czarna lista userów

Tu zgłaszamy problemy oraz propozycje
Jeden bład/propozycja jeden temat.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

czarna lista userów

#1

Post autor: Pecado »

W zwiazku z kolejnymi przypadkami oszustw (sprzedam/kupie) mam propozycje, ale chce poznac Wasze zdanie. Mam zamiasr załozyc specjalna grupę, w której bede umieszczal osoby, które nie wywiazały sie ze sprzedazy - dostały kase a towaru nie wysłały, unikają kontaktu.

osoba pokrzywdzona zgłasza nicka do mnie, ja dodaje do grupy nieuczciwa osobę. Po wyjasnieniu tematu osoba zostanie z grupy usunięta lub usunieta z forum.

grupa mogłaby sie nazywać "nieuczciwy sprzedawca" i wyrózniona jakims oczojebnym kolorem .

Co sądzicie ?
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#2

Post autor: Paweł. »

Jestem na tak ;)
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#3

Post autor: Grzesieek »

Ja też.
novi
Pełnoprawny User
Posty: 97
Rejestracja: pn 28 mar 2011, 18:12:24
Lokalizacja: Polska

#4

Post autor: novi »

Pecado pisze:grupa mogłaby sie nazywać "nieuczciwy sprzedawca" i wyrózniona jakims oczojebnym kolorem
Dokładnie... i pod nickiem, żeby to widniało na stałe. Nie będzie się nie dało zauważyć.
Awatar użytkownika
Grzybohun
Natchniony
Posty: 1659
Rejestracja: wt 07 maja 2013, 17:45:56
Lokalizacja: ze wsi Warszawa
Wiek: 30

#5

Post autor: Grzybohun »

Coś takiego jak ma Crox na ckpl? jestem za! może podkreślenie nazwy albo coś takiego. Tylko jak ktoś sobie założy powiedzmy 2 czy więcej kont to dobrze by było wrzucić na giełdzie dodatkowy dział (coś a'la feedback) gdzie każdy będzie miał swój temat z opisem na czym oszukał i dane kontaktowe żeby można było go rozpoznać pod inną nazwą
fotek100
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 26 mar 2013, 22:57:46
Lokalizacja: porajów

#6

Post autor: fotek100 »

zgadzam sie z pomyslem :) kolor musi byc oczojebny taka porzadna czerwien? mi sie kojazy jak cos widze na czrwono to ze uwaga na to cos/ kogos :) i zgadzam sie z Grzybohun94:) [quote="Grzybohun94"][/quote]Tylko jak ktoś sobie założy powiedzmy 2 czy więcej kont to dobrze by było wrzucić na giełdzie dodatkowy dział (coś a'la feedback) gdzie każdy będzie miał swój temat z opisem na czym oszukał i dane kontaktowe żeby można było go rozpoznać pod inną nazwą :gunsmilie:
hania ponad wszystko....
Awatar użytkownika
Etman
Nałogowiec
Posty: 512
Rejestracja: śr 20 kwie 2011, 16:21:44
Lokalizacja: Sochaczew/Warszawa

#7

Post autor: Etman »

Jesli takie osoby beda usuwane z forum, szybko założą nowe konto pod inntm nikiem i dalej będzie to samo. Jeśli jest to możliwe warto, alby obok niku jaki osoba miała, wpisywać ich adres/dane do korespondencji/nr konta etc, których tak szybko nie zmienią jak niku na forum. Wtedy każdy kupujący, przed przelewem sprawdzi dane osoby z czarną listą. Taki zabieg powinien ostro utrudnić zycie oszustom.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#8

Post autor: gruszecky »

Każdy kto upubliczni dane adresowe danego oszusta będzie miał większe nieprzyjemności ze strony policji niż ten delikwent. Nie wolno podawać do wiadomośći publicznej danych adresowych
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#9

Post autor: Davidho »

Dokładnie ...nie można tak po prostu ujawniać kogoś danych osobowych . Poza tym oszuści często podają nieprawdziwe dane ...prawdziwy jest tylko nr konta . A co do pomysłu "nieuczciwi sprzedawcy" to jestem za , może pozwoli niektórym zaoszczędzić pieniądze i nerwy .
Awatar użytkownika
Eipo
Pełnoprawny User
Posty: 69
Rejestracja: czw 23 lut 2012, 14:35:20
Lokalizacja: 3Miasto

#10

Post autor: Eipo »

dobry pomysł . :) można też zrobić co w stylu dobry sprzedawca od np 50 pozytywnych feedbecków ?
GrzechuSuli
Nałogowiec
Posty: 637
Rejestracja: śr 31 sie 2011, 17:49:24
Lokalizacja: Radom/Warszawa

#11

Post autor: GrzechuSuli »

Eipo pisze:dobry pomysł . :) można też zrobić co w stylu dobry sprzedawca od np 50 pozytywnych feedbecków ?
Dobrym sprzedawca jest nawet ten ktory sprzeda chocby 1 rzecz zgodnie z zasadami. Nie kazdy handluje na codzien czesciami, wiec wg mnie 50 to stanowczo za duzo.
Moja biała perełka
viewtopic.php?t=22221
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#12

Post autor: młody »

Po co kombinować z jakimś dobrym sprzedawcą ?
Tu nie chodzi o nagradzanie tytułami ludzi, którzy nie robią wałków - od tego jest allegro. Chcemy się pozbyć tych, co wystawiają przedmioty z podejściem krętacza i z zamiarem oszustwa.
Problem w tym, że z tego co pamiętam to nawet zaufani użytkownicy trochę kombinowali np w zamówieniach grupowych.
Pomysł dobry, ale trzeba to jakoś dopracować, bo tak jak pisali poprzednicy, że podanie prywatnych danych osobowych jest zabronione, a kombinatorzy będą i tak konta zakładać. Sami kupujący muszą o to zadbać i dopilnować. Ktoś kombinuje, nie ma postów, krótki staż na forum czy też nie chce wystawić przedmiotu na allegro ? NIE KUPUJĘ - proste.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Post autor: Pecado »

Etman pisze: szybko założą nowe konto pod inntm nikiem i dalej będzie to samo
nie bedzie to samo, bo nowi nie maja dostepu do działu sprzedam.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#14

Post autor: ceelx »

dobry pomysł ale mam jedno ale :D i nie, wcale sie nie czepiam :P
zamiast nieuczciwy sprzedawca winno być nieuczciwy kontrachent. Chyba nie trzeba wjaśniać dlaczego ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#15

Post autor: K23 »

Pecado bardzo dobry pomysł. Tylko, żeby potem nie było cyrków jak na ckpl z jednym wspomnianym tu userem, który miał i nadal ma wiele nie do końca wyjaśnionych sytuacji, a nierzetelnego sprzedawcę raz miał, raz mu zdejmowali, a wały szły cały czas.
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#16

Post autor: ceelx »

Nie wiem o kim ale sam dopilnuje ;) ban najwyżej co miesiąc ;)
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

#17

Post autor: MaciejWU »

Podpisuje sIe pod tym o czym mówicie.Jestem tez na TAK. :browarek1:
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
ODPOWIEDZ