Zniszczona szyba

Czyli jak zadbać o piękny wygląd
Lepatryq
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:24:12
Lokalizacja: Lubelskie

Zniszczona szyba

#1

Post autor: Lepatryq »

Witam! W mojej hondzie którą niedawno kupiłem na całej szybie w trakcie jazdy pod słońce widać gęsto kropeczki które są małymi odpryskami od strony zewnętrznej. Jest to mocno uciążliwe. Jest to mój pierwszy samochód dlatego nie mam pojęcia jak to ugryźć. Czy w warunkach domowych jest możliwa naprawa takiej szyby? Jeżeli nie, to ile może wynosić jej naprawa w serwisie o ile jest w ogóle możliwa?
Olek60

#2

Post autor: Olek60 »

szlif, ale chyba mało kto się tego podejmuje, z resztą jest to wbrew 'sztuce' bo nikt idealnie nie przeszlifuje szkła i porobią się miejsca gdzie będzie nie równo, przez to złe przebijanie się światła albo nawet coś w rodzaju soczewki :) lepiej kupic nową, coś koło 300-400zł
Lepatryq
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:24:12
Lokalizacja: Lubelskie

#3

Post autor: Lepatryq »

Dodatkowo wycieraczki mogą nierówno po takim zabiegu zbierać ponieważ szlif będzie nierównomierny. Tyle przynajmniej wyczytałem. No nic, miałem nadzieje na jakieś magiczne domowe sposoby. Muszę czekać aż stanie się "coś" co zmusi mnie do wymiany szyby;)
Awatar użytkownika
jasiu0997
Podwójny As
Posty: 215
Rejestracja: sob 26 cze 2010, 22:32:46
Lokalizacja: Bytów

#4

Post autor: jasiu0997 »

można kupić pastę do polerowania szyb. te małe ryski zlikwiduje :)
Lepatryq
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:24:12
Lokalizacja: Lubelskie

#5

Post autor: Lepatryq »

Ryski owszem, ale wydaje mi się, że w moim przypadku nie pomoże ponieważ u mnie nie ma rysek tylko malutkie kraterki tak jak od uderzenia kamieniem. Dziwie się, że tak ich gęsto, ale cóż...
ygor
Forumowy As
Posty: 188
Rejestracja: wt 30 mar 2010, 13:29:15
Lokalizacja: Wwa

#6

Post autor: ygor »

mozna tez przy nastepnym oc wykupic pakiet szyby czy jakos tam , odczekac pare miesiecy , okryc czyms reszte auta i wykonac rzut kamieniem ... wyobraz sobie jakie to musi byc przyjemne rzucic w swoje auto kamieniem :) wreszcie bym sie zemscil za te wszystkie krzywdy ...
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#7

Post autor: K23 »

ygor pisze:mozna tez przy nastepnym oc wykupic pakiet szyby czy jakos tam , odczekac pare miesiecy , okryc czyms reszte auta i wykonac rzut kamieniem ... wyobraz sobie jakie to musi byc przyjemne rzucic w swoje auto kamieniem :) wreszcie bym sie zemscil za te wszystkie krzywdy ...
Niestety dzięki tego typu akcjom już nie jest tak łatwo mieć to ubezpieczenie w pzu. Miałem przez rok, potem chciałem przedłużyć i pani powiedziała mi, że przykro jej, ale teraz nie dają już po prostu, tylko każdy przypadek jest rozpatrywany przez kogoś tam. Podobnież była taka niesamowita szkodowość. :huh: No ale jak to w Polsce, każdy jak może to robi wała. ;)
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#8

Post autor: ceelx »

jeden odpryk czy dwa mozna zrobic u szybiarzy. koszt zalepienie to ok 50pln., ale jak ich jest duzo, to juz bardziej oplaca sie wsadzic nowa szybe.

jesli chodzi o ryski to najprostrzym i najtanszym srodkiem jest pasta do zebow :D
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#9

Post autor: K23 »

ceelx pisze: jesli chodzi o ryski to najprostrzym i najtanszym srodkiem jest pasta do zebow :D
To znaczy? :kid:
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#10

Post autor: ceelx »

pasta do zebow ma podobne dzialanie jak jakas pasta do polerowania.
nie kosztuje duzo i nie zmatowi szyby ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#11

Post autor: K23 »

ceelx pisze:pasta do zebow ma podobne dzialanie jak jakas pasta do polerowania.
nie kosztuje duzo i nie zmatowi szyby ;)
Czyli normalnie na szmatkę i jazda?
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#12

Post autor: ceelx »

gabeczka i jazda ;)
pozniej tylko splokujesz i wszyyystko widzisz ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#13

Post autor: K23 »

Ok, zrobię testy w wolnej chwili z ciekawości. ;)
Lepatryq
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:24:12
Lokalizacja: Lubelskie

#14

Post autor: Lepatryq »

Dokładnie, pasta do zębów to nic innego jak pasta polerska z dodatkiem "smaczku". Poleruję w ten sposób bardzo wiele rzeczy, od plastików przez metal aż do szkła. Metoda sprawdzona i skuteczna. Z moimi kraterami chyba jednak nic się nie da zrobić :dry:
Awatar użytkownika
jasiu0997
Podwójny As
Posty: 215
Rejestracja: sob 26 cze 2010, 22:32:46
Lokalizacja: Bytów

#15

Post autor: jasiu0997 »

a ma może ktoś możliwość porównania pasty do polerowania szyb "takiej specjalne" a pasty do zębów?

a pastę do zebów można używać za pomocą polerki sam. ?? aha i czy na mokro czy na sucho samą pastą??
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#16

Post autor: ceelx »

:] a zeby tez myjesz na sucho ?? :laugh:
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
TRANSPORTER

#17

Post autor: TRANSPORTER »

spróbować nigdy nie zaszkjodzi ale z tego co mi wiadomo to pasta do zębów spowoduje że szyba nie bedzie ci tylko parować,dla mnie to jest mit,i raczej bym tego sposobu bym nie zastosował,tylko bym niepotrzebnie szybe umazasł :D
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#18

Post autor: grrruby »

od zewnątrz to akurat se może parować :D jeśli zostawisz przykładowo na okularach praktycznie nie widoczną cienką tylko warstewkę pasty - możliwe że nie będą parować. Pamiętam jak strzelając się w ASG wiecznie nam parowały okulary i smarowaliśmy od środka pastą do mebli, potem trzeba było chwilę odczekać i zetrzeć do sucha :D zostawiała powłokę i przez jakiś czas nie parowały :) Ale takie manewry z szybą (zresztą konieczne od środka jeśli miałaby nie parować) hm - powodzenia.

W każdym razie czytałem gdzieś, że pasty do usuwania rys również tworzą "soczewkę", co może w skrajnych przypadkach być niebezpieczne. Myślę, że z pastą do zębów jest podobnie :)

Mam do wypolerowania jeden mały plastik - spróbuje pastą do zębów :P
Lepatryq
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:24:12
Lokalizacja: Lubelskie

#19

Post autor: Lepatryq »

Nie ma się czego obawiać, kilka dni temu najpierw umyłem szybkę z kurzu, potem walnąłem trochę pasty do zębów i gąbeczką okrężnymi ruchami przeleciałem kilka razy. Wydaje mi się, że jest lepiej, ale to tylko subiektywne odczucia. Poza tym myślę, że aby uzyskać dobry efekt trzeba by trochę popracować nad tym. U mnie to trwało ok 15-20min.
Co do plastkiów to ja osobiście polerowałem pastą wiele szybek od wierz/wzmacniaczy itp. Jest z tym trochę pracy, ale efekt jest super

Uwaga! Nie stosować na lakier! Dla testu troszkę po lakierze pokręciłem i okazało się, że się zmatowił.

Edit: Właśnie przyszło mi na myśl, że to zmatowienie to może wina gąbeczki. Polerowałem taką zwykłą do naczyń, tą twardszą stroną.
ODPOWIEDZ