Aliasy email

Tu zgłaszamy problemy oraz propozycje
Jeden bład/propozycja jeden temat.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Aliasy email

#1

Post autor: Pecado »

Doszły mnie słuchy, ze nie działaja aliasy email. Tu podziekowania dla BadColinsa.
Zgłosiłem sprawe do usługodawcy hostingowego. Czekam na jakies info.
BadColins
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 18:25:02
Lokalizacja: Olsztyn

#2

Post autor: BadColins »

Ale sprawa jest dziwna że od Ciebie Pecado, dochodzą maile a z innych kont na o2, wp już nie dochodzą :bored:
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Post autor: Pecado »

Własnie dostałem info, ze serwery pocztowe o2.pl oraz op.pl nie obługuja aliasów. W sensie poczta wysłana z konta aliasowanego jest blokowana.

Wracajac do tematu, poczta ode mnie dotarła do Ciebie, bo jest wyslana z konta (fizycznego) w domenie civic5g.pl (BTW, konto to obsługuje automatyczne powiadomienia o odpowiedziach na forum) . Ruch w obrebie domeny działa ok.

natomiast jak wysle maila na pecado@civic5g.pl (alias) to poczta nie dociera, a nie mam konta na o2 ani na op, tylko na gmailu. Wiec cos jest definitywnie nie tak.

A dostałes wczoraj maila z mojego słuzbowego konta ? (z duzym podpisem :D)
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Post autor: Pecado »

Z najnowszych informacji wynika , ze konta pocztowe w domenach o2.pl, gmail.com, op.pl nie obsługują wiadomosci przychodzacych z aliasu. Czy ktos moze sprawdzic konto w domenie wp.pl tlen itp ? Moze sie okazac, ze wiekszosc firm dajacych darmowe konta ma taka blokade i cały pomysł z aliasami jest o kant stołu.
BadColins
Forumowy As
Posty: 167
Rejestracja: wt 13 paź 2009, 18:25:02
Lokalizacja: Olsztyn

#5

Post autor: BadColins »

Pecado pisze:A dostałes wczoraj maila z mojego słuzbowego konta ? (z duzym podpisem :D )
Dostałem :D aż się przestraszyłem :) ale doszło bez problemu

BTW, mam też maila na Gmailu więc może najwyższa pora się tam przenieść ? Bo mam od dawna ale nie korzystam :/
ODPOWIEDZ