Co ostatnio zrobiłem dla swojej Hondy ?

Czyli jak to zrobić i się nie narobić.
fotek100
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: wt 26 mar 2013, 22:57:46
Lokalizacja: porajów

#21

Post autor: fotek100 »

siemka ja od pol roku wymienilem mojej hani >uszczelke pod głowica, rorzad, oleje , filtry, wszystkie gumy od przedniego zawieszenia czyli sworznie,tuleje,oslony itp. dzisiaj kupilem jej nowe oponki do przodu. teraz na dniach wymienie jej kolektorek i uklad wydechowy, a jak pozwoli czas i fundusze to pojedzie na malowanko... zeby mogla sie lepiej prezentowac na lato i tak jest piekna :gossip:
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

#22

Post autor: MaciejWU »

Swoja kupiłem jakieś 4 mies temu wiec wszystko od zera.mianowicie: oleje,filtry ciecz,przesmarowałem zamki,zawiasy,zakonserwowałem podwozie,zmieniłem opony na lepsze,zmieniłem płyn hamulcowy i sprzęgła,na fotele kupiłem pokrowce,wypolerowałem felgi,dokupiłem pare drobiazgów których brakowało,a teraz jak będzie pogoda to czeka małą polerka.
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
Fantomas
Pełnoprawny User
Posty: 78
Rejestracja: ndz 08 sty 2012, 22:56:41
Lokalizacja: WrocłaW

#23

Post autor: Fantomas »

VTEC Light

kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#24

Post autor: kamil588 »

Fantomas pisze:VTEC Light

Dawaj tutorial jak to zrobiłeś, bo to mistrzostwo świata jest :D
Fantomas
Pełnoprawny User
Posty: 78
Rejestracja: ndz 08 sty 2012, 22:56:41
Lokalizacja: WrocłaW

#25

Post autor: Fantomas »

Niestety nie mam zdjęć, bo robiłem to metodą prób i błędów a okazało się że udało się to zrobić za pierwszym razem. Jak ktoś ma na zbyciu licznik taki jak na filmie to je chętnie przerobie i zrobię fotorelejszon ;)
kamil588
Podwójny As
Posty: 254
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 21:12:38
Lokalizacja: Małkinia

#26

Post autor: kamil588 »

Fantomas dobierałeś się do komputera żeby wyciągnąć info o obrotach czy inaczej to przeskoczyłeś? :)
Fantomas
Pełnoprawny User
Posty: 78
Rejestracja: ndz 08 sty 2012, 22:56:41
Lokalizacja: WrocłaW

#27

Post autor: Fantomas »

kamil588 pisze:Fantomas dobierałeś się do komputera żeby wyciągnąć info o obrotach czy inaczej to przeskoczyłeś? :)
Nie, podłączyłem to pod kabel sygnałowy VTEC ;)
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1652
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#28

Post autor: Logan »

Przecież tutorial jest od dawna.
A do samych zegarów wystarczą diody w dwóch kolorach, a drugi kolor włącza się po otrzymaniu sygnału z vtec'a, dobrze mówie Fantomas?

http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=lampa_vtec
Fantomas
Pełnoprawny User
Posty: 78
Rejestracja: ndz 08 sty 2012, 22:56:41
Lokalizacja: WrocłaW

#29

Post autor: Fantomas »

Loganek pisze:Przecież tutorial jest od dawna.
A do samych zegarów wystarczą diody w dwóch kolorach, a drugi kolor włącza się po otrzymaniu sygnału z vtec'a, dobrze mówie Fantomas?

http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=lampa_vtec
Tak, tylko ja zrobiłem to na przekaźniku że jak włącza się czerwony to wyłącza się biały. Napisze jak będę maił chwile tutka ;)
Awatar użytkownika
Logan
Administracja
Posty: 1652
Rejestracja: wt 27 lis 2012, 22:02:58
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 33
Kontakt:

#30

Post autor: Logan »

Fantomas pisze:
Loganek pisze:Przecież tutorial jest od dawna.
A do samych zegarów wystarczą diody w dwóch kolorach, a drugi kolor włącza się po otrzymaniu sygnału z vtec'a, dobrze mówie Fantomas?

http://www.civic5g.pdg.pl/silnik.php?art=lampa_vtec
Tak, tylko ja zrobiłem to na przekaźniku że jak włącza się czerwony to wyłącza się biały. Napisze jak będę maił chwile tutka ;)
A no to jeszcze lepiej, bo cały układ nie jest tak obciążony, pisz pisz, chociaż mnie to się odwidziało :P
witchdog
Obeznany
Posty: 100
Rejestracja: śr 09 maja 2012, 02:05:47
Lokalizacja: EL

#31

Post autor: witchdog »

Zamontowałem na dachu skrzynię po rakietnicach i zmieniłem lusterka na te od CC :gunsmilie:
Żyj zdrowo, myśl pozytywnie
http://www.serpens-bio.pl/
bitner200
Pełnoprawny User
Posty: 76
Rejestracja: pt 02 lis 2012, 23:50:07
Lokalizacja: Szczytna

#32

Post autor: bitner200 »

Ostatnio zreanimowałem mojej Hani podłoge i progi czekam jeszcze tylko na nadkola tylne i musze zrobić jeszcze wewnętrzne nadkola, wymieniłem piaste prawą tylną, uszczelniłem miske i wymieniłem olej na valvoline maxlife 10w40, kable zapłonowe, rozrząd i płyn chłodniczy, podświetlenie licznika na niebiesko ale bede musiał zmienić na mocniejsze żarówki, dziś bede konserwował podłoge, pomalowałem całą rame pod błotnikami, za jakiś czas bede ją całą malował, zmieniłem boczne kierunki na białe , pomaloałem zaciski i bębny na czerwono zrobiłem sobie dobry ręczny na zime żeby bokami polatać hehe:) no i zakupiłem sobie skrzynke basową z wzmacniaczem.
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

#33

Post autor: MaciejWU »

witchdog pisze:Zamontowałem na dachu skrzynię po rakietnicach i zmieniłem lusterka na te od CC :gunsmilie:
Trzebabylo jeszcze kola z monstertrucka zalozyc :clown:
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#34

Post autor: Davidho »

Ja zrobiłem z tyłu USDM na paskach led i lampy świecą dosłownie po całej szerokości ; )
Awatar użytkownika
AdiX
Forumowy As
Posty: 169
Rejestracja: czw 15 gru 2011, 16:44:57
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 30

#35

Post autor: AdiX »

W końcu spryski lamp zrobione i nie straszna mi pogoda :D
MaciejWU
Forumowy As
Posty: 184
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:47:48
Lokalizacja: SBE

#36

Post autor: MaciejWU »

Jakieś pare dni temu calutka Hanie wypolerowałem.można się w niej przeglądać,zamontowałem cały kompletny wydech od kolektora 4-2-1 2'' + końcowy ulter.pomalowałem pokrywe zaworów,wszystkie wężyki podciśnień wymieniłem na nówety(są na niebiesko),pomalowałem pokrywe filtra(bo ja mam 1.3) i zakonserwowałem podwozie 2 warstwami Boll'a.
Nie ważne przy czym stoisz.Ważne jak tym jeździsz.
Awatar użytkownika
Bandit_PL
Obeznany
Posty: 145
Rejestracja: sob 27 sie 2011, 08:39:21
Lokalizacja: Łomża

#37

Post autor: Bandit_PL »

wyjąłem cała wykładzinę i uprałem,
zamontowałem nową antenę,
wygłuszenie drzwi + dystanse mdf + zestaw odseparowany hertz,
montaż cup holdera w miejscu radia,
podświetlenia licznika led (biały zimny)
allach2000

#38

Post autor: allach2000 »

Witam. Odkąd kupiłem autko w grudniu (trochę pordzewiałe)

http://imageshack.us/photo/my-images/706/5ig9.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/163/qoan.jpg

Hania przeszła operacje nadwozia...

http://imageshack.us/photo/my-images/546/n6on.jpg

teraz wygląda o niebo lepiej :)

http://imageshack.us/photo/my-images/823/fiw5.jpg/

Po drodze padła uszczelka pod głowicą :( kosztowało mnie to sporo nerwów ponieważ z początku nie wiedziałem co jest nie tak, przy okazji wymieniłem też pierścienie.
Honda dostała też nowe granie :) nie inwestowałem tu wiele ale wygłuszyłem drzwi i kupiłem Radio + głośniki Hetz (dystanse robiłem własnoręcznie z MDF) efekt zaskakująco pozytywny :)

W planach jeszcze wymiana przedniej szyby gruntowne pranie tapicerki i może zawieszenie o ile budżet mi na to pozwoli :) i może jak na ten rok wystarczy :)
Awatar użytkownika
Davidho
Forumowy As
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 sie 2013, 17:30:37
Lokalizacja: Gdynia

#39

Post autor: Davidho »

W związku z pytaniami jak wyglądają te a'la usdm na paskach led , wrzucam podglądowe foto .

Obrazek
vpucek
Obeznany
Posty: 125
Rejestracja: ndz 15 kwie 2012, 13:21:46
Lokalizacja: Strzelin

#40

Post autor: vpucek »

Odświerze temat, bo widze że nikt nic nie pisze :flex:
Tylko nie wiem czy jest się czym chwalić, bo wczoraj założyłem do mojej hondy zawieszenie Ta Technix z czterostopniową regulacją wysokości, talerzyki dałem na drugi stopień od góry i honda teraz stoi wyżej niż na serii, w dodatku wydaje mi się, że przód jest wyżej od tyłu :wstyd:
Samochód bez gleby jest
jak kobieta bez piersi,
niby jezdzic można, ale czegoś brakuje...
ODPOWIEDZ