podświetlenie zegarów by maciej29

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
Bastik
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: pn 13 wrz 2010, 10:25:45
Lokalizacja: Cz_wa

#21

Post autor: Bastik »

Diody do licznika to R5 T5 i jest ich 6 sztuk.
CyCu

#22

Post autor: CyCu »

Witam, mi wyszło tak :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

@ qmax Robiłeś coś z wskaźnikiem benzyny i temp, że Ci tak ładnie podświetliło?
@ Figas Jak Ci się udało tak mocno podświetlić stany liczników?

Z góry dzięki za odp :)
Wojtus

#23

Post autor: Wojtus »

a mi tak:

w dzien:
Obrazek
w nocy:
Obrazek
Figas

#24

Post autor: Figas »

Zastosowałem taśmę led. Przyklejona zgodnie z opisem na fotoporadniku. Efekt o wiele lepszy, ponieważ nie ma ciemnych plam. Jedyny defekt jaki zauważyłem: odbija mi się wszystko w przedniej szybie. Najbardziej przeszkadza podczas jazdy na drogach bez oświetlenia z latarni. Będę majstrował jakis ściemniacz. Przy okazji zrobiłem podświetlenie ludzików od nawiewu, również taśmą led, efekt piorunujący.

Pozdrawiam
jasiek09
Żółtodziób
Posty: 14
Rejestracja: śr 09 gru 2009, 11:43:27
Lokalizacja: Lbn

#25

Post autor: jasiek09 »

CyCu pisze:Witam, mi wyszło tak :)
[url=http://img522.imageshack.us/img522/8769/33787437326116835695951.th.jpg]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us

@ qmax Robiłeś coś z wskaźnikiem benzyny i temp, że Ci tak ładnie podświetliło?
@ Figas Jak Ci się udało tak mocno podświetlić stany liczników?

Z góry dzięki za odp :)
mi chyba nie gorzej :kid:
Obrazek
marcinkovsky
Berbeć
Posty: 45
Rejestracja: czw 14 maja 2009, 08:49:08
Lokalizacja: Poznań

#26

Post autor: marcinkovsky »

U mnie wyszlo bardzo podobnie. Wystarczy zmyć tą czarne farbe która jest na odwrocie tarcz zegarów. Efekt rewelacyjny, a zrobienie tego kosztuje 0zl i 30min pracy.
pawello0071
Berbeć
Posty: 49
Rejestracja: pt 03 gru 2010, 20:44:35
Lokalizacja: Śląsk

#27

Post autor: pawello0071 »

U mnie wyszło tak:
Obrazek

Żarówki normalne, nie diodowe. Kolor niby "niebieski"...ale świeci ni to na niebiesko...ni na zielono...ale przyjemnie dla oka ;)
Olek60

#28

Post autor: Olek60 »

nie wiem jak to jest że wszędzie piszą o żarówkach T5, u mnie wszystkie oprócz jednej były T6.5, włożyłem teraz amber T5 to ledwo się trzymały, a jedna oprawka była tak rozjechana że nie dało się włożyć T5 :P chyba spróbuje pomalować w amber te T6.5
elPresidente

#29

Post autor: elPresidente »

A ja bym prosił o wytłumaczenie jak krowie na granicy, gdzie się podpina zasilanie do taśm SMD, znaczy gdzie dolutować kabelki, bo z elektroniki jestem zielony...

EDIT: Domyślam się, że nie do aku:D Może dolutować w miejsce ori żarówek? W każym razie wolę nie kombinować i wolę, żeby ktoś kumaty powiedział co i jak.
Ostatnio zmieniony wt 20 wrz 2011, 21:35:40 przez elPresidente, łącznie zmieniany 1 raz.
kwiatek87

#30

Post autor: kwiatek87 »

elPresidente pisze:A ja bym prosił o wytłumaczenie jak krowie na granicy, gdzie się podpina zasilanie do taśm SMD, znaczy gdzie dolutować kabelki, bo z elektroniki jestem zielony..
dołączam się do prośby kolegi :sweatdrop:
elPresidente

#31

Post autor: elPresidente »

Jeśli chodzi o diody na panelu SMD, ja podpinałem wszystkie 3 kabelki w jednym miejscu, ale świecą tak samo na postojówkach i na mijania. Kupiłem diody w Casto z lepami na taśmie 3M. Jedyna wada, to jak w niektórych miejscach trzeba je przyłapać na bardzo małej powierzchni, mogą się odkleić, a miałem tylko super gluta pod ręką i za ciula nie chciało złapać.
Moje podłączenie wygląda tak (licznik nietety bez RPM):
Obrazek
Dłuższe zielone strzałki, to miejsce poprowadzenia kabli, a krótka to zasilanie. Niestety nie wiem z której strony + a z której -, ale zawsze można sprawdzić. Na środkowym blacie polecam diody podkleić w miarę wysoko na górze i jak najbliżej tarczy, bo u mnie troszku słabiej łapią, ale i tak muszę wymienić wskażnik paliwa więc się już nie spinałem. Co do malowania wskazówek, to nie chciało mi się czekać na farbę z Alledrogo i zakupiłem w lakierniczym zielonego oczojeba w sprayu. Minus taki, że wskazówka prędkościomierza na kawałku prześwituje, ale myślę, że da radę to ogarnąć podklejając powiedzmy izolacją. Postaram się jutro, albo w sobotę wrzucić fotki dla niekumatych jak ja :D Mam nadzieję, że komukolwiek pomogłem.

I oby Maciej29 się nie obrazł za zdjęcie ;)
Rzu
Forumowy As
Posty: 177
Rejestracja: czw 10 gru 2009, 20:24:13
Lokalizacja: inąd

#32

Post autor: Rzu »

Można się podpiąć w kabelek od przyciemniania zegarka ;D
Nie chciałem mieć "trybu nocnego" w zegarku więc przeciąłem kabelek a żeby prąd się nie zmarnował to podpiąłem do diód ;)
Lepatryq
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: czw 25 sie 2011, 12:24:12
Lokalizacja: Lubelskie

#33

Post autor: Lepatryq »

Hahahah! Ale fajnie to brzmi :laugh:
Spokojnie, prąd się nie zmarnuje. Jak przetniesz kabelek to prąd nie popłynie, więc i straty nie będzie.
Grochu
Podwójny As
Posty: 202
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 22:31:20
Lokalizacja: Ostrzeszów

#34

Post autor: Grochu »

ludziska w ktorym miejscu wkladaliscie w5w? bo przeciez to duza zarowka i za uja nie pasuje nigdzie :/
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#35

Post autor: Kondraczek »

Grochu pisze:ludziska w ktorym miejscu wkladaliscie w5w? bo przeciez to duza zarowka i za uja nie pasuje nigdzie :/
Ale gdzie Ty wyczytałes, że w5w? Na szybko przeleciałem temat i nie widze nic o w5w. Do zegarów idzie T5.
Grochu
Podwójny As
Posty: 202
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 22:31:20
Lokalizacja: Ostrzeszów

#36

Post autor: Grochu »

1 post:

"
-srubokret krzyzowy i plaski
-diody zastepujace zarowki w5w oraz t5 do poswietlenia nawiewu
-zmywacz do paznokci
-patyczki do uszu
-farba do wskazowek ale to w nastepnej czesci
-tasma malarska "

:/
Kondraczek
Podwójny As
Posty: 244
Rejestracja: wt 03 sie 2010, 20:09:21
Lokalizacja: Bezwola/Lublin

#37

Post autor: Kondraczek »

To jakiś nieogar się tam wkradł. W zegarach nie ma w5w i nigdy nie było ( przynajmniej w Vgenie).
Grochu
Podwójny As
Posty: 202
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 22:31:20
Lokalizacja: Ostrzeszów

#38

Post autor: Grochu »

no tak - jest blad, niech jakis moderator to poprawi.

No i pozakladalem pomaranczowe zarowkki, efekt super, ale co z tego jak wysiadla wskazowka paliwa. Pokazuje stan ponad full caly czas. Przekopalem pol netu i ponoc nadaje sie tylko do wymiany.... nawet jej nie dotknolem....spotkal sie ktos z tym tematem i dal rade go ogarnac?
grzeslaw9
Berbeć
Posty: 25
Rejestracja: ndz 18 wrz 2011, 10:49:01
Lokalizacja: Zamość

#39

Post autor: grzeslaw9 »

no niestety stary wskaźnik do wymiany,bo dłubac w nim niema sensu.. mi pykną obrotomierz i miałem fuksa to znalazłem kolesia co sam obrotek mi opchną zapłaciłem jakies 40zł, szukaj w necie, pytaj ludzi moze ktos sam wskaźnik Ci opchnie bo jak nei znajdziesz to niestety cały licznik musisz kupic .

@Olek60
czym malujesz zaróweczki ??
Blabla90

#40

Post autor: Blabla90 »

Dla zainteresowanych minus jest z prawej strony a plus z lewej, jeśli chodzi o ten schemat

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6d ... e70c6.html
ODPOWIEDZ