Zamaskowanie dziury na desce

Czyli jak zadbać o piękny wygląd
bartekc
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 sie 2011, 12:42:25
Lokalizacja: xxx

Zamaskowanie dziury na desce

#1

Post autor: bartekc »

Otóż na desce mam dwie dziurki po śrubkach. Prawdopodobnie wcześniej było w tym miejscu cb radio. Chciałbym się ich jakoś pozbyć i żeby wyglądało to jak by nigdy nic tam nie było. Macie jakieś pomysły. Poniżej zdjęcie wkręconych śrub w deskę.
http://img19.imageshack.us/img19/7119/pyt1.jpg
Pio

#2

Post autor: Pio »

Ale boli w galy :( Ja procz wymiany deski nie mam pomyslu. Aczkolwiek po wykreceniu ich beda male fi dziorki, wiec mozesz pobawic sie w stopy roznych plastycznych materialow typu "spawy" do winigamu itp. Duzo kolorow bedziesz mial do wyboru. Pozniej juz tylko w twoich umiejetnosciach plastycznych los pozostaje;)
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#3

Post autor: K23 »

Zmiana deski, lub zaszpachlowanie tego i flokowanie, ale to już droższa zabawa. Deska czarna o ile dobrze widzę? Szarą kupi się za grosze, z czarną może być ciężej.
Pio

#4

Post autor: Pio »

Ja slyszalem ze flokowanie nie jest takie drogie jezeli element dostana odrazu do lapy a nie beda musieli tego sami detonowac. Lecz jakie ceny to faktycznie nie wiem. W kazdym badz razie taniej nowa deske kupisz
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#5

Post autor: Bandit_PL »

Ludzie nie chce nic mowic ale jak czasami radę dacie to się człowiek pfoddaje... Wymiana deski?? Ej ja to wogóle auto całe radzę. A Ty facet sie nie łam bo mialem identyko problem i w tym samym miejscu. Wykaz się zdolnościami plastycznymi, ja to miejsce potraktowałem szpachla, delikatnie zrobiłem igła coś podobnego do struktury takie wzorki, potem delikatnie papierem i delikatnie nanosilem farbę czarny mat w sprayu. Potem plak i zapewniam Cię że nie znalazł byś tego miejsca jak bym nie pokazał. Trochę własnych pomysłów ludzie i kreatywności a nie od razu wymiana.
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#6

Post autor: GrzechuSuli »

Bandit_PL pisze:Ludzie nie chce nic mowic ale jak czasami radę dacie to się człowiek pfoddaje... Wymiana deski?? Ej ja to wogóle auto całe radzę. A Ty facet sie nie łam bo mialem identyko problem i w tym samym miejscu. Wykaz się zdolnościami plastycznymi, ja to miejsce potraktowałem szpachla, delikatnie zrobiłem igła coś podobnego do struktury takie wzorki, potem delikatnie papierem i delikatnie nanosilem farbę czarny mat w sprayu. Potem plak i zapewniam Cię że nie znalazł byś tego miejsca jak bym nie pokazał. Trochę własnych pomysłów ludzie i kreatywności a nie od razu wymiana.
Otóż to :kid:
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#7

Post autor: grrruby »

Bandit prosiłbym o nazwę, jakiej szpachli i jakiej farby użyłeś ;)
bartekc
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: pn 08 sie 2011, 12:42:25
Lokalizacja: xxx

#8

Post autor: bartekc »

Bandit_PL pisze:Ludzie nie chce nic mowic ale jak czasami radę dacie to się człowiek pfoddaje... Wymiana deski?? Ej ja to wogóle auto całe radzę. A Ty facet sie nie łam bo mialem identyko problem i w tym samym miejscu. Wykaz się zdolnościami plastycznymi, ja to miejsce potraktowałem szpachla, delikatnie zrobiłem igła coś podobnego do struktury takie wzorki, potem delikatnie papierem i delikatnie nanosilem farbę czarny mat w sprayu. Potem plak i zapewniam Cię że nie znalazł byś tego miejsca jak bym nie pokazał. Trochę własnych pomysłów ludzie i kreatywności a nie od razu wymiana.
Niezły magik z Ciebie. Ale pomysł super. Przyłączam się do prośby o podanie jakiej szpachli i jakiego spraya użyłeś.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#9

Post autor: Laskosz »

Ja też tak robiłem jak Bandit napisał, niby nie w hondzie ale wyszło.
Jakakolwiek szpachla do plastików i byle jaki sprej byle kolor pasował
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#10

Post autor: Bandit_PL »

Nie martwcie się nic specjalnego, naprawa wyniosła mnie z 25zł. Szpachla do plastiku trotona chyba za 10zł , taka plastyczna bardziej. Spray to był chyba motip vinyl tez z 15 zł. Co prawda przeklinałem i poprawiałem ze 3 razy ale wyszło elegancko. Miejsce do okola okleiłem zeby nic tam więcej nie pomalować niż potrzeba, w malutkich ilościach nanosiłem szpachlę, trochę modelowania, tarcia papierem i wyszło super. na koniec delikatnie sprayem tak z wyczuciem potem znowu bardzo bardzo drobnym papierem wodnym żeby okolice i miejsce zmatowić by się nie rzucało w oczy, plak i masz gotowe:)
Awatar użytkownika
SiVy
Obeznany
Posty: 111
Rejestracja: ndz 01 mar 2009, 22:33:45
Lokalizacja: Wielgie/Włocławek
Kontakt:

#11

Post autor: SiVy »

Bandit_PL pisze:plak i masz gotowe:)
bez plaka operacja by sie nie powiodła hehe :)
Części Honda OEM, markowe zamienniki. Zapraszam
SawikOSG
Berbeć
Posty: 38
Rejestracja: sob 02 mar 2013, 10:13:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

#12

Post autor: SawikOSG »

Jakaś mała naklejka ? Mały emblemat metalowy ? Dziur by nie było, szpachli też, a może by ładnie wyglądało :)
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#13

Post autor: GrzechuSuli »

Lepiej nie szpecić wnętrza :-)
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#14

Post autor: Grzybohun »

Bandit, jesli możesz wrzuć fotki jak wyglądało przed i po, ok?:)
FlyKamil
Podwójny As
Posty: 274
Rejestracja: pt 18 sty 2013, 16:08:34
Lokalizacja: Polkowice

#15

Post autor: FlyKamil »

Emblemat tajper przykleic :D
mes
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 00:43:30
Lokalizacja: Złotów

#16

Post autor: mes »

Można też zrobić odlew struktury deski przy pomocy silikonu, albo jeszcze szybciej, od tapicera poprosić o skrawek sztucznej skóry / skaju. Tym docisnąć szpachlę, płynną skórę, silikon - co kto położy na dziurki, a potem motip vinyl spray, albo VHT vinyl. Albo pójść z dziewczyną do INGOLTa i kupić za kilka zł lakier do paznokci :P
ODPOWIEDZ