Resztka kleju na desce

Czyli jak zadbać o piękny wygląd
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

Resztka kleju na desce

#1

Post autor: Proste71 »

Witam, jak można usunąć resztkę kleju z deski rozdzielczej na wysokości pasażera ? Jst to pozostałość po uchwycie na telefon. Pastą TEMPO nie schodzi nawet trochę, a mega szpeci wnętrze auta :/ . Dzięki z góry.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#2

Post autor: BartekGib »

Wszelkiej maści delikatnie rozpuszczalnikiem, benzyną ekstrakcyjną - próbowałeś ? ? ? Pasta TEMPO tu nie pomoże kolego :) Rozpuszczalnik ftalowy może pomóc.

Najlepiej delikatnie się z tym obchodząc nasączyć ten klej rozpuszczalnikiem i próbować również delikatnie nożykiem zdzierać. Najważniejsze, oby nie był to agresywny klej wchodzący w reakcję w powierzchnią do której się klei bo wtedy pozamiatane .... Pożycz też od kogoś opalarkę i również DELIKATNIE się obchodząc w temperaturą i nagrzewaniem nożykiem starać się po podgrzaniu odszczypywać.

Jak nie pójdzie to jakiś specjalistyczny zmywacz do kleju ale to już musisz dobrać bo tego również jest mnóstwo a deska rozdzielcza to specyficzny materiał.

Najbezpieczniejszy sposób to wrzątek, jakiś detergent do tego typu płyn do mycia naczyń, gąbka do naczyń z szorstką częścią i mozolna praca ....

Po wszystkim (jak już zejdzie) radzę wymyć dobrze ten element deski, psiknąć PLAK'iem i po sprawie.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Proste71
Obeznany
Posty: 120
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 12:12:03
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post autor: Proste71 »

Niczym mocniejszym nie próbowałem, bo boję się, że zeżre mi to deske i zostawi wybalkniętą plamę, ale wypróbuje sposoby jakie mi doradziłeś, DZiĘKI !
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#4

Post autor: BartekGib »

Nie ma za co :)

Jak mówię - sposobów jest kilka, ale co kolejny to bardziej inwazyjny i trzeba uważać na jego działanie. Ale inaczej nie zawojujemy :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
SiVy
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: ndz 01 mar 2009, 22:33:45
Lokalizacja: Wielgie/Włocławek
Kontakt:

#5

Post autor: SiVy »

tar and glue remover firmy shiny garage sobie poradzi i nie zniszczy deski.

dostępny na all4auto

http://www.all4auto.pl/shiny-garage-ora ... -p469.html
Części Honda OEM, markowe zamienniki. Zapraszam
SawikOSG
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: sob 02 mar 2013, 10:13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6

Post autor: SawikOSG »

Pasta do rąk, troche wody i szczotka ostra do rąk i jechane :D u mnie zeszło i nic nie uszkodziło
ODPOWIEDZ