Zmiana/dodanie moderatorów.

Tu zgłaszamy problemy oraz propozycje
Jeden bład/propozycja jeden temat.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

Zmiana/dodanie moderatorów.

#1

Post autor: BartekGib »

Witam

Na forum fakt faktem jestem od niedawna. Ale z racji na SZERZĄCY SIĘ BURDEL w dosłownym tego słowa znaczeniu - mam małą propozycję.

Przykro mi to powiedzieć, ale ostatnio zauważyłem baaaaaaardzo niską skuteczność moderatorów. Skuteczność oraz pojawianie się na forum. Żadnych zmian, żadnego porządku. Niedługo w dziale giełda będzie się pojawiało pytanie "10W40 czy 15W40 ?". Ogółem rzecz ujmując - NIEOGAR I BURDEL.

Stąd moja propozycja - gwardia się zmienia, ludzie zmieniają samochody, ludzie zmieniają zainteresowania. Coraz mniej jest efektywności i efektowności modów. A co poniektórzy ludzie mają tutaj dosyć sporą periodyczność logowania się etc. I myślę, że śmiało mogliby wprowadzić tutaj zmiany/modyfikacje i uporządkować tą tematykę na forum.

Więc do meritum - CO WY/LUDZIE NA TO, ABY ZMIENIĆ/DODAĆ MODERATORÓW, którzy ogarną te forum dla Naszego wspólnego dobra ???

Chciałbym, aby ludzie udzielający się stanowczo na forum zabrali w tej sprawie głos. Nie chcemy chyba zrobić z tego konkurencyjnego forum Civic'a, gdzie rządzi "grupa 3mająca władzę" i pozwalająca sobie na bluzgi, obelgi, etc. I robienie sobie pod tyłkiem.

Mamy fajne grono ludzi, wiadomo że czasem między ludźmi są skrośne i niesnaski, ale to jest wpisane w zawód-życie. Z tym się rodzi i z tym się nie dyskutuje. Ale forum działa sprawnie, Bry-Box już w ogóle i raczej fajnie jest się wziąć za porządki na Naszym forum :)

Czekam na odpowiedzi. POZDRAWIAM
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Kuki
Nałogowiec
Posty: 739
Rejestracja: śr 18 mar 2009, 21:36:32
Lokalizacja: Tczew

#2

Post autor: Kuki »

muszę się niestety z Tobą zgodzić... dawno forum straciło na "przejrzystości" i charakterze .. jestem tu chyba od 3 lat jak nie dłużej i "kiedyś było lepiej" nikomu nie ujmując !!
Posty są wrzucane często nie w ten dział albo ludzie nie używają opcji szukaj a nikt nad tym nie panuje... bo nie zawsze jest czas , nie wszystko może moderator zauważyć... No i dział o autach także już nie błyszczy jak kiedyś... jestem ciekaw co wprowadzi ten temat na forum.. czy wszyscy zaczną sobie jechać czy będzie poprawa.. ;)
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#3

Post autor: Danio »

Kuki, x2 niestety :(

Spędzam tu połowę swojego życia :D dosłownie widać to po statystykach :> Jestem tu od niedawna więc nie wiem jak było kiedyś ale trzeba pewne rzeczy ogarnąć :P
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#4

Post autor: Grzesieek »

BartekGib, mogę się podpisać pod Twoimi słowami...
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#5

Post autor: K23 »

Zgadzam się.
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#6

Post autor: Paweł. »

Potwierdzam, na forum potrzebni są nowi i co ważne aktywni moderatorzy.
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#7

Post autor: BartekGib »

Powiem szczerze - nie spodziewałem się takiego odzewu :)

Ale to bardzo dobrze, dla ogółu. Bardzo bardzo bardzo dobrze.

Czekamy na jeszcze więcej postów. Ciekaw jestem reakcji też innych użytkowników.

Mamy bardzo ciekawy interface, miło by było to wszystko USZANOWAĆ, UPORZĄDKOWAĆ i POSPRZĄTAĆ. Żeby Nam było jeszcze lepiej na tym forum :)

Moja konkretna propozycja :

1. Zmiana tudzież dodanie aktywnych kompetentnych moderatorów, którzy poświęcą czas na solidną posiadówkę na tym forum
2. USTALENIE DO KAŻDEGO DZIAŁU ODPOWIEDNIEGO CO DO TREŚCI I MOŻLIWOŚCI REGULAMINU
3. Solidne trzymanie się zasad przez użytkowników + ciężka praca moderatorów.

To nie ma być obóz koncentracyjny dla wolnego słowa, aczkolwiek nie oszukujmy się, że mamy ostatnio natłok normalnego legalnego bajzlu.

Jeżeli czytają to moderatorzy - proszę również o zabranie głosu. W imieniu wszystkich użytkowników.

Nie powiem Wam, że dziękuję w swoim imieniu, ale możemy SOBIE PODZIĘKOWAĆ SAMI.

Czekamy na więcej :)
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
Hakier
Nałogowiec
Posty: 865
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 09:36:16
Lokalizacja: Nowy Korczyn

#8

Post autor: Hakier »

ja się przyłącze do rewolucji, bo czasami to co się czyta na forum jest męczące ale mam też nadzieję że za niedługo zrobimy inną rewoltę i wypierniczymy z rządu największego złodzieja w kraju ;)
Awatar użytkownika
Laskosz
Natchniony
Posty: 2683
Rejestracja: wt 19 lip 2011, 10:50:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiek: 34

#9

Post autor: Laskosz »

Każdy kolejny głupi temat, w nieodpowiednim dziale, (najlepsze są te o oleju) to szansa na hejt. A dobry hejt nie jest zły :gunsmilie:
A tak serio to faktycznie można by było rozszerzyć grono moderatorów. Nie zmieniać starych ale dodać jakąś świeżą krew, tak żeby sprawnie wyłapywać piratów nie umiejących czytać regulamin.
VTEC - there is no better way to fly
viewtopic.php?t=12878
BartekGib
Nałogowiec
Posty: 780
Rejestracja: pt 14 gru 2012, 00:11:12
Lokalizacja: WWA Bemowo

#10

Post autor: BartekGib »

Gadu gadu a tu celem zrozumienia genezy tego tematu PRZYKŁAD CZYSTEJ GŁUPOTY.

I w takim wypadku byłoby usunięcie tematu = porządek + PW do autora, żeby się nast razem "ogarnął".

Zmiany są potrzebne. Z dnia na dzień jest gorzej ....
Ostatnio zmieniony wt 02 kwie 2013, 22:54:07 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.
A&B pisze:If you don't play you'll never win.
młody
Nałogowiec
Posty: 864
Rejestracja: pn 11 kwie 2011, 21:46:51
Lokalizacja: sosnowiec

#11

Post autor: młody »

Dobry temat, zauważyłem to też już bardzo dawno, że forum jest "zaniedbywane". Nie każdy musi codziennie się logować, ale od czasu do czasu wejść i zrobić porządek też nie jest jakoś bardzo wymagające.
W pełni zgadzam się z tym co napisał Kuki.
Druga sprawa bo niektórzy mogą się zdziwić, że ja jako moderator zgadzam się z tymi co chcą rewolucji - tak więc powoli ;). Większość co śledzi systematycznie forum wie, że jestem moderatorem konkretnego działu, zostałem wybrany pod kątem ustalenia pewnej kwestii, która jak się później okazało została zniesiona. LECZ nie zmieniło to faktu, że zajmuję się tym działem co część z was wie, bo ich posty zostały pousuwane lub nie są nawet akceptowane. Niestety jest to dział tak naprawdę najmniej odwiedzany co jest wynikiem tego, że nie mam tam zbyt wiele roboty. Pchanie się w obowiązki moderatora ogólnego nie jest w moim stylu, gdyż przydzielona mi została konkretna rola (chociaż czasem zdarzy mi się upomnieć słownie kogoś tam gdzie nie powinienem za co niezmiernie przepraszam :D), a co za tym idzie nie mam uprawnień do upominania czy też kasowania niepotrzebnych tematów/postów.

I takie tam :D
Awatar użytkownika
Uszy
Natchniony
Posty: 1014
Rejestracja: wt 20 maja 2008, 19:45:37
Lokalizacja: EL
Kontakt:

#12

Post autor: Uszy »

Dobra, ja napisze raczej krótko i na temat. Zmiany są potrzebne, ja nie mam mega dużo czasu na forum, ale staram sie wejsc, ogarnąć tematy jakie widzę (nie widze jednak wszystkiego) i zrobić porządek. Jak niektórzy więdzą czyściłem temat JokeraNH o ponad 15 stron. To jest mega żmudne działanie. Wcześniej upominałem i karałem aby nie pisać hejtów w temacie, ale nikt nie słucha. Według mnie każdy mod powinien mieć możliwość banowania usera na forum i ogólnego dobra. Ja byłbym za tym, aby dobrać nowych modów i przydzielić ich do konkretnych działów, aby monitorowali wyznaczony obszar. Wtedy nie trzeba śledzić całego forum, a to za co jest się odpowiedzialnym.
Awatar użytkownika
Danio
Nałogowiec
Posty: 844
Rejestracja: ndz 28 paź 2012, 23:55:29
Lokalizacja: Sandomierz
Wiek: 40

#13

Post autor: Danio »

Myślę, że do działów typu "Nasze auta" potrzeba kilku modów. Jak wspomniał Uszy czyszczenie niektórych tematów jest mega żmudne zdaję sobie z tego sprawę ale mus to mus :P
jestem Danio - jakieś pytania?!
Awatar użytkownika
Grzesieek
Moderator
Posty: 4491
Rejestracja: pn 26 kwie 2010, 15:55:44
Lokalizacja: Orneta

#14

Post autor: Grzesieek »

Akurat "Nasze auta" to w tej chwili najmniejszy problem. Notorycznie zakładane są tematy z głupimi pytaniami dotyczącymi np. problemów z silnikiem, olejem czy innym sworzniem w dziale "Ogólnym", albo w "Informacje"... a każde pytanie o związane z wyglądem zewnętrznym leci w "Detailing". Wg mnie przede wszystkim w tym jest problem... nie wiem... jakieś zdebilnienie społeczeństwa, nagły brak możliwości logicznego czytania i myślenia?
Awatar użytkownika
K23
Natchniony
Posty: 2807
Rejestracja: sob 06 mar 2010, 22:31:31
Lokalizacja: A co Cie to?
Wiek: 23
Kontakt:

#15

Post autor: K23 »

Jeśli chodzi o dział nasze auta to nie jest on problemem ok, ale to co tam się dzieje to jest niekiedy śmiech. Ja np regularnie czytam tylko wybrane tematy. Bo jak widzę po 10 stronach cały czas seryjne auto, w którym nie zmieniło się absolutnie nic, opr pomalowania kierunkowskazów farbką do witraży, kolorowa stalówka, radio i głośniki... A nagle po 10 stronach pięć nowych fot z tuningiem pod tytułem kupiłem wlepy JDM no to niestety wychodzę. Nie mówię, że każdy temat powinien wyglądać jak u SCKAPE, czyli kolejne mega fajne mody praktycznie w każdym jego poście, ale przydała by się jakaś segregacja. Każdy chce pokazać to co ma, ale robi się bagno.

Tematy ze słowem olej w tytule powinny nie być widoczne do momentu akceptacji przez moderatora. :D

Powiększmy grono dowodzących, to bardzo dobre posunięcie.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#16

Post autor: Pecado »

pawełtkn pisze:Potwierdzam, na forum potrzebni są nowi i co ważne aktywni moderatorzy
Kto chętny? czekam na propozycje
BartekGib pisze:I w takim wypadku byłoby usunięcie tematu = porządek + PW do autora, żeby się nast razem "ogarnął".
Kasowanie postu umozliwia wysłanie komunikatu z powodem usuniecia (niezgodny z regulaminem, niski poziom intelektualny itp. jest pole aby napisać cos od siebie ;]

kazdy uzytkownik ma mozliwosc zgłaszania posta do moderatora, staram sie reagowac na tego typu zgłoszenia. Ale sam nie dam rady wszystkiego ogaraniac, tym bardziej ze na forum spedzam naprawde mało (zbyt mało) czasu.

Zastanawiałem sie nad podzieleniem kompetencji, osobna grupa moderatorów do giełdy, osobna do warsztatu itp.

Zrobimy tez tak : co miesiac bede wyciagał soebie statystyki z cynnosci jakie robili moderatorzy. Moderator, który bedzie miał najmniejsza skutecznosc, straci uprawnienia, na jego miejsce wpadnie ktos nowy. W ten sposób bedzie ciągła rotacja .
Paweł.
Nałogowiec
Posty: 921
Rejestracja: śr 22 lut 2012, 16:29:45

#17

Post autor: Paweł. »

Moje propozycje na nowych moderatorów:

Grzesieek
Młody
Kwapcio23
BartekGib
kwiatek87

#18

Post autor: kwiatek87 »

pawełtkn pisze:Moje propozycje na nowych moderatorów:

Grzesieek
Młody
Kwapcio23
BartekGib
+ laskosz480
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#19

Post autor: Pecado »

Wolałbym, aby chetni zgłaszali sie sami.
kwiatek87

#20

Post autor: kwiatek87 »

Zatem mógłbym się podjąć, a przynajmniej spróbować. Około 2 godzin dziennie mógłbym poświęcać na forum.
ODPOWIEDZ