Sprzedaż przez forum

Tu zgłaszamy problemy oraz propozycje
Jeden bład/propozycja jeden temat.
miszatuitam
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: czw 09 lip 2009, 11:38:05
Lokalizacja: Łask/Łódź
Kontakt:

#41

Post autor: miszatuitam »

nie znam sie więc sie wypowiem ;-):
wysyp oszustw moze byc spowodowany faktem zwiekszenia minimalnej wartosci wartosci oszustwa z chyba 200 do 1000 zł. teraz w PL za oszustwo na kwote do 1000 zł sprawca nie bedzie karany jak za przestepstwo tylko jak za wykroczenie i moze co najwyzej dostac mandat. prawnikiem nie jestem ale jakos tak toteraz jest..

wprowadzenie minimalenj liczby postow czy okresu zarejestrowania nie zapobiegnie pojawianiu sie oszustów, ale na pewno ograniczy ich liczbe i ułatwi prace moderatorom
jak ktos robi wałki, bo taki jest jego sposob zarabiania na chleb, to i tak nabije postów i odczeka i walek zrobi, ale nie kazdemu zbanowanemu kolesiowi bedzie sie chcialo ponownie przechdzic okres bez dostepu do giełdy, a na dzien dzisiejszy wystarczy ze zalozy nowe konto w 5 min.

ja na przykład jestem na forum kilka lat chociaz ile mam postów to widac. i jest to rozwiązanie dla mnie moze niewygodne ale dla ogółu dobre.

co do akceptacji postów przez moderatorów:
skoro jedyną wadą tego rozwiązania byl zbyt długi czas oczekiwania ogłoszenia to moze warto byloby wyznaczyc dodatkowych moderatorów którzy by sie zajmowali wyłacznie giełda?
swego czasu bylo tak na c4g.pl

co do paczek za pobraniem:
na poczcie i tak musisz zaplacic za paczke najpierw zeby ją otworzyc (chyba ze cos sie zmienilo) wiec za pobraniem to tylko kurier. a zeby nie bylo nieodebranych paczek ze strony kupujących najlepsze rozwiazanie jest takie:
kupujacy wplaca na konto koszt przesylki np. 20 zł co daje jakąs tam gwarancje ze sprzedający nie bedzie na darmo pakowal gratów i ogarnial wysylki ( a raczej co najwyzej na darmo a przynajmniej nie bedzie w plecy).
sprzedający wysyla za pobraniem kurierem,
kupujacy ogląda towar i placi.
w przypadku nieuczciwego sprzedającego z kolei moze co prawda kupujacy straci 20 zł ale to lepiej niz np. 300..

a na dobrą sprawe to zaden regulamin czy moderator nie uchroni niemyslących kupujacych..
jak widze feedabck pewnego nieuczciwego sprzdawcy (nie bede wymienial nicku) to nie wierze. tyle osob napisalo ze zostalo oszukacych, a inni dalej mu wplacaja pieniądze.. pretensje potem mogą miec wylącznie do siebie.
Autolaweta - transport - pomoc drogowa 24h - tel. 888 111 206 http://www.auto-pomoc.net
choyli
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: pn 17 gru 2012, 12:10:46
Lokalizacja: szczecin

#42

Post autor: choyli »

Przepraszam ze odgrzewam stary temat, ale mam problem. Na większości for zwiazanych zhondami udalo mi sie wystawic swoje ogloszenie, a tutaj wyskakuje mi:

"Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą pisać nowe tematy na tym forum."

Wiec jak zawsze zobaczylem do regulaminu, ale tam nic nie znalazlem, co powiedzialo by mi kto jest uprawniony i co zrobic zeby nim byc.

Pozdrawiam, i prosze o odpowiedz.
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#43

Post autor: Grzesieek »

ODPOWIEDZ