Obrazek w podpisie odsyłający pod adres www

Tu zgłaszamy problemy oraz propozycje
Jeden bład/propozycja jeden temat.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Obrazek w podpisie odsyłający pod adres www

#1

Post autor: Pecado »

Zauważyłem, że wielu z Was ma obrazki w podpisach. Najczęściej po kliknięciu na obrazek Waszą fura jestem odsyłany na strony hostujace obrazek, typu fotosik, imageshack itp.

Przedstawiam Wam sposób wykonania podpisu, który, po kliknięciu na obrazek odeśle usera pod adres www, np tematu o waszym projekcie .

W edycji własnego profilu w polu "Tekst podpisu" należy wkleić kod w/g schematu :

Kod: Zaznacz cały

[URL=http://adres_strony_gdzie_ma_odeslac_klikajacego][img]http://adres_strony_gdzie_jest_hostowany_obrazek.jpg[/img][/URL]
Aders obrazka musi wskazywać plik jpg a nie html !!!!
Uwaga !!

Podpis użytkownika jest oddzielany od treści posta za pomocą poziomej linii (zobacz jak jest u mnie ponizej).
Jesli w podpisie przed podanym kodem nie umieścicie pustej linii, na czarnych obrazkach moze pojawić sie uskok, spowodowany nałożeniem sie poziomej linii z obrazkiem.


Rozwiazaniem moze byc zastosowanie sztuczki, polegającej na umieszczeniu tekstu przed obrazkiem, np : Moj projekt <enter> a nastepnie kod podany powyzej.

W moim podpisie jest dodatkowo wstawiony w pierwszej linijce znacznik

Kod: Zaznacz cały

[you]
, który w miejsce słowa you wstawia nicka zalogowanego usera.

W razie pytan piszcie w tym watku, anie na PW. Postaram sie Wam pomoc w rozwiazaniu problemów.

Dla wyjasnienia wstawiam kod jaki mam u siebie :

Kod: Zaznacz cały

[b][you][/b] zobacz moje EH2 :
[URL=http://civic5g.pl/forum/viewtopic.php?t=296][img]http://civic5g.pl/forum/images/signatures/hanka_wew700.jpg[/img][/URL]
Efekt ponizej :
Ostatnio zmieniony sob 09 sty 2010, 00:48:55 przez Pecado, łącznie zmieniany 1 raz.
muzammil
Potrójny As
Posty: 472
Rejestracja: czw 05 cze 2008, 21:08:10
Lokalizacja: Słupsk/Gdańsk

#2

Post autor: muzammil »

to sie nazywa obsluga klienta :D
widze misiek ze nie pierwszy raz starasz sie pomoc userom w sposob lopatologiczny w sprawach informatycznych zwiazanych z forum. :thumbsup:
The Player

#3

Post autor: The Player »

Ja mam pytanko odnośnie mojego podpisu, dlaczego występują w nim dwa obrazki jeśli mam tylko jeden link? Dodam, że na innych forach tylko jeden występuje.
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#4

Post autor: molekss »

no ja mam taki podpisz wg schematu:
Obrazek

i niestety dalej mam problem z wyskakującym obrazkiem sygnatury i odsyłanej strony. czy to musi być tylko plik jpg?
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Post autor: Pecado »

The Player, bo masz dodany obrazek, a ponadto link do obrazka w podpisie. Kiedys była niedostepna funkcja dodawania obrazków i nie byla widoczan, a po przeniesieniu na nowy serwer właczyłem ponownie opcje umiesczania obrazka. Wystarczy ze klikniesz na usun obrazek, lub zlikwidujesz link w podpisie.

[ Dodano: Sob 09 Sty, 2010 ]
molekss, ogladałem dzis Twoj podpis i faktycznie dziwnie sie to zachowuje, masz mozliwosc konwersji tego png na jpg ?
The Player

#6

Post autor: The Player »

Dzięki Pecado.
molekss
Podwójny As
Posty: 236
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 11:01:39
Lokalizacja: Lubań (pomorskie)
Kontakt:

#7

Post autor: molekss »

Pecado pisze:[ Dodano: Sob 09 Sty, 2010 ]
molekss, ogladałem dzis Twoj podpis i faktycznie dziwnie sie to zachowuje, masz mozliwosc konwersji tego png na jpg ?
zmieniłem na format jpg i dalej to samo, na innych forach używam w formacie png i nie ma żadnych problemów :wacko: , nie wiem o co tu chodzi
umek

#8

Post autor: umek »

Dzieki men za takie info,teraz juz wiem jak to robic:)
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Post autor: Pecado »

umek pisze:Dzieki men za takie info,teraz juz wiem jak to robic:)
Twój podpis mowi co innego :) :happy:
umek

#10

Post autor: umek »

Ech i ach,odsyla do linku na stronie ale samego foto w podpisie brak.......Cos nie tak robie...Help?

edit: Ale jestem osioł,taka glupote przeoczylem:)Na spokojnie i jest juz ok.Takze senior Pecado wsjo haraszo:)Teraz juz ok? :flex: Ales mnie zmobilizowal do akcjii hehehehe:)
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Post autor: Pecado »

Uwaga !!

Podpis użytkownika jest oddzielany od treści posta za pomocą poziomej linii (zobacz jak jest u mnie ponizej).
Jesli w podpisie przed podanym kodem nie umieścicie pustej linii, na czarnych obrazkach moze pojawić sie uskok, spowodowany nałożeniem sie poziomej linii z obrazkiem.
Została wstawiona pusta linia pomiedzy znacznikiem podpisu, a obrazkiem, wiec problem powinien przestac wystepować.
Awatar użytkownika
mlynek
Obeznany
Posty: 115
Rejestracja: czw 15 sty 2009, 18:52:43
Lokalizacja: Mielec

#12

Post autor: mlynek »

Nie wiem czy tez tak macie ale teraz obrazki z podpisów wjezdzają na przyciski profil, pw, email, www
Modyfikacje ECU i wiązek elektrycznych.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Post autor: Pecado »

mlynek, dzieki. w operze faktycznie wystepował taki objaw. w firefoxie było ok. poprawiłem. Zamiast poziomej lini jest "szlaczek". teraz powinno grać
ODPOWIEDZ