TOW HOOK

wygląd zewnętrzny, tuning wizualny itd
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

TOW HOOK

#1

Post autor: GrzechuSuli »

Witam, ma ktoś z was u siebie tow hook'a? Potrzebne mi są jego dokładne wymiary, a najlepiej jego odrys na kartce lub coś takiego, ponieważ chciałbym go sobie zrobić samemu. Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
Awatar użytkownika
DoSeR
Podwójny As
Posty: 252
Rejestracja: wt 15 lis 2011, 21:23:08
Lokalizacja: Włocławek

#2

Post autor: DoSeR »

Obrazek
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#3

Post autor: GrzechuSuli »

Dzięki wielkie stary. Pozdro
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#4

Post autor: tsunami »

Tak odgrzebujac ten temat mam pytanie do GrzechuSuli jak zrobiles sobie samemu Toow Hoka jesli mozna wiedziec, chodzi mi o material i obrobke??

A jesli by ktos mogl prosil bym jeszcze o tak samo podane wymiary przedniego Hoka. Dzieki pozdrawiam :D
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#5

Post autor: GrzechuSuli »

Kupujesz aluminiową blachę o konkretnej grubości i dajesz do jakiejś znajomej ślusarni wraz z rysunkiem i chłopaki obrabiają:)
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#6

Post autor: tsunami »

A w ten sposob, myslalem ze sam postawnowiles to zrobic ;D a powiec jaka grubosc blachy wykorzystaels do swojego, i jakie to koszty zeby sie nie okazalo ze poruwnywalne z orginalem ;D
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#7

Post autor: GrzechuSuli »

Myślę, że 5mm to wystarczająco, choć widziałem też 8mm. Blache aluminiową to mi ziomek ze spawalni przyniósł za free, możesz też zrobić ze stalowej. Jak chcesz to zrobić samemu, to drukuj rysunek i zmierz czy wymiary na wydruku się zgadzają z podanymi, jeśli nie to edytujesz obraz i powiekszasz/zmniejszasz aż do skutku jak Ci się wymiary będą zgadzały. Później wycinasz, przykładasz do blachy i czymś obrysuj lub sprayem pociągnij i baw się z wycinaniem. proste odcinki szlifierką, kółka pobawić sie wiertarką i nawiercać raz koło razu, później wszystko ladnie wykończyć, pomalować i gotowe:D Troche zabawy jest, ale masz satysfakcję, że zrobiłeś go sam :flex:
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#8

Post autor: tsunami »

Bede probowal, brzmi zachecajaco. Przypomne sobie przyokazji troche obrobki recznej hehe
Jeszcze jak by ktos mial wymiary przedniego bym bym wdzieczny.

A co do malowania to pierw podklad i potem wybrany kolor? Bowiesz chodzi o to zeby sie to potem trzymalo jak nalezy. Masz moze fote swojego ciekaw jestem jak wyszlo...
Dzieki za info ;)
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#9

Post autor: GrzechuSuli »

pomalujesz wedle uznania, wiadomo, podkład swoje robi, ewentualnie proszkowo pomaluj jak masz gdzie, będzie trwalsze. nie mam foto.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#10

Post autor: BartekGib »

Takie coś to tylko proszkowo malować. Ja sam w ogóle ciekaw jestem jaki jest konkretny koszt z materiałem wyrobienia takie TOW HOOK'a metodą DIY. Ciekawe w ilu to się może zmieścić ....
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Cichacz
Forumowy As
Posty: 170
Rejestracja: czw 01 gru 2011, 19:39:22
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Post autor: Cichacz »

na pewno więcej niż kupno
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#12

Post autor: GrzechuSuli »

no nie wiem czy tak więcej, trzeba by sprawdzić ile taki kawałek aluminium kosztuje, później doliczyć malowanie i chyba tyle, bo takie najpotrzebniejsze narzędzia typu szlifierka, tarczę itp każdy w domu ma.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#13

Post autor: tsunami »

Mnie dosc mocno zaciekawil ten temat, juz nie mowie ze licze na to ze bedzie taniej niz kupiony orginalny Hoowk. Ale sama frajda zrobienia sobie go w domowym zaciszu.
Najgorzej trafic material bo zreszta sie jakos uporam :)

I licze ze ktos poda wymiary przedniego odrazu bym sobie dwa machnal...
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#14

Post autor: tsunami »

Znalazlem na allegro cos tego typu

http://allegro.pl/blacha-aluminiowa-ply ... 61452.html

sadzac po innych aukcjach gdzie maja juz gotowe stopy wychodzi na to ze nie bedzie to takie tanie
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#15

Post autor: Laskosz »

A jak tak z innej beczki. Ma ktoś problemy przy kontroli z tał hukiem ? Trzeba mieć wbity hak w dowodzie ? tak tylko z ciekawości chce wiedzieć
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#16

Post autor: tsunami »

No wsumie tez nad tym kiedys myslalem ale nie slyszalem nigdy zeby ktos mial problemy z dorabianym hakiem.
Ale ciekawi mnie co sie dzieje podczas wypadku jak przyjezdza policja czy w tedy wlasnie moze byc problem bo tak na codzien to bym sie nie spinal raczej...
tsunami
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: czw 03 maja 2012, 10:21:40
Lokalizacja: Krakow

#17

Post autor: tsunami »

Swojego czasu natknalem sie jeszcze na alegro na tego typu juz wyciety hook:

http://allegro.pl/tow-hook-honda-civic- ... 90808.html


W dodatku jest u nich opcja zrobienia na zamowienie wiec chyba nie oplaca meczyc sie samemu, bo wychodzi finansowo w normie ;)
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#18

Post autor: BartekGib »

Z tego co słyszałem no to skoro Tow Hook jest elementem wystającym poza obrysy samochodu bez homologacji etc. no to dowodzik leci - to jasne. Tylko to też kwestia policjanta, ale myślę, że 75 % się przyczepi.

A co do wypadku - sprawa może się mieć podobnie jak z zestawami Xenon HID - ktoś może śmiało Ciebie osądzić o celowe spowodowanie wypadku/kolizji z racji na fakt wyposażenia samochodu w nielegalny/niehomologowany zestaw oświetlenia w tym wypadku. Choć z drugiej strony wydaje mi się, że taki Two Hook co może spowodować ? Otarcie samochodu na parkingu ? Raczej nic więcej.

Raczej więcej kłopotu może być przy ubezpieczycielu jeżeli się dowie, że byłeś sprawcą kolizji a Twój samochód trochę pocharatał czyiś samochód przez wspomniany Tow Hook.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#19

Post autor: Grzesieek »

Pomijając całą bezsensowność tow hooka, to pewnie wykonanie go od podstaw z zakupem materiału, obróbką i malowaniem nie będzie tańsze, niż kupno gotowego (przy kombinowaniu na własną rękę nie masz dodatkowo pewności jak to będzie wyglądało).

I pewnie, że policja może się do tego przyczepić, tak samo jak do haka holowniczego.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#20

Post autor: BartekGib »

Ja też powiem szczerze, że na początku byłem ostro nakręcony na te tow hook'i ale po czasie sobie odpuściłem bo mi po prostu ... zbrzydły :) Zaburzają całą formę samochodu.

No i problematyka policji. Przez chwilę miałem pomarańczowe postojówki, przez chwilę miałem xenon, przez chwilę tablicę gdzieś za szybę włożoną ale - po co sobie robić problemy :) ? I podobnie doszedłem do wniosku względem tow hook'a :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
ODPOWIEDZ