podświetlenie zegarów by maciej29

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
Kobriii

podświetlenie zegarów by maciej29

#1

Post autor: Kobriii »

Ze dzis mnie wzielo stwierdzilem ze hania ma slabe podswietlenie jesli chodzi o zegary i trzeba bylo cos z tym zrobic padlo na czerwone podswietlenie co bedzie potrzebne:

-srubokret krzyzowy i plaski
-diody zastepujace zarowki w5w oraz t5 do poswietlenia nawiewu
-zmywacz do paznokci
-patyczki do uszu
-farba do wskazowek ale to w nastepnej czesci
-tasma malarska

To foto story jest podgladowe mozna wykonac podobnie w kazdym aucie


No to zabieramy sie do pracy nie bede dokladnie opisywal jak sie licznik wyciaga mysle ze wiekszosc wie co i jak jesli nie bedzie to dobra baza do nauki grzebania w aucie

1.Troche stufu do grzebania
Obrazek


2. Mamy wciagniety licznik mozna isc na latwizne i wymienic tylko zarowki bedzie dobrze ale nie beda swiecic tak jak u mnie na tym zdjeciu pokazane sa zarowki ktore nas interesuja
Obrazek

sa to diody tz wkrecane zeby je wyjac trzeba lekko przekrecic dziecinnie proste

3. Zeby ladniej to wszystko wygladalo musimy otworzyc licznik i zmyc orginalna farbe to znaczy poprawic fabryke .zeby otworzyc musimy wypiac przedni panel licznika z zaczepow pokazany tu jest dol ale tak samo jest u gory
Obrazek

4.Jak mamy juz otwarty przystepujemy do demontazu zegarow od tylu licznika sa one przykrecone na srubokret krzyzowy jesli nie wiemy jakie sruby dojdziemy wlasnym pomyslem do tego . i mamy juz predkosciomierz oraz obroty na zewnatrz ,zegarow od paliwa nie musimy odkrecac bo nie damy rady ich przygotowac chyba ze ktos chce sie podjac sciagania wskazowek ja nie polecam to smierc dla licznika .po to wyciagamy te czesci zeby poprawic fabryke teraz bierzemy zmywacz do paznokci i patyczki i myjemy tyl zegarow az beda bialutkie jak zauwazylismy to czarne przycmi swiatlo nowych lampeczek dlatego ta praca

fabryka
Obrazek

nasze dzielo
Obrazek

5.Mamy juz umyte to przechodzimy do skladania .skladamy w odwrotnej kolejnosci jak rozkladalismy i montujemy w aucie. tutaj przedstawiam fotke jak wygladaja diody po wlozeniu
Obrazek

pamietajmy zeby lepiej sprawdzic w aucie wczesniej czy pala nim skrecimy wszystko w samochodzie UWAGA to sa diody musza byc wlozone odpowiedni chodzi tu o plus i minus jesli nam nie pala odwracamy je i swieci

6.Mysle ze w jakis sposob wytlumaczylem wam co i jak .jest na innych forach duzo takich pomocy ale chcialem zebysmy mieli swoje .
a tak wyglada to na gotowo

Obrazek
Obrazek
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Post autor: Pecado »

gvader pisze:Moje pytanko w tym temacie. Może ktoś napisać jakie żarówki stosowane są do podświetlenia zegarów na biało i ewentualnie jeżeli gdzieś ma wrzucić zdjęcie takiej żaróweczki.
Białe diody dadzą Ci delikatnie niebieskie podswietlenie. To chyba spowodowane jest farba na samej tarczy zegarów, nie wiem, jak po zmyciu tej farby, ale bez zmycia bedziesz miał delikatnie niebieskie podświetlenie.
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#3

Post autor: Pecado »

Za ciemno w nocy ? nie wiem jak u Was, ale u mnie jest wystarczajaco jasno (a mam tę farbe na tarczach zegarów), i czasem musze sobie przyciemniac dimmerem. Wydaje misie ze to bardziej kwestia mocy diód jakich użyjemy
umek

#4

Post autor: umek »

ok diody....ale jakiego koloru maja byc by uzyskac barwe czerwona na zegarach?




EDIT: najlapiej użyć zielonych, albo niebeiskich, litośći co to za pytanie... jasna sprawa że czerwone diody, albo farbka czerwona i diody/zarówki białe.
Ostatnio zmieniony czw 18 gru 2008, 07:35:53 przez umek, łącznie zmieniany 1 raz.
blaster

#5

Post autor: blaster »

Kobriii, wiesz kolego nie jestem zbyt biegły w tym temacie i miałbym prośbe napisał bys mi jak wyjmujesz zegary żeby zmienić oświetlenie...to mój mail jesli bys byś tak uprzejmy mi napisać to byłbym zobowiązany:)
samtron86@poczta.fm
z góry dzięki
Pecado
Natchniony
Posty: 1663
Rejestracja: pt 15 cze 2007, 20:34:35
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Post autor: Pecado »

blaster, Polecam adres : http://fotoporadnik.prv.pl/ jest tam wiele rzeczy pokazanych na zdjeciach. Jak sobie obejrzysz to juz nie bedziesz miał watpliwosci, od czego zaczac
blaster

#7

Post autor: blaster »

Pecado,
Dzieki za cynk :thumbsup:
qmax

#8

Post autor: qmax »

Mały refresh:)

Obrazek
Obrazek
Figas

#9

Post autor: Figas »

Odświerzam :king: Wkurzało mnie nierówne podświetlenie po wstawieniu diód w fabryczne miejsca. Wspomogłem się taśmami led. Zdjęcia o różnych porach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rzu
Forumowy As
Posty: 177
Rejestracja: czw 10 gru 2009, 20:24:13
Lokalizacja: inąd

#10

Post autor: Rzu »

^^ Do bani, że nie widać wskazówek w nocy :(
Ale generalnie ładnie wyszło. Też mam zielone podswietlenie zegarów i nawiewu ;)
Figas

#11

Post autor: Figas »

Właśnie z tymi zegarami miałem niezłą akcję. Kupiłem rzekomo lakier luminescencyjny. Okazało się, że zostałem oszukany. Oczywiście w swoim czasie to naprawie. Podobno w sklepach dla plastyków są farby luminescencyjne. Zabiore się za to przy okazji robirnia podświetlenia ludzików.
Z niezużytej taśmy led zrobiłem sobie podświetlenie biurka, które włącza się gdy uruchamiam komputer. Przydatne do pisania w nocy :laugh:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
LukasEG8
Berbeć
Posty: 42
Rejestracja: ndz 19 lip 2009, 20:22:45
Lokalizacja: Poznań

#12

Post autor: LukasEG8 »

qmax, możesz bardziej rozwinąć temat białego podświetlenia zegarów? czego do tego użyć?
Rzu
Forumowy As
Posty: 177
Rejestracja: czw 10 gru 2009, 20:24:13
Lokalizacja: inąd

#13

Post autor: Rzu »

^^ białych żarówek :D

Co do zielonych to u mnie tak to wygląda:

Obrazek

zwykłe żarówki zamienniki zielone :)
Awatar użytkownika
AriN
Potrójny As
Posty: 327
Rejestracja: sob 16 gru 2006, 16:23:22
Lokalizacja: 3Miasto

#14

Post autor: AriN »

JA tam używam zwykłych żarówek z reala przyjemne żółto-pomarańczowa barwa światła. Nie jest to może totalny amber jaki bym chciał mieć ale z oem radiem które jest amberowe ładnie się komponuje
:D TO TRZEBA PRZEŻYĆ ŻEBY TO ZROZUMIEĆ, ŻEBY W TO UWIERZYĆ! :D
Crisek
Forumowy As
Posty: 154
Rejestracja: ndz 18 sty 2009, 10:05:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#15

Post autor: Crisek »

Obrazek
Obrazek
u mnie wyglada to tak w realu wyglada jeszcze lepiej xD
Awatar użytkownika
LukasEG8
Berbeć
Posty: 42
Rejestracja: ndz 19 lip 2009, 20:22:45
Lokalizacja: Poznań

#16

Post autor: LukasEG8 »

Crisek, ponawiam pytanie, czego użyć do podświetlenia liczników?
Crisek
Forumowy As
Posty: 154
Rejestracja: ndz 18 sty 2009, 10:05:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#17

Post autor: Crisek »

ja po prostu zdarlem lakier ktory jest pod zegarami xD
Figas

#18

Post autor: Figas »

Zastosowałem diody do podświetlenia, ze względu na niskie zużycie prądu i niską awaryjność. Białe też są.
Crisek
Forumowy As
Posty: 154
Rejestracja: ndz 18 sty 2009, 10:05:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#19

Post autor: Crisek »

Ja mam normalne zarowki nie jakies diody itp xD
lizak

#20

Post autor: lizak »

hmmm mam taki problem... szukałem na allegro diód do podswietlenie zegarów ale nie wiem jakie mają być konkretnie... mogłby ktoś podesłac link albo napisac jaki rodzaj i parametry tych diód?

Z góry dziękuje :)
ODPOWIEDZ