Wypranie środka

Czyli jak zadbać o piękny wygląd
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

Wypranie środka

#1

Post autor: niuniexPL »

Jakich kosmetyków mam użyć do wyprania wnętrza samochodu? Normalnym płynem z wodą? Chcę wyszorować wykładzinę, fotele i tylną kanapę... Są jakieś specyfiki w przystępnej cenie?
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#2

Post autor: Laskosz »

Jak tapicerka nie jest mocno zabrudzona to zwykły płyn do dywanów z wodą tylko nie przesadzać z moczeniem. Delikatnie spryskać i wciągnąć odkurzaczem. A na gorsze zabrudzenia jest pełno różnych pianek, odplamiaczy i płynów. Znam jeden świetny za niecałe 7zł ale nie pamiętam nazwy. Musiałbym sprawdzić
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#3

Post autor: Zientas »

to sprawdz bo mnie tez na wiosne to czeka:P
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Post autor: Piterex »

Jak chcesz mieć dobrze zrobione. Na cacy to możesz zawsze ściągnąć materiał z foteli i tylniego oparcia i wyprać w pralce albo ręcznie. A co do siedziska to chyba metodą ręczna jedynie ,ale nie jestem pewien być może da się też zdjąć.
Zientas
Potrójny As
Posty: 372
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 14:02:05
Lokalizacja: Żory

#5

Post autor: Zientas »

z fotelami tak zrobilem ale sa miejscami tylko umazane a nieoplaca sie zas zdejmowac calego materialu;p
Awatar użytkownika
Piterex
Podwójny As
Posty: 287
Rejestracja: wt 22 mar 2011, 22:18:42
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post autor: Piterex »

a to co innego, no a swoja drogą też bym chciał wiedzieć czym można dobrze wyprać dywan
bo do pralki go nie zmieszczę :laugh:
Awatar użytkownika
Walnuts.inc
Nałogowiec
Posty: 896
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 09:31:31
Lokalizacja: Opolskie

#7

Post autor: Walnuts.inc »

Do wanny chama i ręczne pucowanie.
Cry "Havoc!" and let slip the dogs of war.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#8

Post autor: Laskosz »

Tak wygląda ten specyfik
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ja tego zawsze używałem do podsufitek zamszowych. Zmieniały kolor jak na reklamach Vanisha :gunsmilie: i do mocniejszych brudów na siedzeniach. A dywan można byle czym czyścić. Tylko trzeba mieć jeszcze odkurzacz dobrze ciągnący wodę
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#9

Post autor: niuniexPL »

Dzięki za pomoc :) chodzi mi głównie o dywan bo uwalony jest, że hoho ;)
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#10

Post autor: Grzesieek »

Ja u siebie dywan "prałem" w taki sposób, że go wyciągnąłem z auta, odkurzyłem i szorowałem przy pomocy starej firanki (serio dobry patent, ładnie wciąga wszelki syf) i płynu do tapicerki kupionego na Bliskiej, bodajże Plak do tapicerki. Dywan po tym zabiegu jak nowy. Unikałbym zbytniego moczenia tego dywanu, bo po pierwsze średnio to schnie, a po drugie nie wiem czy nie wyprostuje to w pewnym stopniu tych wszystkich tych zagięć. Reszta rzeczy typu obicie foteli i kanapy, albo to coś z bagażnika śmiało do pralki.
CYkada
Nałogowiec
Posty: 820
Rejestracja: sob 22 maja 2010, 22:53:50
Lokalizacja: poznan

#11

Post autor: CYkada »

Ja za 5dyszek pożyczyłem kerszer do prania tapicerki od znajomego i całe auto sobie zrobiłem.
Awatar użytkownika
grrruby
Nałogowiec
Posty: 837
Rejestracja: sob 19 lut 2011, 00:49:19
Lokalizacja: Gorlice/Rzeszów

#12

Post autor: grrruby »

a ja kupilem 2 opakowania pianki K2 TAPIS i czysci genialnie ;) na fotele plus kanapa wystarczaja dwa opakowania, na dywan bralbym jeszcze ze dwa. Usuwa tez mocneijsze zabrudzenia, np. z oleju, do tego czyscie rownomiernie. U nas w jednym miejscu gdzie piora tapicerki tez tym teraz piora - dawniej prali karcherem ;)
TRANSPORTER

#13

Post autor: TRANSPORTER »

wg mnie to to jest wyrzucanie pieniędzy w błoto pomimo ze to tylko 10 zl(ja bym wolał browarka kupić :D),bo te specyfiki usuwają brud z wierzchu a cały syf w fotelach zostaje chyba ze chcesz tylko odświeżyć tapicerkę,ja prałem karcherem z proszkiem firmy karscher i jak zobaczyłem co w tych fotelach siedziało to się zdziwiłem-żybura!!! ale po wyschnięciu nie dość ze miły zapaszek to na dodatek się zrobiły takie nieco sztywniejsze,osobiście nie polecam tych detergentów może któryś z kolegów posiada takie cudowne urządzenie i by ci pożyczył ,wystarczy kupić proszek i jazda.
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#14

Post autor: niuniexPL »

Hmm, popytam... Bo raczej kompresor 7 barowy nie da rady, co?
airman
Berbeć
Posty: 47
Rejestracja: wt 25 lis 2008, 15:44:32
Lokalizacja: Warszawa

#15

Post autor: airman »

Dywan prałem szczota ryżowa na trzepaku, woda z myjki. Wyszło luks. Nic się nie odkształciło.
Tapicerka prana gąbką i szczotką przy użyciu Wezyru do dywanów lub Vanisha, woda wyciągana odkurzaczem. Rezultat super. Bez odciągania wody z brudem, nie będzie takiego efektu z niczym. Na plamki jakieś doraźnie stosuje K2 Tapis, nawet daje radę.
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#16

Post autor: Paweł. »

Dziś czyściłem tapicerke tj: fotele, boczki drzwiowe, cały dywanik pod nogami płynem do prania FF i wygląda jak nowa wszystko się doczyściło.
Glodi
Podwójny As
Posty: 212
Rejestracja: czw 15 mar 2012, 20:24:15
Lokalizacja: WG-Sobolew

#17

Post autor: Glodi »

Polecam mix- persil gen+wanish+domestos:D jesli chodzi o dywanik i kanapy. Podsufitka-płyn do garów+mleczko Cif:D szczerze? troche szalone ale jakie czyste az po oczach daje:P
niuniexPL
Natchniony
Posty: 1940
Rejestracja: wt 09 sie 2011, 19:34:51

#18

Post autor: niuniexPL »

Czyli szczota i kilka płynów + woda i do roboty :)
marcindudek3
Pełnoprawny User
Posty: 59
Rejestracja: pn 19 gru 2011, 22:19:42
Lokalizacja: Gostynin

#19

Post autor: marcindudek3 »

Do prania samochodow polecam Viniet. Jak dla mnie nie ma lepszego srodka. wyzera brud elegancko. Jak pralem swojego sedana to wystarczylo spryskac elemnt ktory chcialo sie wyprac troche przetrzec ryzowka albo szmatka jesli plastik i wyciagnac odkurzaczem pioracym. i tapicerka jak nowa. U mnie w Gostyninie w mieszalni lakierow kosztuje to okolo 5zl za 0,5l ale efekty sa swietne. no i pachnie ladnie cytrynka. tylko na plastiki trzeba uwazac bo nieraz potrafi wezrec.
Pawelll
Forumowy As
Posty: 168
Rejestracja: śr 11 kwie 2012, 15:26:46
Lokalizacja: kg

#20

Post autor: Pawelll »

JA polecam vanisha do dywanów!
Na dywanie miałem plamy i zeszły elegancko :D
ODPOWIEDZ