Czym zakryc rysy na aucie ?

Czyli jak zadbać o piękny wygląd
zonk
Podwójny As
Posty: 221
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 23:51:08
Lokalizacja: 3city
Wiek: 39

Czym zakryc rysy na aucie ?

#1

Post autor: zonk »

Witam,
moja wspaniała 2 polówka zima odśnieżała sobie auto ze śniegu...łopatą do śniegu...

Teraz jak auto umyte widać od groma takich rys i przetarć na aucie...prawie na każdym elemencie... auto jest granatowe wiec jak się umyje to wszystko widać...

Czy jest jakiś preparat, czy coś co pozwoli zakryć te rysy? Czy pozostaje tylko lakierka auta...


Kiedyś słyszałem o jakimś mazaku co zakrywa rysy i nawet ostatnio widziałem go w reklamie w TV mango czy coś ... ja w takie rzeczy niewierze ale może się to sprawdza?

Jakieś porady odnośnie usuwania rys?
crony
Forumowy As
Posty: 158
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 18:16:38
Lokalizacja: hondawschod.pl
Kontakt:

#2

Post autor: crony »

Zalezy jak glebokie rysy, niektore mozna spolerowac samemu recznie pasta tempo lub mechanicznie ale to juz trzeba miec dozwiadczenie, najlepiej oddac w rece doswiadczonego lakiernika, on poradzi czy da rade spolerowac czy trzeba malowac
zonk
Podwójny As
Posty: 221
Rejestracja: ndz 01 paź 2006, 23:51:08
Lokalizacja: 3city
Wiek: 39

#3

Post autor: zonk »

niektóre są cienkie mało wbite w lakier a na masce np. jest taka rysa ze szkoda gadać...

czyli raczej samemu nie zadziałamy za dużo...?
Bushid0

#4

Post autor: Bushid0 »

zdziałasz pasta tempo i jazda starą skarpetą ;) zobacz tam gdzie masz małe ryski umyj auto , daj cienka warstwę pasty , i okrężnymi ruchami "ścieraj" ją najlepiej skarpetą i zobacz czy coś daje ...
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#5

Post autor: Kondraczek »

Te małe rysy zetrzesz pastą polerską tak jak już napisali, a te głębsze po spolerowaniu możesz spróbować woskiem koloryzującym zaatakować
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#6

Post autor: CYkada »

drobne powieszchniowe rysy usuniesz polerką i/albo woskiem koloryzującym, na glebokie nie ma rady, tzn mozna sie bawic w jakies kredki cuda, ale efekt bedzie i tak chujowy, albo naklejuc stikera, albo pomalowac...
bonio89
Berbeć
Posty: 48
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 08:00:40
Lokalizacja: Szczecin

#7

Post autor: bonio89 »

spróbuj szpon koloryzujący i pastę t-cut color fast (okv40 zł za oba). Drobnicę na pewno usunie:)
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#8

Post autor: grrruby »

nie kupuj tempo :furious:

http://www.autokosmetyki.pl/abel_auto_e ... ,p107.html

bardzo dobra pasta :gunsmilie: mała tubka, raczej na nie wielkie ilości (auta tym nie spolerujesz, a szkoda) i na pojedyncze rysy jest naprawdę dobrym sposobem ;) gdzieś ktoś pisał w komentarzach, że udało im się usunąć rysę do podkładu (!) a innemu znowu z szyby ;) pasta na "naprawia" lakier zamiast go ścierać ;) poczytaj ;)
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#9

Post autor: CYkada »

grrruby pisze:pasta na "naprawia" lakier zamiast go ścierać
wgnioty tez wyciąga? bo mam drzwi do wymiany, moze warta tą paste kupic...
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#10

Post autor: grrruby »

na naprawia heh, ale po polskiemu napisałem...

dobra, pośmialiśmy się, ale poczytaj jak działa ta pasta ;) ja to potwierdzam :] chociaż badań nie robiłem.

a na wgnioty masz sposób na forum podany - uchwytem do nawigacji :P
23macieja

kontrast

#11

Post autor: 23macieja »

Nie chcialem zakladac nowego tematu. dokupilem lakier do hanki i spryskalem na elemencie gdzie mial duzo rys. teraz mam matowa czesc a reszta bluszczaca wie ktos jak to zniwelowac?
RaFiiEG3
Berbeć
Posty: 41
Rejestracja: pt 24 gru 2010, 22:26:43
Lokalizacja: Łask

#12

Post autor: RaFiiEG3 »

mi na takie coś trochę pomogła polerka ale widać przetarcia było. jak nie to musisz bez barwnym prysnąć i już..
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#13

Post autor: młody »

Panowie, przecież to jest normalne, że pasta polerska wam nie usunie WSZYSTKIEGO tak, że będzie jak nowe ... otwórzcie oczy :)
to moze i usunie jakies drobne rysy, ale ciężko bedzie jakąkolwiek pastą usunac jakies wieksze troche zagłębienia, tempo również nie polecam, kiedys równiez potrzebowałem pasty polerskiej i jezdzilem po stacjach i pytałem, kupilem chyba najtansza wtedy AUTOMAX czy cos takiego ( niby tania, ale nie pozostawia NICZEGO na lakierze), polerowałem klosz i usuwałem DROBNE rysy z auta .. wtedy zadziała, do tego te pasty właśnie służą
Dj Diablo
Potrójny As
Posty: 473
Rejestracja: sob 07 sie 2010, 20:29:14
Lokalizacja: Pcim

#14

Post autor: Dj Diablo »

młody pisze:Panowie, przecież to jest normalne, że pasta polerska wam nie usunie WSZYSTKIEGO tak, że będzie jak nowe ... otwórzcie oczy :)
to moze i usunie jakies drobne rysy, ale ciężko bedzie jakąkolwiek pastą usunac jakies wieksze troche zagłębienia, tempo również nie polecam, kiedys równiez potrzebowałem pasty polerskiej i jezdzilem po stacjach i pytałem, kupilem chyba najtansza wtedy AUTOMAX czy cos takiego ( niby tania, ale nie pozostawia NICZEGO na lakierze), polerowałem klosz i usuwałem DROBNE rysy z auta .. wtedy zadziała, do tego te pasty właśnie służą
zgadzam sie z tym automax usuwa rysy i robi robote :-)
Sajmon_LP
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: śr 07 lip 2010, 21:28:19
Lokalizacja: Poznań

#15

Post autor: Sajmon_LP »

Polecam Meguiars 105 usuwa drobne rysy oraz swirle i hologramy, nastepnie finisha czyli Meguiars 205, dobrze potem nałozyć np black hole na wyciaganie głebi kolorów z ciemnych lakierów, i na sam koniec twardy wosk dodo juice blue velvet ;]
KONGRES NOWEJ PRAWICY !
Precz z bandą czworga ! :)
--
www.facebook.com/MojeCzteryKolka
Styler

#16

Post autor: Styler »

A czy jest coś takiego jak lakier w sztyfcie? Mam obicia lakieru aż do podkładu, Lakier czarny a podkład biały...
malykciuk
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: sob 10 lip 2010, 15:54:51
Lokalizacja: łódzkie

#17

Post autor: malykciuk »

są takie malutkie buteleczki (jak do pzaznokci) do zaprawek
dobierasz swój kolor i jazda
Styler

#18

Post autor: Styler »

Wiem, z pędzelkiem, mam takie, ale pędzelek mi nie odpowiada. Chodzi mi o coś takiego a'la flamaster, marker... Nie wiem czy w ogóle coś takiego istnieje, ale dobrze by było ;)
malykciuk
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: sob 10 lip 2010, 15:54:51
Lokalizacja: łódzkie

#19

Post autor: malykciuk »

są takie kredki ale nie wiem czy działa. kupiłem paste/wosk koloryzujący z taka kredką w zestawie ale nie używałem.
jutro może jak będe miał siłe to przetestuje
a jak masz czarny lakier to użyj czarnego foliopisu ;)
ODPOWIEDZ