Sprzedaż przez forum

Tu zgłaszamy problemy oraz propozycje
Jeden bład/propozycja jeden temat.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#21

Post autor: gruszecky »

poza towarem daleko odbiegającym od oferowanego
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
wojtu
Potrójny As
Posty: 449
Rejestracja: ndz 26 paź 2008, 16:34:33
Lokalizacja: Łódź

#22

Post autor: wojtu »

gruszecky pisze:jesteś w błędzie. Zobacz, ilu tu jest użytkowników, spędzają po 3h dziennie na forum i nikt im za to nie płaci. Co więcej, doskonale się przy tym bawią.
gruszecky, rozumiem ale co z tego że siedzi po 3 godziny na forum i to jeszcze za darmo? Całego Internetu i tak nie przeczytają ;)
Tu nie chodzi o to kto ile siedzi na forum, forum nie jest całym moim życiem i nie będę wszystkiego jemu poświęcał.
Co do moderatorów, jest nas kilku od długiego czasu, każdy z nas ma swoje obowiązki zawodowe i prywatne, a forum jest tylko dodatkiem, ostatnio dołączył Grzesiek i chyba jeszcze ktoś ale jak widać nie ma go już wśród nas ;) to wydaje się łatwe tylko z tej drugiej strony.
Najlepszym rozwiązaniem będzie automatyzacja procesu akceptacji ogłoszeń, tj. dodanie ograniczeń ze względu na liczbę postów i czas aktywności użytkownika na forum. Pecado jak znajdzie chwile pewnie spróbuje się tym zająć. W obecnym momencie temat wg mnie można odłożyć na jakiś czas.
To, że sprzedawcy oszukują użytkowników ma niewiele wspólnego z moderacją giełdy. Z tego co sprawdziłem kilku z ostatnio ujawnionych oszustów pisało w innych działach na forum, pewnie dla zwiększenia wiarygodności.
Jeszcze raz powtórzę, Każdy z użytkowników musi myśleć dokonując zakupów i zabezpieczać się tak aby nie paść ofiarą oszustów.
Nikt za was tego nie zrobi!
A czasem, w razie wątpliwości, może lepiej zrezygnować z zakupu "po okazyjnej cenie"
W.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#23

Post autor: Pecado »

do mnie coraz czesciej docieraja informacje o nieuczciwych sprzedajacych. równiez pooprzez oficjalne pisma z komend wojewódzkich.

jestem "za" ograniczeniem udostepnienia giełdy dla nowych.

mozna by wprowadzic nakaz wstawiania zdjęć wykonanych osobiscie (wiem, ze bedzie ciezko zweryfikować, ale jak ktos ma w aukcji 3-4 przedmioty a kazda fotka wykonana czym innym to tez w sumie podpada i sugeruje ze zdjecia sciagniete z neta.

dzis na tej podstawie skasowałem ogłoszenia darko667. fotki w ogłoszeniu z neta.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#24

Post autor: gruszecky »

Ty, jest taki program ,a MTV, catfish się nazywa, i tam sprawdzają czy na czatach typiary nie podają nie swoich fotek. Jest gdzieś w necie porównywarka fotek, wrzucasz tam fotkę i ten serwis/program przeszukuje cały internet żeby sprawdzić czy taka fotka jeszcze gdzies się pojawiła.
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#25

Post autor: Pecado »

images.google.com :] wyszukiwanie obrazem.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#26

Post autor: gruszecky »

o, to to, fajny gadżet! może się przydać ludziksonom
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#27

Post autor: Laskosz »

darko667 też wydawał mi się podejrzany. Dobrze Pecado że zareagowałeś. Jakaś plaga ostatnio wdarła się na to forum
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4496
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#28

Post autor: Grzesieek »

A ja właśnie kminiłem, dlaczego te ogłoszenia wylądowały w koszu :P
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#29

Post autor: Pecado »

ja tylko zweryfikowałem i wywaliłem, to chudy wykazał sie czujnością. :flex:
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#30

Post autor: Danio »

A może wprowadzić by tak że ogłoszenia mogą jedynie ludzie wprowadzać którzy mają minimum 50 postów i 100h na forum?
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#31

Post autor: gruszecky »

danio, jestes tu 1 rok i masz 1400godzin ale dla porównania ja jestem tu od 2009 roku i mam raptem 700godzin. To nie wyznacznik :gunsmilie:
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
szymonch3
Forumowy As
Posty: 195
Rejestracja: sob 12 sty 2013, 20:46:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

propozycja

#32

Post autor: szymonch3 »

proponował bym zmianę w regulaminie sprzedaży na forum. ze płatność tylko i wyłącznie poprzez pobranie, jesli sprzedający nie akceptuje tego to nie sprzedaje ! bo oszustów w ostatnim czasie się uzbierało ( a pro po tych typów wywalić ich z forum )
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#33

Post autor: Danio »

danio, jestes tu 1 rok i masz 1400godzin ale dla porównania ja jestem tu od 2009 roku i mam raptem 700godzin. To nie wyznacznik :gunsmilie:
Nie chodzi o to :)

Chodzi o to, że osoba która chce polecieć w chuja ma utrudniona sprawę i da se siana bo kto przesiedzi 100h na forum i walnie 50 postów dla zarobku 200-300zł :D?
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#34

Post autor: ceelx »

przemasSs pisze:najlepiej i najszybciej to wysylka za pobraniem i nikt na tym nie straci.Jesli sprzedajacy nie zgodzi sie na taka opcje to juz mozna wnioskowac ze cos kombinuje
tak trafiłem na ten temat przypadkiem o...
to nie jest tak oczywiste jak to napisałeś. ja wysyłam graty kueirem siódemką najczęściej. kueire ma 14dni na dostarczenie pobranej gotówki. wyobraż sobie że sprzedaje w ciągu 2ch tyg gratów na 4tys pln. sam muszę za to zapłacić i opłacić miesięczną umowę z kurierem. o innych opłatach nie piszę.
z drugiej strony też są czasami wałki, typu nieodebrany towar itp. wtedy za transport w obie strony płaci sprzedawca/wysyłający.

wg mnie nie ma złotego środka na to.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
ceelx
Moderator
Posty: 2807
Rejestracja: czw 05 paź 2006, 09:02:54
Lokalizacja: siedlce
Kontakt:

#35

Post autor: ceelx »

ale każdy kiedyś zaczynał i nie można mierzyć wszystkich jedną miarą.
ceelx's ferio -- lookaj gringo
FEEDBACK
#4CivicEG.com Ferio Squad , #26 EG FERIO SQUAD , #2 PL Ferio Squad
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4496
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#36

Post autor: Grzesieek »

Dokładnie... też siedzę na kilku forach z dorobkiem postów bliskim zera i jestem tam tylko dlatego, żeby wystawić ogłoszenie w giełdzie... a przecież wałków nie kręcę.

Trzeba myśleć przy zakupach, przy jakiś wątpliwościach prosić o wystawienie aukcji przez allegro- zawsze to jakieś zabezpieczenie. Wałków się nie wyeliminuje.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#37

Post autor: Laskosz »

uciekacie od mojej idei, dla której powstał temat.
Grzesieek pisze:
Trzeba myśleć przy zakupach, przy jakiś wątpliwościach prosić o wystawienie aukcji przez allegro- zawsze to jakieś zabezpieczenie. Wałków się nie wyeliminuje.
To co napisałeś jest genialne, ale w przypadku kiedy gość odmawia mi wystawienia na allegro przedmiotu ani nie wysyła za pobraniem bo nie, to zróbmy punkt w regulaminie, że musi wybrać jedną opcje ponieważ jest nowy i nie znany. Jak nie zgadza się, zgłaszamy modowi i ogłoszenie idzie do kosza plus upomnienie.
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#38

Post autor: Laskosz »

To trzeba skończyć dyskusje która i tak do niczego nie prowadzi. Mi tak bardzo nie zależy na zmianach, ja sam zawsze zachowuje ostrożność. Nie chciałem żeby forum było przyjazne dla złodziei i oszustów.
Jeszcze jedno. Jeśli na no forum pojawia się sprzedawca jak np ceelx myśle, że może zaprezentować feedback z innego forum, lub allegro w ogłoszeniu, a jak zaczyna jakąkolwiek sprzedaż to niestety, ale wszędzie sobie trzeba najpierw wyrobić dobrą opinie
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#39

Post autor: gruszecky »

w przypadku kiedy gość odmawia wystawienia towaru na allegro i nie wysyła za pobraniem bo nie, rezygnuj z zakupu jeśli mu nie ufasz:). To proste, nie trzeba zapisu w regulaminie. Jeśli pojawiają się wątpliwości-rezygnujesz. Nawet jeśli to rarytasik. Nie trudno sprzedać wirtualny panel JDM albo Denji za 200 PLN
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4496
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#40

Post autor: Grzesieek »

Dokładnie, gość się wymiguje- nie kupujesz.
ODPOWIEDZ