochodzi silnik, jezeli silnik pochodzi z pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, lub zaswiadczenie wystawione przez organ rejestrujacy wlasciwy za wzgledu na miejsce rejestracji pojazdu,z ktorego pochodzi silnik , potwierdzajace dane silnika, jezeli silnik pochodzi z pojazdu wyrejestrowanego lub z pojazdu w ktorym dokonano wymiany silnika

O szczegolach dowiadujemy sie w wydziale komunikacji.
Ostatnio zmieniony śr 10 kwie 2013, 23:10:41 przez Civic5g.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#2

Post autor: Civic5g.pl »

To ja te? coś dodam:

W przypadku gdy silnik sprzedaje przedsiebiorca prowadzący dzia3alnośa z zakresu obrotu pojazdami na dowodzie sprzeda?y umieszcza adnotacje określającą date i numer odprawy ,oraz nazwe organu, który dokona3 odprawy celnej ( dla silników sprowadzonych przed 01.05.2004r. ) , lub umieszcza wyszczególnioną kwotą podatku od towarów i us3ug ( dla silników sprowadzonych po 01.05.2004r. )

EDIT (9.06.2007):
Z pierwszej linii:
Gdy wymienisz silnik w swoim aucie musisz do Wydzia3u Komunikacji przynieśa:
1) dowód rejestracyjny Twojego autka,
2) dowód w3asności silnika (ja mia3em fakture VAT - spokojnie wystarczy),
3) zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu (z jakiejkolwiek stacji kontroli pojazdów, która ma uprawnienia - okregówki zwykle mają)
4) wype3niony i wydrukowany "Wniosek o dokonanie zmian w dowodzie rejestracyjnym", pobrany ze strony internetowej Twojego urzedu lub wniosek "w wersji analogowej", te? wype3niony...

W moim przypadku nie wiąza3o sie to z jakimikolwiek kosztami (wy3ączając oczywiście dodatkową op3ate 80 PLN za przeprowadzenie dodatkowych czynności podczas przeglądu). W urzedzie nie p3aci3em ju? ani grosza. Mi3a pani wzie3a ode mnie dowód i w miejscu "dodatkowych informacji" wpisa3a obecną pojemnośa silnika i moc, skreśli3a starą pojemnośa, podbi3a pieczątką urzedową i na tym sie skonczy3o. Poinformowa3a mnie o mo?liwości wyrobienia nowego dowodu ale wiąza3oby sie to z kosztami (60PLN), wiec jak ka?dy normalnie myślący cz3owiek stwierdzi3em, ?e wole wydaa te $ na wache ;)
Trwa3o to wszystko mo?e 5 minut (nie licze stania w kolejce - jakieś 60 minut :/ ).
Civic5g.pl
Nałogowiec
Posty: 829
Rejestracja: śr 11 cze 2008, 21:53:23
Lokalizacja: Globalna Wioska

#3

Post autor: Civic5g.pl »

no trzeba tu grubo zmienia bo silnik jest ju? cześcią wymienną :)
vidar

#4

Post autor: vidar »

ForumBot pisze:no trzeba tu grubo zmienia bo silnik jest ju? cześcią wymienną :)
:co:
Bocie szanowny!
Otóż w temacie nie trzeba dużo zmieniać, powiem więcej - nie trzeba zmieniać nic, ponieważ opisane jest tutaj postępowanie gdy nasze prawo już mówiło o silniku jako części zamiennej :p
ernest90s
Forumowy As
Posty: 155
Rejestracja: wt 27 sie 2013, 15:51:38
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post autor: ernest90s »

Silnik jest częścią zamienną to wiem. Natomiast musi być to taki sam silnik prawda? Co w przypadku jak mam EG3 a włoże sobie dajmy na to silnik 2.0 i nie zmienię w dowodzie? Kto to będzie sprawdzał? Zawsze ubezpieczenie niższe, a wydaje mi się że żaden policjant nie będzie zaglądał pod maskę i rozkminiał czy to jest aby na pewno 1.3?
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#6

Post autor: gruszecky »

nie mają aż takiej wiedzy,zostaw dowód, płać niższe opłaty
\
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#7

Post autor: kamil588 »

Kumpel jeździł kiedyś mazdą xedos a w dowodzie miał wbitą chyba 626. Przy przeglądzie żadnych problemów, tym bardziej przy kontroli. Nie wydaje mi sie żeby ktokolwiek dopatrzył sie, że to inny motor
ODPOWIEDZ