Zmiana/dodanie moderatorów.

Tu zgłaszamy problemy oraz propozycje
Jeden bład/propozycja jeden temat.
EG_WL
Pełnoprawny User
Posty: 55
Rejestracja: pn 09 kwie 2012, 20:41:34
Lokalizacja: WL

#81

Post autor: EG_WL »

Uszy pisze:Zapoznajcie sie z tym tematem i co tam napisałem.

http://civic5g.pl/viewtopic.php?p=11095044#11095044

Jeśli macie zamiar tak dalej się zachowywać to uważam, że Pecado powienien się mocno zastanowić nad wyborem nowych modów. Czy uważacie, że jeśli ja bym zapytał o coś takiego to też należy mnie hejtować? Pomyślcie nad swoim zachowaniem i potem piszcie.
Uszy pisze:po cholere piszecie głupie posty? uważam, ze tu nikt koledze nie pomoże, ale zapytać może.
jarosekk pisze: EG_WL, dzięki wielki ! na taką odpowiedź czekałem :)
Kwapcio23 chętnie, gdybym tylko wiedział gdzie jest ta opcja :D


ja pomogłem jak zaznaczył kwapcio23 mądrze i rzeczowo :D
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#82

Post autor: Kuki »

wybaczcie że dopiero teraz odpisuje ale wcześniej nie mogłem się zebrać..
laskosz480 pisze:Stara gwardia (Kwapcio, Grzesieek, młody)
Kuki pisze:młodego jak najbardziej widziałbym jako moda tych ważniejszych tematów ( w/w również)
Kwapcio23 pisze:Na razie jednak nie wiadomo czy wszyscy się zgadzają, bo kuki cytując tekst z "(Kwapcio, Grzesieek, młody)" wypowiedział się, że jak najbardziej widział by młodego, więc nie wiem czy ma jakieś obiekcje co do Kwapcio23 i Grzesieek czy o co chodzi...?
czyli nie mam żadnych obiekcji do innych użytkowników ale wysuwam przed szereg młodego ;) to miałem na myśli ;)
Kwapcio23 pisze:BartekGib bez obrazy, ale trochę bijesz pianę niepotrzebnie. Napisał Pecado, że usiądzie, popatrzy, podejmie decyzje. Od tamtego posta powstało niepotrzebnie 12 postów, mój jest 13. ;)
polać mu !
aczkolwiek pierwsze 2 strony tego tematu były naprawdę o czymś... trzecia o chętnych osobach a kolejne już nic tu większego nie wnoszą. Dajcie teraz czas Pecado i czekajcie cierpliwie.. to ważna cecha moderatora ;)
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#83

Post autor: Uszy »

Młody oburzylem sie dlatego, ze jesli ludzie chca byc moderatorami to powinni swoim zachowaniem za kazdym razem dawac przyklad swoja osoba. Niestety w moim odczuciu w temacie, ktory wrzucilem kandydacu na moderatorow troche poplyneli za bardzo. Hejty nie byly konieczne. Mozna w normalny spiob zwrocic uwage. Nie wazne czy to byl temat w dziale technicznym czy luzz ziom. Forum jest forum i kazdy dzoal jest traktowany tak samo. Zgadzam sie w 100% z gruszeckim, ze przy wyborze moda powinien dycydowac tez jego wiek, a nie tylko staz. Poza tym sami chcieliscie dyskusje na temat moderatorow wiec ja macie.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#84

Post autor: Hakier »

młody pisze:
HakerPL1 pisze:a wy zaczęliście się z niego nabijać
odniosłeś się do mojego posta więc i do mojej osoby, a nie widzę abym się nabijał lub hejtował, widzę jedynie, że nie napisałem na temat co w dziale luzz ziom nie jest zabronione.
Nie. Odniosłem się tylko do twojego posta czyli twojej wypowiedzi. Powinieneś być na tyle rozgarnięty aby rozumieć i rozróżniać podstawowe rzeczy, takie jak na przykład to że odpowiadając i ewentualnie negując posta nie neguję ciebie jako osoby lecz tylko i wyłącznie twoją wypowiedź.
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#85

Post autor: młody »

Słowem "wy" odniosleś się również do mojej osoby, więc o tym kto jest na tyle rozgarnięty, aby rozumieć podstawowe rzeczy może porozmawiamy kiedy indziej.
HakerPL1 jakby nie było to nie o tym jest ten temat ;)
Uszy rozumiem Cie bardzo dobrze, ok może i trochę pożartowali z tymi zawiasami, ale właśnie - pożartowali ;) Autor tematu raczej nie odebrał tego jako jakieś obraźliwe docinki ;) ale ok, dla mnie koniec tematu ;)

:gossip:
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#86

Post autor: Grzesieek »

Nikomu "nie wrzucałem" i nie ubliżałem i jakoś mnie nie boli to co napisałem w tamtym temacie. Raz, że dział "Luzz ziom" a dwa- nie oszukujmy się... to forum nie jest jakieś mega poważne, ma taki lekki klimat i tam gdzie można pożartować to dlaczego tego nie robić? Bądź co bądź to forum motoryzacyjne, więc pytanie o zawias od szafki w moim (z tego co widzę to nie tylko moim) mniemaniu jest lekko dziwne...

Poza tym z pewnych spraw sobie zdaje sprawę- patrz: 2str. tematu:
Grzesieek pisze:Nie wiem, czy czasem nie wzbudzam za dużych kontrowersji wśród niektórych użytkowników, żeby być moderatorem... Niech ktoś "z góry" to oceni...
więc jeśli "Góra" uzna, że się nie nadaję to trudno.

Piss and love! :D
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#87

Post autor: Pecado »

No dobra, posiedziałem, poczytałem i.... wcale nie jest latwo.
Po pierwsze prawda jest, ze przy wyborze moda biore pod uwage kilka kryteriów.
Po pierwsze staż na forum . Zarówno czasowy jak i pod kątem ilosci i co najważniejsze jakości postów.
Ważnym wyznacznikiem jest ilość "pomógł" w profilu, ale zdaje sobie sprawę, ze sa ludzie którzy pomagali wielokrotnie, a nie dostali punkcików.
Wiem,z e wielu z Was ma zapał do pracy w roli moderatora, to dla wielu wyróżnienie oraz dostanie do reki narzędzia, za pomocą którego będzie mozna zawracac świat. Troche sie tego boję, ze niektórym moze uderzyć przyslowiowa "woda sodowa" ;]

Zrobimy tak. Grupa moderatorów została otwarta. Czyli mozna zawnioskowac o dodanie sie do niej tak samo jak do grupy geograficznej (kto nie wie jak, niech znajdzie odpowiedni temat). Kandydaci bedą rozpatrywani w miare mozliwosci. Na dzien dzisiejszy moda dostaje BartekGib i Grzesieek. Na oku mam K23, Mlodego i DaniaEG4 (poprosze Was o dodanie sie do grupy moderatorzy).

Od razu dodam, ze prawo do moderacji jest tymczasowe i osoby naduzywajace uprawnien beda be z wahania pozbawiani praw. Co wiecej bede Wam patrzył na rece nie tylko pod kontem pracy moderatorów, ale ogólnego zachowania na forum (mod ma swiecic przykladem, znac regulamin, stosowac sie, sprzatac, a na samym koncu upomiać i rozdawac ostrzezenia).

I na koniec napisze jeszcze jedna rzecz. Jestem juz coraz starszy, mam wiele obowiazków i zdaje sobie sprawe, ze forum nie jest ogarniane tak jak byc powinno (jak było kiedys). Dlatego tez szukam kogoś kto bedzie chciał/umiał/zasłuzy na przejecie po mnie całego forum. Nie tylko administracje, ale i utrzymanie, opłacanie domen i hostingu (do tej pory wystarczaja na to benefity ze smyczy/wlepek/koszulek). Ale to tez wymaga czasu pracy, zaangazowania i nie chciałbym, ale forum trafiło w nieodpowiednie rece, bo wiele czasu/serca i wysiłku zostało włożone w to forum, i nie mam na mysli swojej osoby ale Was wszystkich. Szkoda byłoby to spier*lic :]

Moderatorzy nadal poszukiwani ! :)
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#88

Post autor: Grzesieek »

Pecado, dzięki! Postaram się wywiązać z funkcji jak należy. W razie czego, gdybym coś robił "nie po Bożemu" to mnie naprowadź ;) Pozdro!
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#89

Post autor: BartekGib »

Ja również dziękuje w swoim imieniu za dodanie mnie do grupy "Moderatorów" tego forum :)

Ze swej strony również mogę obiecać sumienne wywiązywanie się z obowiązków :) Jeżeli co - proszę pisać do mnie na PW.

Dzięki Śliczne ! ! !

BartekGib
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#90

Post autor: Hakier »

to teraz kto kim jest? bo nie wiem który z was może mnie udupić :D
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#91

Post autor: BartekGib »

Pilnuj się ;) Nie znasz dnia ani godziny :)


TU MASZ CAŁY SPIS.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#92

Post autor: K23 »

Ja się nie zgłaszam, Panowie gratulacje! :D
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#93

Post autor: BartekGib »

Dziękować dziękować :)

Ja już się wziąłem za przestawianie/zamykanie/przesuwanie/usuwania tematów. Staram się to robić z głową.

Będzie trzeba pomyśleć nad regulaminami, nad ogarnięciem "Przyklejonych" (bo narazie tylko zmieniam ich nazwy na "czytelniejsze". A co dalej .... Szmat czasu do ogarnięcia tego wszystkiego.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#94

Post autor: Laskosz »

Dobra decyzja szefie :D bałem się że na mnie spadnie jakaś odpowiedzialność :P
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1652
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#95

Post autor: Logan »

Gratulacje panowie i powodzenia ;) Oby stołki miękkie były :D

Pecado
Rozumiemy , to ale wybór administratora to trudna i powazna decyzja, więc z czasem na pewno wyłoni się ktoś godny tej rangi.
Od siebie mogę dodać, że trochę na przemie siedziałem, jeśli chodzi o pomoc od strony technicznej to nie ma problemu,a przydałoby się trochę po modyfikować :) .
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#96

Post autor: BartekGib »

Na "Bry"Box'ie zauważyłem jeden komentarz dotyczący przypuszczalnie bardziej mnie jak drugiego zielonego moda stąd wytłumaczenie :

Tematy zamykam jak najprędzej mogę, bo wiem, że po uzyskaniu odpowiedzi przez autora tematu zaraz taki temat rozrasta się niepotrzebnie jak dzikie korzenie. Jeżeli autor ten temat zakłada, dostaje 2,3,4 czy 20 odpowiedzi, kończy słowami typu "dzięki, już problem rozwiązany, pomogliście mi" to po co dalej dawać powód do dywagacji, skoro jak byk zostały napisane objawy, ludzie zawarli mnóstwo swoich pomocnych odpowiedzi i autor potwierdził ich skuteczność ?

To się nazywa PORZĄDEK. Temat powstał, temat uzyskał odpowiedź, od autora mamy najsensowniejszą treść, że problem się rozwiązał to co mamy zrobić ? Dawać dalej pole do popisu i jak to często bywa do nadużywania tematu ? Powtarzanie się tematu będzie skutkowało zmuszeniem do użycia opcji "Szukaj", zamknięciem tematu i wysłaniem adnotacji do autora, że rozwiązanie problemu jest już na pewno w jakimś temacie. A już w mojej kwestii leży fakt, aby tematy się nie powtarzały wręcz nachalnie.

I PODSTAWOWA KWESTIA - są odpowiednie narzędzia do konwersacji, do debat etc. na temat pracy mod'ów, żeby o tym rozmawiać. Wspominkę na "Bry"Box'ie o naszych działaniach uznaję za potwarz ....
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#97

Post autor: gruszecky »

Moderator nie jest marionetką która na hasło "ok, uzyskałem odpowiedź, można zamknąć" bezmyślnie zamyka. Moderator ma myśleć. Robisz bałagan zamykając te tematy których treść jest ogólnikowa a szczegółowa jest treść postu.

Jeśli mi brzęczy przy dodawaniu gazu i nazywam temat"brzęczenie w czasie jazdy" to po tym jak uzyskam odpowiedź i powiem ci żebyś zamknął-zrobisz to? To -nie bójmy się tego słowa-głupie i bezmyślne. Bo ktoś komuś brzęczy przy hamowaniu, zmianie biegu, jeździe pod górkę, każdy musi założyć osobny temat i mamy sto tematów o brzęczeniu w czasie jazdy.

To tylko przykład.
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#98

Post autor: BartekGib »

Popatrz sobie na niektóre tematy i na ich rozrost. Od wysokiego spalania do paliwa do filtra paliwa do stacji w Pszczynie Dolnej do lania opału przez ojca do Zetora .... Autor zakłada, dostał co swoje, zamykam żeby zaraz nie było że "a bo ja miałem to samo ale nie w Civicu a Pandzie i to był tam ten teges". Autor jasno i wyraźnie napisał że : "Dzięki, pomogło, już nie brzęczy, nie stęka, już kupiłem, pomogło, nie mam problemu". To co - ja mam czekać aż za 3 tygodnie ktoś inteligenty odkopie temat i napisze "bo u mojego kumpla w Escorcie było to samo i .....". POLECAM popatrzeć na sporą grupę tematów a nie tylko na te, które są tknięte moim działaniem. Dopiero zauważysz problematykę tego forum.

A jeżeli twierdzisz, że jestem marionetką - proszę bardzo - jeszcze większy będzie rygor ale ludzie na tym ucierpią.

CZYTAJ UWAŻNIE : "A już w mojej kwestii leży fakt, aby tematy się nie powtarzały wręcz nachalnie. " I tak się będą powtarzać, ale można się starać aby każdy jeden problem czy temat nie miał takiego samego wątku i nie opowiadał o tym samym.

Jakbyś nie zauważył i tak się zrobił porządek. Ale lepiej i tak hejtować działania, nie patrzeć na postępy. Z tego co sam widzę to ja i Grzesieek spełniamy swoje zadania dobrze.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Awatar użytkownika
gruszecky
Natchniony
Posty: 1692
Rejestracja: ndz 15 lut 2009, 02:29:59
Lokalizacja: Otóż z Poznania
Wiek: 37
Kontakt:

#99

Post autor: gruszecky »

będą się powtarzać skoro zamykasz tematy. Jak mówiłem, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. To chyba Twój pierwszy raz jako moderator, w dodatku, na forum na którym jesteś 4 miesiące wytykasz jego rzekomą problematykę mi. Wydaje mi się że tematy nt. oleju zaszły Ci za skórę i słusznie, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. I jako moderator, powinieneś poświęcać czas na przyglądanie się tematom, ich rozwojowi i usuwać OT bądź przenosić do innego tematu a w momencie gdy temat się rozrasta bezsensownie-zamykać. Niestety, to nie wizyta u lekarza tylko forum internetowe-tu Twoim zadaniem jest leczyć a nie zapobiegać.

edit: jak mogłeś to zamknąć?!

http://civic5g.pl/viewtopic.php?p=11096 ... f#11096584
: http://ttgarage.pl

a oto moja Funky JDM toczka:

viewtopic.php?t=18302
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#100

Post autor: BartekGib »

To jest pierwszy etap do przyzwyczajenia, że koniec biadolenia i odkopywania tematów bez powodu. Nie wiem czy taką tendencję zauważyłeś, a ostatnio jeden przypadek przebił wszystko - temat dawno zapomniany a po roku czasu gościu dodał swój komentarz do całej sprawy. To co ja mam zrobić ? Pochwalić ? Pogłaskać ? Nie. Zamknąć.

Ja już byłem moderatorem forum skuterów marki Quest, gdzie spisywałem się bardzo dobrze. jeżeli chcesz - zajrzyj. Teraźniejszy układ tego forum zaprojektowany przeze mnie nie zmienił się bodajże od 6 lat. Byłem zmuszony odejść, bo sprzedałem skuter, przeniosłem się na inną tematykę i odstąpiłem komuś miejsca. I wszystkim jest tam wygodnie. Więc bezpodstawne osądy - na bok.

Znam kulturę forumową, jego strukturę, etc. Ja nie popadam ze skrajności w skrajność ale staram się zrobić porządek i przyzwyczaić do myślenia a nie "walenia postów" od tak sobie. Bo jest niedziela. Bo mam 5 minut. Bo zupka mi stygnie to napiszę.

Myślę, że ze swoich obowiązków wywiązuje się dobrze. Może nie bardzo dobrze, bo jak sam powiedziałeś - jestem parę miesięcy na tym forum. Ale ktoś wyższy renomą mi zaufał i zamierzam spełnić zadanie.

Co do jednego z tematów - autor zapytał, dostał odpowiedzi, nie raczył nawet odpowiedzieć tylko puścić temat w samopas to co - mam się przyglądać jak znowu za miesiąc ktoś napisze "a ja Plaka używam i wycieram mikofibrą" ? Wolność słowa JAK NAJBARDZIEJ. Ale nie rozrastanie się tematu zwłaszcza jeżeli autor zadał pytanie i nie napisał dalej, czy zastosował się do porad .... Zrobimy tak - otworzę ten temat i będę się jemu przyglądał szczególnie. I każdy z Nas zobaczy, czy przyniesie to jakiś wymierny efekt. Na plus albo na minus.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
ODPOWIEDZ