głośna praca zaworów

Serce samochodu niedomaga ?
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

głośna praca zaworów

#1

Post autor: Zientas »

Witam ostatnimi czasy jak jest chłodno zauważyłęm ze po odpaleniu silnika przez jakas minitue wyraźnie słychac zawory w samochodzie słychac jak stukaja. auto zalene jest mineralnym olejem luzy ustaiwane na wiosne. Czym to może być spowodowane?? Silnik zimny a olej gęsty?? stąd stuki zaworow?
bolek1403
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: sob 13 paź 2012, 12:24:08
Lokalizacja: Łochów

#2

Post autor: bolek1403 »

ile km zrobiłeś od ustawiania zaworów ? samochód z gazem czy bez ?
puk, puk
kto tam?
Panewka :E
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#3

Post autor: Zientas »

bez gazu hmm z 15tys może 18tys. ale juz wczesniej mu sie tak dosc głosno chodziło a luz był ok
michasxd
Obeznany
Posty: 101
Rejestracja: ndz 18 lis 2012, 15:23:47
Lokalizacja: Lubasz

#4

Post autor: michasxd »

chyba mam tak samo, odrazu po odpaleniu na zimnym silniku chodzi troszke głośniej, ale jak już chwile pochodzi, to jest taki ciuchutki ze go nie slychać ;)
" nie lubimy robić , lubimy się wozić <3 " Honda ?
bolek1403
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: sob 13 paź 2012, 12:24:08
Lokalizacja: Łochów

#5

Post autor: bolek1403 »

ja do zaworów zaglądam co wymiana oleju sprawdz dla pewnosci i dopiero bedzie można coś powiedzieć bo ja obstawiam że po regulacji będzie cisza
puk, puk
kto tam?
Panewka :E
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#6

Post autor: Danio »

zanim olej dotrze na czapę to zawory poklekoczą to chyba standard? a zimno jest olej gęstszy i to powód.. sympton klekota chyba kazde d15b2 dotyka ;] też sie tego bałem ;) nie pałuj na zimnym niech pochodzi te 5 minut i się choć troszkę zagrzeje ;)
Ostatnio zmieniony pn 26 lis 2012, 19:40:24 przez Danio, łącznie zmieniany 2 razy.
jestem Danio - jakieś pytania?!
michasxd
Obeznany
Posty: 101
Rejestracja: ndz 18 lis 2012, 15:23:47
Lokalizacja: Lubasz

#7

Post autor: michasxd »

mi na d13 tez tak klekocze ;)
" nie lubimy robić , lubimy się wozić <3 " Honda ?
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#8

Post autor: Grzesieek »

danioeg4 pisze:sympton klekota chyba kazde d15b2 dotyka ;]
Nie.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#9

Post autor: Danio »

Grzesieek pisze:
danioeg4 pisze:sympton klekota chyba kazde d15b2 dotyka ;]
Nie.
Dobra więc Twój jest idealny i jeszcze tego nie ma. Ale wielu ludzi ma ten problem i napisałem "chyba wszystkie" przestepstwo?
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#10

Post autor: Grzesieek »

Pocisnąłeś kolejną głupotę i dalej w to brniesz...
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#11

Post autor: Danio »

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić bo wyczuwam bezsens i OT które prowadzi do niczego tak więc udław się.
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#12

Post autor: Grzesieek »

Takimi tekstami możesz rzucać do swoich kolegów, jeśli im się to podoba i to akceptują...
Glodi
Podwójny As
Posty: 212
Rejestracja: czw 15 mar 2012, 20:24:15
Lokalizacja: WG-Sobolew

#13

Post autor: Glodi »

ahh ta soczyssta nienawiść:D hehe Panowie luzz:) Autor tematu zapewne zakładając temat uważa 'klekotanie zaworów' za problem i chce go rozwiązać więc proszę nie uświadamiać Go że jest TO rzeczą normalną i należy to 'olać' , bo tak NIE JEST... Co prawda jedyną sugestią co do pomocy jaka mi sie nasuwa przy zaistniałych okolicznościach to że może w przyszłości trzeba będzie pomyśleć o wymianie zaworów i 'regeneracji' głowicy? bo skoro ustawianie nic nie daje to śmigaj na razie ostrożnie na zimnym póki sie da a jak uzbierasz chajs to działaj;] :gunsmilie:
Awatar użytkownika
Maciej
Obeznany
Posty: 132
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 14:41:54
Lokalizacja: Białystok

Re: głośna praca zaworów

#14

Post autor: Maciej »

Zientas pisze:Witam ostatnimi czasy jak jest chłodno zauważyłęm ze po odpaleniu silnika przez jakas minitue wyraźnie słychac zawory w samochodzie słychac jak stukaja. auto zalene jest mineralnym olejem luzy ustaiwane na wiosne. Czym to może być spowodowane?? Silnik zimny a olej gęsty?? stąd stuki zaworow?
Dokładnie gęsty olej, zalanie silnika półsyntetykiem/syntetykiem powinno co nieco poprawić w tej kwestii.
Co do samego klepania zaworów problem nie dotyka każdej D15, a taka teoria to jakaś herezja, nie mniej jednak blisko dwudziestoletni silnik bez hydrauliki (w hydraulice dla odmiany potrafią cykać popychacze), jeżdżony na kiepskich olejach i mający swój przebieg ma pełne prawo klepać i można to traktować jako zużycie eksploatacyjne. Zmień olej, dla pewności sprawdź luzy (chociaż stawiam, że i tak nic to nie da skoro kilka tys. temu były sprawdzane) jeźdź wozem i głowy sobie tym nie zaprzątaj, od klepiących na zimnym zaworów nikt silnika jeszcze nie zajeździł, a z taką przypadłością możesz dołożyć kolejne tysiące kilometrów bez żadnego fuck upa ze strony głowicy.
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#15

Post autor: K23 »

D15 mi piło olej mineralny i to miało. Teraz D16 nie pije oleju, full syntetyk zalany i też po odpaleniu przy tych temperaturach sobie chwilę poklepie. Zawory niby ustawione przez speca.
Ja się tym staram nie przejmować, a jak odpalam po 2-3 dniach stania to w miarę możliwości pozwalam żeby tą minutę sobie pochodził na postoju, a jak ruszam broń boże nie przekraczam 3k RPM aż nie złapie optymalnej temperatury.
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#16

Post autor: Zientas »

dzieki za odpowiedzi. niestety minerał musi być bo i tak swoje łyknie hanka. niepałuje hanki dopoku niema 90 stopni. a zaworów niebd wymieniał:P szkoda kasy padnie to sie cos nowego wstawi:) napewno nie d15 hehe
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#17

Post autor: K23 »

Klepaniem się nie przejmuj, jeszcze nikomu od tego silnik nie eksplodował. (chyba :D )
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#18

Post autor: Zientas »

niby nie ale wiesz jak to jest hanka bardziej sluży mi do jazdy z przyjemnoscią dla relaksu a nie jak jakies stare VW T4 wół roboczy. kazde stukanie klepanie odrazu daje do myslenia:P
trolulool
Berbeć
Posty: 21
Rejestracja: sob 02 paź 2010, 14:23:19
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

#19

Post autor: trolulool »

zakupiłem nie dawno nastepną hanie z silnikiem d16z9 i wyregulowałem zaworki ale nadal słychać że coś klepie a najgorzej jak sie wciska gas na niskich obrodach trochę drażniący temat ale czy to normalne?? myślałem tez że to pęknięty kolektor wydechowy ale nie ma przedmuchu nigdzie ma ktoś tak ?? :furious:
ODPOWIEDZ